r10tomek

Ciągnik na 50 ha [połączone]

Polecane posty

Kamix20    0

Połączone

 

 

Witam, mam w planach zakup ciągnika na około 50 ha, swojej mam 40 i 10 dzierżawy. Narazie mam Zetora 12145 TURBO (ok.140KM), lecz wiadomo jego czas niedługo minie i zastanawiam się nad zakupem nowego. Ja wraz z moim ojcem nastawieni jesteśmy na JD 6115R. Miałby on ciągać Agregat uprawowo-siewny bierny 3m, pług 4 obrotowy, gruber 4,5m i pewnie jakiś rozrzutnik. Nie wiem czy nie bedzie miał troche za mało mocy. Może inny trakto polecicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko1993    11

gruber 4,5 m to już wyzwanie dla ciągnika powyżej 150km. mam grubera na 9 łap Pom Brodnica czyli słabe 4m i ciągam go bez problemu JD6830

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamix20    0
matias95    80

Ten John deere, to nie za słaby troszkę będzie do Twojego sprzętu? Głównie o agregacie podorywkowym mówię. Chyba że jakieśbardzo lekkie ziemie masz, to możę i ok będzie. Jeśli myślisz brać ciągnik z dotacjami unijnymi, to weź coś większego. Na pewno się przyda w późniejszym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlakacZ    16

Tem jd będzie za słaby. Weź sobie minimum 6140r

Tylko takie coś kosztuje.

 

6125R spokojnie starczy a po gwarancji możesz se moc zwiększyć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Pytanie co byście wybrali na taki areał do tego hodowla bydła mlecznego i opasowego NH T6.165 lub t6.175 w Auto Command (4 gary) czy T7.175 w PC 19/6 (6 garów). Pracował by w pługu 4 skibowym, gruber 3m, rozrzutniku 9t, kosiarka 3,2m, prasa zmien.komorowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Do takich maszyn max 130 km. U mnie z takimi maszynami śmiga ciągnik 110 km i nawet nie jeknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Jaki kupić ciągnik na 55 ha , posiadam nh t5060 105 KM 2013 r i ursusa 3512 z ładowaczem 3 sekcyjnym . Czy kupić 75-90 Km z ładowaczem czy założyć ładowacz do t5060 i wąskie koła do oprysków i nawozu a do większej pracy jakąś używkę 130 KM ? Produkcja trzody na sciółce 1600 sztuk rok więc sporo towaru do przerzucenia . Pomoże ktoś ?


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    49

To zależne jest jaki masz sprzęt, kupno większego ciągnika wiązałoby się z kupnem większego sprzętu, żeby traktor się nie nudził. Ja tu widzę dwie opcje:

1. Nh zdegradowany to lekkich robót, opryski, nawóz +zwierzaki i kupno większego traktora jakiejś 6rki albo pumy 

2. Nh zostawić jako główny jak są do niego jakieś spoko maszyny i małego pomocnika który też by pryskał, nawóz robił +zwierzaki 

Pytanie czy chcesz się rozwijać czy już basta, lepiej mieć zapas niż niedobór ale też racjonalnie monetą dysponować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Tzn posiadam 3-4 letni  sprzet do nh na dziś , kverneland 3 skibowy obrotowy , zestaw siewny 3 m kongskilde , gruber 2.6 , rozrzutnik 8 ton , itd  , sam korpus do kvernelanda to juz koszt 13 brutto wiec lepiej kupic drugi 3 skibowy uzywany za 15 tys i orac na 6 skib .

Tylko czy kupując nh powiedzmy t4.85-95 będę zadowolony z pracy ładowaczem 1600 kg ? opony lepiej zeby były szersze do ładowacza a z drugiej strony chciałbym tez nim pryskac nawozic ale szkoda jezdzić scieżką oponą 520/420 , nie mam aż tyle ziemi żeby robić szerokie ścieżki tj zamykając 3 rurki przy 15m belce opryskiwacza

3512 już swoje zrobił bo ma 10 tys mtg i od 17 lat w łądowaczu chodził .

 


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polan    0

Witam.

