Zaloguj się, aby obserwować  
beatapiotr

Jak rozróżnić łaki od pastwiska

Polecane posty

beatapiotr    0

Napewno jest taka różnica, ale potrzbuję kąkretnej odpowiedzi z przykładami, nie tam że pastwisko ma pastucha a łąka nie tylko kąkretne różnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Rożnica jest taka że w mapach geodezyjnych(W wypisie gruntów chyba też) pastwisko jest oznaczone Ps. A łąki Ł. Ot cała filozofia. Bo wizualnie nie muszą się różnić niczym ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

sprawdź sobie na wikipedia obie definicje i po sprawie (no ale lepiej założyć kolejny wątek ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

a od strony praktycznej różnią się, a właściwie to powinny, "bo dla wielu to wszystko jedno" się różnić składem garunkowym traw i przeznaczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

łąki sie kosi a pastwisko wypasa. tak jest różnica ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

no właśnie łąki to takie tereny których nie da orać znaczy przeznaczyć pod zboża .Są podmokłe (nikoniecznie cały rok) przeważnie jakieś torfy ,tereny pobagienne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Podstawowa różnica to to, że łąki sie kosi a pastwiska wypasa. Z praktyki moich rejonów moge jeszce dodać, że łąka posiada równą powierzchnię, niezachwaszczoną i jednorodną, natomiast pastwiska są pełne kęp, przerośniętej trawy, niedojadów, chwastów i kretowisk. Ludziska nie dbają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
    • Przez MaciusN95
      Witam, 
      mam problem z sitowiem na łące są to łąki w większości stare ponad 20 letnie jest z nich robione siano i po zimie zauważyłem, że jest dużo sitowia ktoś wie jak to zlikwidować ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj