r10tomek

Ciągnik na 50 ha [połączone]

Polecane posty

r10tomek    0

:P Witam:)

Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.

Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

nie wystarcza ci ciągników?? znajomy ma około 50 ha (kieduś miał ponad 60) i obrabia to U1224, 7211, 360-3P (kiedyś 360)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r10tomek    0

Może i wystarcza ale to ma być ciągnik nowy jako wizytówka gospodarstwa a 1224 pracuje z turem podczas załadunku paszy do wozu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

jak wizytówka to jakiś JD lub fend Vario. Ale taka wizytówka to kosztuje :P


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli to ma być wizytówka gospodarstwa to może fendt z serii 400 albo jakiś jelonek albo valtra!? jest wiele opcji!!! do wyboru, do koloru o ile cena nie gra roli! a w jakim przedziale cenowym chciałbyś kupić ten ciągnik???

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Któryś z tych:

Valtra N121 HiTech/Advance

Deutz Fahr K120

Case MXU120 X-line

John Deere 6230 Premium

MF 6460 Dyna 6/7465 Dyna VT (135KM, przekładnia bezstopinowa)

Claas Ares 577/657

Fendt 312 Vario

 

Wybór jest naprawdę duży (jeszcze można dopisaś ciągniki innych marek).

A wogole to jakiej mocy miałby być ciągnik- ja podałem modele o mocy ok. 120KM, głównie 4-cylindrowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r10tomek    0

A jaki Wy byście wybrali w moim przypadku silnik 4 czy 6 cylindrowy??

Fendta niechce bo iągnik lekki i nie jest na ramie!!

Zastanawiam się nad JD 6430 Premium opcja full lub 6630 ale uboższa wersja też premium tylko bez przedniego tuza który wy radzicie? Oczywiście oby dwa na skrzyni autopower!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Ja bym wolał mniejszy ale lepiej wyposażony (6430 ma podobną jak nie większą moc od 1224 i będzie mógł spokojnie pracować z maszynami od Ursus'a, a przytym komfort lepszy...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Ja bym takze wzioł 6430 Premium z AP ,a jesli ma byc jeszcze taka wizytówka jak mówisz to najlepiej jak będzie miał jak najwięcej pozycji z takiej karteczki opcja . :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może DF Agrotron k120??? tez niezly ciagniczek, w wersji na full wypasie tez miezle sie prezentuje! ...i jest nieco tanszy od JD! no chyba ze cena nie gra roli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r10tomek    0

No cena nie gra zbytnio roli to ma być ciągnik na przyszłość! Chce wziąć do niego przedni tuz resorowana oś auto-power oraz szerokie opony i nie wiem jakie są jeszcze dostepne opcje w JD macie może coś na temat tych opcji co można zamówić ? I co wy byście radzili dodatkowo jeszcze wziąć?

Edytowano przez marcin974
pisownia na ,,nie" + błedy stylistyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w takim razie dobrze Ci doradzil wojtek 3222! tez bym obstawil Jelonka w tej specyfikacji!!! ...choc tez bym przyjrzal sie Valtrze!!! podobno tez sa wytrzymale ciagniki, poza tym bardzo mi sie podobaja!! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateo13    0

Valtra bardzo dobre ciągniki nawet na Żuławach są sprawdzone a DF to szajs Agrotron klima działa jakby chciała a nie mogła

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra bardzo dobre ciągniki nawet na Żuławach są sprawdzone a DF to szajs Agrotron klima działa jakby chciała a nie mogła

czy DF to szajs to nie wiem! wiem natomiast ze kumpel ma DF-a ale nie agrotrona tylko starszego i jest z niego zadowolony! przynajmniej mi sie nie zalil na niego! tak wiec nie upieram sie przy tym DF na zaboj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Z tym ,że DF to szajs to sie nie zgodzę w mojej okolicy jest kilka nówek i powiem szczerze ,że są to także ładne i wydaje mi sie ,że wytrzymałe sprzęty (przynajmniej te od serii k wzwyż), bo te mniejsze to dla mnie nieporozumienie . Choc ja i tak wybrałbym JD ,ponieważ mi akurat bardzo ta marka przypadła do gustu . :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel93    1

skoro to ma być ciągnik na lata to musi dobry a nie szajs kup sobie np:John deere jak mówisz ,albo jakiegoś case też dobre ciągniki podobno. pozdro :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227

Ja na modelch sie nie znam..Lecz mysle ze JD to bardzo dobry wybór...Ale valtra tez podobno jest dobra..Odradzam nowe zetory..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

w mojej okolicy są dwa nowe DF-y K110i130 no i miały już kilka poważnych awarii, a nie mają jeszcze 1000mth,z kolei jest jeden Same Silver 130 co nontoper w polu śmiga to przepracował pomad 500mth i zero awarii od nówki tylko wymiana oleju i filtrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Też bym ci radził 6420 w full wypasie :P

Wkońcu ciągnik na lata :P


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

a moze zetor 10641 albo 11441 forterra


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktm950    0

@Chota

Pomimo tego, że posiadamy w swoim gospodarstwie 11441 i uważam, że jeśli chodzi o zależności cena/jakość/wygląd, to zetor jest bezkonkurencyjny, to jednak jeśli cena nie grałaby roli, chyba raczej nie zdecydowałbym się na niego. Zarówno prestiż jak i technologie na których opierają się te ciągniki nie należą delikatnie rzecz ujmując do najnowocześniejszych. Są produkowane ciągniki znacznie droższe, ale jednocześnie o wiele bardziej dopracowane i przemyślane. Zetor wygrywa w konkurencji z ursusem, pronarem, farmerem, farmtrackiem, ale na pewno nie z JD, DF, czy Fendt'em. Sam musisz przyznać, że gdybyś miał dokonać wyboru pomiędzy JD, DF, Fendt'em a Zetorem, bez względu na cenę, to raczej wybrałbyś któregoś z "zielonych"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez pp1208
      Witam. Jak wyłączyć blokada podośnika (świeci sie "kłódka")   w Agrotronie 630 TTV ? Żadnego przycisku nie widziałem którym mozna by było to odblokowac. Dodam ze ciągnik ma dośc spory komputer na którym wszystko sie konfiguruje ale tam tez nie znalazłem zadnej blokady. Orientuje sie ktos jak to zrobic ?
    • Przez AchimR
      Udało nam się przerobić eS-kę na wersję brazylijską.
      Nieważne czy wersja z 9l czy z 13l silnikiem. Wszystkie kombajny JD z DPF i dodatkowym kompresorem śrubowym można przerobić na wersję brazylijską, czyli z odłączonym kompresorem co dodaje mocy!!!
      Wkrótce więcej zdjęc.
      Kombajn już po testach.
       
      Tak było


      A tak jest teraz.
    • Przez yacenty
      Hejka,
      czy ktoś z was dokładał we własnym zakresie 2 komplety lamp aby uzyskać oświetlenie 360st?
      Moja kabina ma miejsca na boku kabiny i wewnątrz z przodu.
      Pytanie jest takie czy w brakujących miejscach jest wyprowadzona wiązka okablowania czy trzeba coś pokombinować? Coś dokładać czy ewentualnie pociągnąć tylko prąd kablem z lampy obok?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj