Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bizon Rekord Z058 chłodzenie

177 odpowiedzi na ten temat

#161 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 01 sierpień 2015 - 06:17

Termostat musisz założyć bo musi być ale nie wiem czy to pomoże .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bizon Rekord Z058 chłodzenie Dzisiaj, 02:19
  •  

#162 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 01 sierpień 2015 - 07:21

Dziwi mnie pewna zależność woda 100 a olej 60 jeżeli wszystko jest ok to te temperatury są zbliżone, piszesz że sprawdzałeś drożności ale mi to wygląda na brak gdzieś przepływu (piszemy o Rekordzie) w poprzednich latach temperatury woda/olej były zbliżone czy rozbieżne.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#163 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 01 sierpień 2015 - 07:41

Ja uszczelniłem kosz wentylatora i jakoś powiem po całym dniu koszenia pare plew tylko było na chłodnicy, temperatura 90*c wody, zboże tęgie było i jakoś śmiało moge powiedziec że przeróbki nie typu zmiana chlodnic itp nie ma sensu wystarczy uszczelnic wlot i po kłopocie.

Albo czujnik albo wskażnik masz do d*py, żelazna miska masa do czujnika czujnik podłaczony grzalka woda i patrz, zajedz do sklepu kup najlepiej pare sztuk, ja 2 lata temu całe wiaderko po lodach przewaliłem dopuki jeden działający znalazłem

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#164 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 01 sierpień 2015 - 07:52

U mnie uszczelnianie pomagało ale nie tak jak link z postu #142.

Czujnik czujnikiem ale musi dolewać wodę więc coś jest nie tak, u nas dziennie tzn. rano doleję z 0,5l.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#165 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 01 sierpień 2015 - 08:08

u mnie w tym roku nie mogę sobie poradzić z grzaniem. co zbiornik temp rośnie do 100* i trzeba dolewać ok5l wody. olej temp ok 60* tylko z tą wodą mam problem. wymieniłem uszczelkę pod głowicą, czyscilem chłodnice na cacy, sprawdzałem drożność, termostatu nie mam, jest druga chlodniczka założona obok, chłodnica była nowa zakladana rok temu, w poprzednim sezonie było wszystko ok. sprawdzałem pompe wody i niby wszystko ok, naciagalem paski do oporu od wentylatora. pomóżcie
już pomysłów nie mam. korek też dałem nowy, zamierzam po sezonie włożyć chłodnice od poloneza zamiast tamtej dodatkowej bo jest trochę mała ale mimo to nie powinien się tak grzać. macie jakieś pomysły co może być przyczyną?

Pierwsze, brak termostatu to błąd. Przyczyną grzania jest ubytek wody i dzieje się tak że najpierw ubywa wody a potem dopiero temp. rośnie a nie odwrotnie.

Poszukaj przecieku, możesz wlew przytkać ręką a do przelewu podłącz kompresor, wytworzysz ciś. i przeciek się uwidoczni.

Najgorszy scenariusz to pęknięty ( przemrożony) blok. Miałem coś takiego, na postoju nie kapało a jak sil. chodził to woda uciekała ale nie było jej widać bo wentylator wydmuchiwał na bieżąco. Też co zbiornik trzeba było dolewać.

#166 Share BRUTAL

BRUTAL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 01 sierpień 2015 - 09:38

Nie ma takiej możliwości by płyn lub woda miała 60 a olej 100.Ja swojego złoma który grzał mi sie grubo ponad 100 zrobiłem w 10 minut i od kilku lat nie wiem co to jest temperatura i ubytek wody.

#167 Share Simmi

Simmi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 01 sierpień 2015 - 11:10

Znajomy do Rekorda dołożył bojler 200l na grzbiecie nad klawiszami. Zanim nagrzeje taką ilość wody to przejdzie najgorszy upał :D 

#168 Share KrystianJanuchta

KrystianJanuchta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 01 sierpień 2015 - 16:29

Bizon Rekord Z058 chłodzenie tak chodzi o rekorda. wodę wywala przelewem, mam założony wężyk i leci do banki więc innego przecieku raczej nie ma bo tyle co ubywa to jest w tej bańce. wywala wodę dopiero gdy się zagrzeje ,sprawdzałem przy różnych temp. a gdy odkreci się korek wlewu to widać u was obieg? bo słyszałem że w bizonach nie zobaczy się obiegu tak jak w traktorach?

#169 Share zabalex

zabalex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 03 sierpień 2015 - 17:06

panowie czy te pudło zamiast koła wystaje wysoko nad kabine?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#170 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 10 sierpień 2015 - 13:13

tak chodzi o rekorda. wodę wywala przelewem, mam założony wężyk i leci do banki więc innego przecieku raczej nie ma bo tyle co ubywa to jest w tej bańce. wywala wodę dopiero gdy się zagrzeje ,sprawdzałem przy różnych temp. a gdy odkreci się korek wlewu to widać u was obieg? bo słyszałem że w bizonach nie zobaczy się obiegu tak jak w traktorach?

Sprawdź czy chłodnica nie jest zapchana zwłaszcza od dołu.

#171 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 10 sierpień 2015 - 21:48

panowie czy te pudło zamiast koła wystaje wysoko nad kabine?

Ja robiłem sobie sam więc jest z 10 cm poniżej dachu kabiny, kolega ma prawie na równo z blachami silnika.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#172 Share piozz

piozz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 12:30

Koledzy jestem po sezonie i chce sie troszke wziąsc za bizonika mam rekorda z 1990 r ( zniwa wytrzymał ale temperatura troche mnie zaszkoczyła olej na tej drugiej kresce za zielonym czyli czyba 110 stopni a woda za zielonym w upane dni była ) 

teraz chodzi mi o chłodnice oleju mam taka banke chłodzona woda czy ona zdaje egzamin bo w necie wiekszasc ofert jest chłodnic oleju ale powietrzna .. jakie wy macie ? 

druga sprawa chłodnica wody chce ja zmienic tylko niewiem czy nowa ( mała ) i załozyc ten komin , czy cos kombinowac z dodatkowym chłodzeniem ewentualnie załozyc duża chłodnice  uzywke taka jak była w niebieskich .. 

#173 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 13:53

Proponuję założyć "komin" i zakończyć problem.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#174 Share zabalex

zabalex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 14:33

Bizon Rekord Z058 chłodzenie tylko czy ten komin nie będzie wyższy od kabiny bo do garażu mi się nie zmieści

#175 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 15 sierpień 2015 - 15:23

Nie wiem jakich wymiarów jest "oryginalny" ale robiąc samemu możesz sobie dopasować wymiar, mój nie wystaje ponad kabinę.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#176 Share Apiszon

Apiszon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 11 wrzesień 2015 - 22:11

Jeśli chodzi o chłodzenie to rozwiązanie jest proste.

10 lat się męczyłem z codziennym odmuchiwaniem chłodnicy i silnika a i to często nie starczało.

Dokładałem nawet dodatkową chłodnicę od c330.

Dwa lata temu wyrzuciłem ten bęben z sitem i wstawiłem osłonę chłodnicy - taką klatkę która ma sito tylko na zewnątrz osłon,

Kupiłem to za ok 450zł w Akmecie we Wrześni - oni coś takiego produkują i mają też ogłoszenia na allegro chyba.

Efekt po prostu zaje...sty  przy montażu trzeba pamiętać o uszczelnieniu na łączeniu tej osłony i chłodnicy ja zastosowałem taśmę rozprężną ale śmiało można wstawić nawet piankę tapicerską . silikonów lepiej nie stosować bo ja zawsze po sezonie jązdejmuje jak czyszczę kombajn. 

chodzi o to aby plewy gdzieś bokiem się nie dostawały inie zapychały chłodnicy

temperatura nie chciała nawet wchodzić na zielone i musiałem część tej osłony zasłaniać

W tym roku po prostu wstawiłem termostat i było idealnie w zakresie zielonego - nieważne czy było 25 czy 40 stopni

jak był wiatr i osłona się zaklejała plewami to po prostu gasiłem silnik i zmiotką zrzuciłem to z sita osłony

polecam bo dzięki temu nie musiałem sobie zawracać podczas żniw głowy chłodzeniem kombajnu 

pozdrawiam.

#177 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 styczeń 2016 - 20:02

Bizon Rekord Z058 chłodzenie <p>Witam,mam bizona rekorda z 2002 roku na dużej chłodnicy i wyrzuca mi wodę wężykiem przelewowym jak się rozgrzeje i termostat puści wodę do obiegu.Co może być?</p>
<p>&nbsp;</p>

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#178 Share zabalex

zabalex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów