Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bizon Rekord Z058 chłodzenie

177 odpowiedzi na ten temat

#121 Share endrju

endrju

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 11 sierpień 2012 - 20:18

Bizon Rekord Z058 chłodzenie Witam , wracając do chłodzenia to "pudło " zdało egzamin w 100% temp. na dworze ponad 30 stopni słońce praży a temp. wody ledwo wchodziła na zielone :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bizon Rekord Z058 chłodzenie Dzisiaj, 03:46
  •  

#122 Share patryk90

patryk90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 11:22

Bizon Rekord Z058 chłodzenie Kolego a gdzie to pudło sie montuje? możesz jakieś fotki wrzucić?

#123 Share jarekgrzywa

jarekgrzywa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 11:15

Bizon Rekord Z058 chłodzenie Koledzy nie zgodzę się z wami ja ma nową chłodnicę i się grzeje mój kolega ma też rekorda z 90 roku kosi on ok 170 hektarów silnik miał już robiony 3 razy i no nawet nie wychodzi z kabiny by coś czyścić woda nawet się dobrze nie zagrzeje z sieczkarniom 60 stopni a jak bez sieczkarni to 40 -50 stopni i nie wyjdzie poza 60 stopni przy maksymalnym obciążeniu . To jest robota i kosi on 2 hektary na godzinę i wtedy robota ubywa :)

#124 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 20:07

Bizon Rekord Z058 chłodzenie Tak przy jakim plonie ????

Popieram jak koledzy piszą "pudło" zdało egzamin wczoraj na pszenżycie plon ok. 7,5 t/ha (0,34/0,35 ha na zbiornik) + sieczkarnia i woda tylko ty minimalnie dotykała zielonego.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#125 Share jakub3507

jakub3507

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 07 sierpień 2013 - 14:12

Bizon Rekord Z058 chłodzenie Mam rekorda z małą chłodnicą i temperatura nawet nie dochodzi do zielonego.

#126 Share radmzes

radmzes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 12:32

Bizon Rekord Z058 chłodzenie Koledzy gdzie to pudło można kupić?

#127 Share skoter

skoter

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 05 luty 2014 - 20:18

Bizon Rekord Z058 chłodzenie na allegro się ogłaszają!

#128 Share radmzes

radmzes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 25 marzec 2014 - 21:19

Bizon Rekord Z058 chłodzenie http://allegro.pl/os...4062149900.html

#129 Share lanzer25

lanzer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 12 maj 2014 - 16:34

Bizon Rekord Z058 chłodzenie A ja mam pytanie o ten separator . Jak dorobic naped na ten beben ? czy ktos robi jakas taka przekladnie ?? A jesli tak to gdzie mozna ja kupic i z czego przeniesc naped ? Ja mam rekorda z roku 91 nie ma problemu z grzaniem temperatura 68- 70 stopni . .

#130 Share Piotrek1985

Piotrek1985

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 12 maj 2014 - 20:21

Bizon Rekord Z058 chłodzenie nie kombinuj z tym napędem tylko kup pudło i załóż zamiast tego koła

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share lanzer25

lanzer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 14 maj 2014 - 21:51

Bizon Rekord Z058 chłodzenie powiem tak ja nie chce szpecić sobie kombajnu jakimiś blachami pudlami czy jak zwal tak zwal . Kombajn mi sie nie grzeje temperatura jest w porządeczku tylko chodzi mi z czyszczenie chłodnicy to jest męka . Wyjąc separator wydmuchać i pozniej wlozyc go z powrotem na miejsce . Kolega kupil rekorda z 89 roku z założonym takim napędem na separator i kosi caly sezon bez czyszczenia chłodnicy. Jak sie go pytałem o ten napęd to kolega powiedział ze już miał kombajn założony wcześniej

#132 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 15 maj 2014 - 07:47

Bizon Rekord Z058 chłodzenie Ale to raczej nie jest kwesta napędu tylko szczelności separatora. Jak jest już trochę sfatygowany to połączenie ślizgowe nie jest szczelne i tam zaciąga syf. Popatrz sobie jak w nowych kombajnach jest to uszczelnione.