Potrzebujemy ciągnika min. 120KM głównie do rozsiewacza i opryskiwacza, ale też do agregatu z brona wirnikowa 3m. Areał to 50 ha. W grę wchodzi JD, Claas ewentualnie Case. Pytanie czy lepiej dolozyc i wziac 6 cylindrowke czy 4 powinny starczyc. Mamy jeden ciagnik 150KM do cięższej roboty ale ma juz swój wiek. I druga czy szukac czegos uzywanego i wyłożyć 150 tys z 7000 mtg czy kupic swiezaka za ok. 250 tys? Co doradzicie? Rocznie ok. 400 mtg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

Ja osobiście ci powiem że powinieneś wybrać między Valtrą a Deutz-Fahr. Z Valtry godny polecenia jest model N134 Versu bądź Deutz-Fahr 6130. Przewaga Valtry to udźwig tylny wynoszący 7800 a Deutz 7000. Jeśli chodzi o wydatek pompy to te ciągniki mają podobne parametry wynoszące ok 120l/min jak i mają bogate wyposażenie standardowe. Z kolei Deutz-Fahr ma więcej prędkości wałka WOM 540/540Eco i 1000/1000Eco , Valtra tylko niestety 540/540Eco i 1000. Z cennikami się nie zapoznałem ale są na pewno dość drogie. Ale na pewno jedne z lepszych w swej klasie.

Edytowano przez Valtra123

Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berioney    0

Dzień dobry.

Jaki ciągnik wybrać do 20ha + przyszła dzierżawa ok 30ha.

Zależy mi na tym żeby był wygodny (chodzi o siedzenie, bo mam problemy z kręgosłupem)
Cichy
Klima
około 100KM

Marka nie ma znaczenia, do 75 tys PLN.
Przystępne ceny serwisu.

Zastanawiałem się nad jakimś MF. (ostatnio jeździłem u znajomego i mi się spodobał :D )
Jednak tak jak mówiłem, marka nie ma znaczenia,

 

Nic nie hoduję, nastawiam się tylko na produkcję roślinną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion1012    1
Dnia 30.01.2011 o 21:06, szymon0410 napisał:

Mój wujek planuje kupić jakiś zachodni ciągnik o mocy 160km - 180km na 100 ha . W tej chwili ma zetora 16245 i się trochę nie wyrabia.Więc jaki polecacie??

Zamiast zmiany ciągnika proponuje wujkowi wziąść się do roboty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek2807    0

Witam, dołączam się do tematu, mam belarusa 1025.2 i do pomocy jemu mam możliwość kupna nowego MF 5712 m, 125 km, albo New Holland T5 100 z możliwością podniesienia mocy do 120km. Który lepiej wybrać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez pp1208
      Witam. Jak wyłączyć blokada podośnika (świeci sie "kłódka")   w Agrotronie 630 TTV ? Żadnego przycisku nie widziałem którym mozna by było to odblokowac. Dodam ze ciągnik ma dośc spory komputer na którym wszystko sie konfiguruje ale tam tez nie znalazłem zadnej blokady. Orientuje sie ktos jak to zrobic ?
    • Przez AchimR
      Udało nam się przerobić eS-kę na wersję brazylijską.
      Nieważne czy wersja z 9l czy z 13l silnikiem. Wszystkie kombajny JD z DPF i dodatkowym kompresorem śrubowym można przerobić na wersję brazylijską, czyli z odłączonym kompresorem co dodaje mocy!!!
      Wkrótce więcej zdjęc.
      Kombajn już po testach.
       
      Tak było


      A tak jest teraz.
    • Przez yacenty
      Hejka,
      czy ktoś z was dokładał we własnym zakresie 2 komplety lamp aby uzyskać oświetlenie 360st?
      Moja kabina ma miejsca na boku kabiny i wewnątrz z przodu.
      Pytanie jest takie czy w brakujących miejscach jest wyprowadzona wiązka okablowania czy trzeba coś pokombinować? Coś dokładać czy ewentualnie pociągnąć tylko prąd kablem z lampy obok?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj