Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bizon Rekord Z058 chłodzenie

177 odpowiedzi na ten temat

#61 Share SanZiro

SanZiro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 09:20

Bizon Rekord Z058 chłodzenie Jest sposób na to grzanie się zo 58 :)
2 chłodnica + 2 wentylator zrobiony z pompy wodnej + 2 bęben do zbierania plew :) i inny obieg wody z silnika

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bizon Rekord Z058 chłodzenie Dzisiaj, 02:34
  •  

#62 Share AF7018

AF7018

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 28 sierpień 2010 - 16:39

Bizon Rekord Z058 chłodzenie A ja mam troczę inny patent na wysoką temperaturę w rekordzie. Przeróbka kosztowała mnie ok 100zł i dwa dni roboty.
Wyniki są rewelacyjne, już od kilku lat nigdy nie czyszczę chłodnicy w sezonie a temperatura nie przekracza 85 stopni.
Teraz zaczyna się sezon targów więc warto się wybrać i podpatrzeć jak to mają rozwiązane inne zachodnie kombajny.
Niektóre rozwiązania można w prosty sposób wykonać w rekordzie.
Z resztą już gdzieś pisałem na forum o moich przeróbkach chłodzenia trzeba tylko poszukać.

#63 Share korsarz

korsarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 09 wrzesień 2010 - 07:05

Bizon Rekord Z058 chłodzenie Ja w swoim rekordzie pozakładałem szczotki uszczelniające na bęben od chłodnicy dołożyłem napęd i powiem szczeże że 2-3 dni jade bez czyszczenia tylko te szczotki mi sie zużywają i chciałbym załóżyć taki bęben od NH zobaczymy co z tego wyjdzie, ale nawet na moim patęcie niejest źle, żadna plewa nawet sie nieprzyklei do tego bębna bo zaraz jest odżucona z niego.

#64 Share kovi

kovi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 20 październik 2010 - 16:26

Bizon Rekord Z058 chłodzenie U mnie podłączyłem dodatkową chłodnicę olejową z wentylatorem oraz wyrzuciłem bęben wyłapujący kurz za chłodnicą a zamiast niego wstawiłem kosz ze siatki podobny jak przy classie i po problemie. To najtańsze i bardzo praktyczne rozwiązanie.

#65 Share agronom83

agronom83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 13:18

Bizon Rekord Z058 chłodzenie mam spostrzeżenie:) jesli wyjmie się termostat a reksia to trzeba zatkać kanał wodny który idzie wprost od pąpy wodnej to tej ,,puszki,, w której jest termostat wtedy woda krąży po całym silniku i chłodzi cały silnik, a nie od pąpy przez miejsce po termostacie i do chłodnicy w ten sposób nie chłodzi silnika:) po zatkaniu tego kanału na dworze +36C*w cieniu a woda w reksiu na 78C* - max 85C* wiec działa:)

#66 Share momek

momek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Zainteresowania:www.garazforum.pl

Napisany 30 styczeń 2011 - 11:45

Bizon Rekord Z058 chłodzenie panowie ja mam pytanko mam chłodnice od jakiegoś busa ktura jest uzbrojona w 2 wentylatory i myślę aby dołączyc tą chłodnice i załanczanie wentylatorów zrobić z kabiny tak aby były 3 możliwości
1 wentylatory wyłączone
2 jeden wentylator włączony
3 dwa wentylatory włączone
co wy o tym sądzicie ??

#67 Share korsarz

korsarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 18:53

Bizon Rekord Z058 chłodzenie Musisz uszczelnić odrzutnik plew aby syf nie leciał na chłodnice ktoś kto wymyslił ten okrągły odrzutnik nie był głupi to działa za***iście ale trzeba to uszczelnić i pomóż mu się okręcić bo szczotki troche go blokują.

1.Nie cytuj poprzedniego posta
2.Poćwicz nad ortografią...

Edytowany przez krolikNH, 30 styczeń 2011 - 21:32.

#68 Share momek

momek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 19:59

Bizon Rekord Z058 chłodzenie korsarz w tym roku uszczelniłem przerwy pomiędzy tym bębnem obrotowym a tą szyną do kturej jest mocowany teraz kupie taką szczotkę jak do drzwi na spud się przykręca i przyczepie tą szczotkę na przylgni pomiędzy a chłodnicą a tą całą obydową od odrzutnika

#69 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 marzec 2011 - 23:06

Bizon Rekord Z058 chłodzenie mi sie nie grzeje rekord z małą chlodnicą lecz gdy chłodnica przeciekła to zaćżł sie grzac bo brakowało wody ale gdzy zalepiliśmy dziure to problemy znikneły i ptrzedmuchujemy go raz na tydzien

#70 Share korsarz

korsarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 07:56

Bizon Rekord Z058 chłodzenie

korsarz w tym roku uszczelniłem przerwy pomiędzy tym bębnem obrotowym a tą szyną do kturej jest mocowany teraz kupie taką szczotkę jak do drzwi na spud się przykręca i przyczepie tą szczotkę na przylgni pomiędzy a chłodnicą a tą całą obydową od odrzutnika

U mnie był problem ze szparą pomiędzy okrecającym sie bębnem a resztą( Tą częścią ktora stoi) jak pozak.ladalem te szczotki to jest spokoj ważne terz jest aby pozakladac szczątki od środka w bębnie w miejsce gdzie ma tracić ciąg od wętylatora było szczelne. Ja teraz mogę jechać w najwiekszy syf i na odrzutniku plew( chodzi mi o ten bęben na chlodnicy) nieprzyczepi mi się żadna plewka, przedtem miałem z zewnątrz ten odrzutnik cału zaklejony plewami jak wiał niekorzystnie wiatr. Mam nadzieje że wiecie o co mi chodzi :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 08:15

Bizon Rekord Z058 chłodzenie Gdzie można dostać takie szczotki do uszczelniania ?

#72 Share korsarz

korsarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 08:35

Bizon Rekord Z058 chłodzenie http://www.altis.com...katalog&page=72 Poszukaj może gdzieś znajdziesz taniej

#73 Share momek

momek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 10:19

Bizon Rekord Z058 chłodzenie ja w castoramie kupiłem

#74 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 20:44

Bizon Rekord Z058 chłodzenie Jaki rozmiar najlepiej pasuje ?

#75 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 22:14

Bizon Rekord Z058 chłodzenie korsarz

a moze bys jakies fotki wsadzil jak to wyglada co?ja uszczelnialem beben uszczelka do okien ale nie zaciekawie bylo bo jak beben dotykal ja to przy duzych obrotach popadal w drgania i sie zatrzymywal a jak twoje szczotki go dotykaja to tak sie nie telepie choc masz zrobiony naped?a naped jak rozwiazales?

#76 Share korsarz

korsarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 07:58

Bizon Rekord Z058 chłodzenie Mam fotki ale gdzie je wrzucić na wrzute?

#77 Share momek

momek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 08:31

Bizon Rekord Z058 chłodzenie edytuj swój opis i dodaj załączniki w postaci tych zdjęć

#78 Share korsarz

korsarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 09:10

Bizon Rekord Z058 chłodzenie To jest część fotek

kurcze fotki ze szczotkami8 sa za duże zeby je tu wstawić mogę je przesłać na meila jesli jesteście zainteresowani

http://w985.wrzuta.p...O0pNW1/img_0139 tutaj są wrzucone wszystkie fotki tylko trzeba je poszukać bo sam niewiem gdzie są :lol:

http://korsarz01.wrz...gy42Bm/img_0139 tu znajdziecie wszystko jesli ktoś ma pytania chętnie odpowiem

Załączone miniaturki

• IMG_0127.JPG
  • IMG_0128.JPG
  • IMG_0129.JPG
  • IMG_0130.JPG

#79 Share momek

momek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 15:21

Bizon Rekord Z058 chłodzenie chłodnica zasyfiła ci sie przed załozeniem szczotek czy po
a co się dzieje gdzy maszyna nie jest włączona tzn (młocarnia podajniki)
a z tego co widze to bęben będzie sie tylko kręcił gdy to włączysz
ja myslałem nad założeniem silniczka od jakiejś chłodnicy tak aby ten silniczek napędzał bęben

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share korsarz

korsarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 16:11

Bizon Rekord Z058 chłodzenie Powiem tak problem z brudna chlodnicą miałem przed zalożeniem szczotek, na polu wiadomo wszyustko się kręci i jest miód nawet niezakleja mi się z cziola ten bęben wszystko ładnie się czyści. Jak zjeżdzam z pola to muszę zwrucić uwage najgożej jest po owsie bo jest mase plew na kombajnie i je zwiewa jak jade i chwyta ten bęben, ale to w miar mozliwości albo jade jeśli to jest polna droga z włączoną mlocarnią a jeśli wyjeżdzam z pola na asfald to włącze go żeby się okręcił z 2 razy i sie ten wentylator obczysci, jak już dłużej jade po asfaldzie to wiatr zdmuchnie te plewy z kombajna i jade bez włanczania młocarni. Gdyby to wszystko było super zrobione żeby te szczotki tykały się z bembnem po 1-0,5 mm to przypuszczam że okręciłby tym ciąg od wentylatora silnika ale u mnie niedało się tak ladnie tychg szczotek pozakładać zabardzo niema tam miejsca. Kiedys jak wiał wiatr w odpowiednia strone to dwa razy w koło i chlodnice miałem zaj...na terz 2 dni bez problemu idzie bez czyszczenia. Coi dwa dni go odmucham i zauważyłem że teraz sama spręzarka da rade przedmuchać chlodnice kiedyś to nawet patykami dziubalem w chlodnicy już niewspomne ile chlodnic tak zalatwiłem. pomysł może niewygląda rewelacyjnie ale naprawde działa.