#133 Share lanzer25

lanzer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 15 maj 2014 - 11:42

Bizon Rekord Z058 chłodzenie No patrzyłem na jego szczelność i jest bardzo szczelny . tylko chodzi o to ze kosiłem rok temu to na separatorze jest dużo syfu a zwłaszcza jak wiatr zgania proch z plowami spod sieczkarni. A znajomy kosił swoim rekordem z tym napędem na separatorze i grama syfu nie miał a u mnie co postój to musiałem szmata obijać proch i płowy.
u mnie na separator trzeba obijać co chwile z tych brudów a znajomy śmiga cały dzień i grama prochu nie ma

#134 Share Natalllia

Natalllia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 maj 2014 - 14:54

Bizon Rekord Z058 chłodzenie Witam. W tym roku poszukujemy zmian w układach chłodzenia w Z058 ,aby zmniejszyć grzanie się kombajnu. Przerobilismy już dużo stron z podobnym tematem. Zdjęcia zdjęciami ale waiadomo, że wszystko najlepiej wiadomo jak mozna na żywo obejrzeć, więc szukamy osób z okolic Torunia bądź Grudziądza, które już przerobiły kombajn i byłyby w stanie pokazać jak to wygląda. oczywiście jak macie zdjęcia takich przeróbek to też mile widziane ;)

Edytowany przez Natalllia, 16 maj 2014 - 15:16.

#135 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 16 maj 2014 - 15:21

Bizon Rekord Z058 chłodzenie Może żeby się nie grzał wystarczy nie obciążać nadmiernie tylko normalnie pracować. Jeśli przy normalnej pracy się grzeje to może jakiś defekt jest w układzie chłodzenia (chociaż raczej wykluczam) a może już silnik do remontu i tu żadne przeróbki nic nie pomogą. Lecz jeśli upierasz się że nie jest przeciążany i z silnikiem wszystko w porządku to zwiększenie pojemności układu chłodzenia gdzie na wyjściu od silnika zamontowana by była dodatkowa (wstępna)chłodnica płynu co by wiązało się ze zmianą węży, zrobieniem mocowania chłodnicy dodatkowej plus wiatrak elektryczny.
W mojej opinii nie warto, lepiej odpowiednio użytkować. Sam jestem użytkownikiem kombajnu z silnikiem chłodzonym powietrzem i jakoś nadmiernie się nie grzeje a układ chłodzenia cieczą jest chyba bardziej wydajny

#136 Share Natalllia

Natalllia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 maj 2014 - 15:37

Bizon Rekord Z058 chłodzenie Kombajn bez wątpienia nie jest nadmiernie obciążony. One podobno mają już tak fabrycznie, że się grzeją. Przez 3 lata jakoś dało się z tym męczyć, ale ile można. Dlatego zależy mi na obejrzeniu już przerobionych kombajnów( np z tą dodatkową chłodnicą) i zobaczeniu jak to naprawdę wygląda.

#137 Share damianmmmm

damianmmmm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 16 maj 2014 - 15:43

Bizon Rekord Z058 chłodzenie Namacalnym i 100% sprawdzonym sposobem jest wymiana chłodnicy na NOWĄ, PROBLEM GRZANIA znika nawet przy obciążeniu sieczkarnią !!! Sprawdzone. Nie warto kombinować z dodatkowymi chłodnicami itp. Dodam że chodzi o rekorda z małą chłodnicą.

#138 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 16 maj 2014 - 16:44

Bizon Rekord Z058 chłodzenie A samo czynnie obraca się u ciebie dobrze ?

#139 Share lanzer25

lanzer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 17 maj 2014 - 08:38

Bizon Rekord Z058 chłodzenie Pewnie ze samoczynnie . pewiedzialbym nawet ze bardzo dobrze niz dobrze..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share cichy1989

cichy1989

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 28 maj 2014 - 21:51

Bizon Rekord Z058 chłodzenie czysta chłodnica to podstawa.chłodnica jak najbliżej wentylatora tak aby łopaty były prawie schowane w obudowie chłodnicy(fasolki w podstawie co trzymają chłodnice trzeba wydłużyć)no i szczelny bęben wirujący.o wiele lepiej ciągnie powietrze.nieraz trzeba dogiąć łopaty(na średnich obrotach czapka spadnie z głowy jak będziecie zaglądać do komory silnika)Pozdro