Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bizon Rekord Z058 chłodzenie

177 odpowiedzi na ten temat

#41 Share staszek

staszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 21:21

Bizon Rekord Z058 chłodzenie @Mirek132 jak będziesz miał kiedyś możliwość to zrób fote jak umocowałeś chłodniczki oleju! a co myślicie na temat?- mam w rekordzie chłodnice po jednym sezonie warto ją zalać płynem? czy zostawić na wodzie!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bizon Rekord Z058 chłodzenie Dzisiaj, 02:12
  •  

#42 Share Adriano1232

Adriano1232

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja, muzyka i wiele innych

Napisany 11 marzec 2010 - 23:46

Bizon Rekord Z058 chłodzenie U mnie stosuje tylko czyszczenie chłodnicy sprężonym powietrzem ma to wiele plusów przede wszystkim nie zalewam kombajnu wodą, czyszcząc powietrzem minimalizuje się ryzyko uszkodzenia chłodnicy, zaraz po czyszczeniu mogę jechać w pole ponieważ chłodnica jest sucha i kurz się nie lepi jak to jest w przypadku czyszczenia wodą.... jednak najważniejsze nie jest w jaki sposób czyścimy chłodnicę tylko jak ją zabezpieczymy przed dostaniem się zanieczyszczeń :) A więc trzeba zadbać o uszczelnienia kosza chłodnicy oraz łączenia chłodnica kosz. Bardzo dużo nieczystości w Suprach dostaje się głównie przez otwierana część siatki aby temu zapobiec w swoim Suprze wkoło drzwiczek nakleiłem taśmę izolacyjną do okien i problem z głowy zero plew zero słomy jeżeli przedmuchuje chłodnicę to tylko z kurzu :)
Adi1232

#43 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3531 postów

Napisany 12 marzec 2010 - 08:55

Bizon Rekord Z058 chłodzenie Kolego Adriano najpierw naucz się czytać a później pisz. Temat nie dotyczy supra tylko rekorda.

#44 Share c4011ursus

c4011ursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 17:47

Bizon Rekord Z058 chłodzenie Witam was. Wiem, że jest już taki pomysł, ale chciałbym opisać go dokładniej i zapytać się was, czy zda on egzamin. Chodzi o druga chłodnicę w bizonie. Wiecie o co chodzi, tylko, zrobiłbym go tak jak pierwszą chłodnicę. Do chłodnicy dołożyłbym pompę wodną(wentylator) i drugi bęben dla wyglądu. A żeby plewy się nie zapychały na bębnie porywałbym te blaszki i założyłbym u góry szczotkę. Myślę, że wtedy temp. wody spadła by o jakieś 35 stopni. Wszystko wejdzie na styk tylko trzeba by przestawić filtry powietrza i założyć po 2 stronie ten przykręcany. piszcie co o tym sądzie.

#45 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 19:24

Bizon Rekord Z058 chłodzenie No ale będzie troszke przeróbek... ja zakładam chłodnice od citroena c-15 bo ma 2 wentylatorki i podłącze je inaczej czyli na 24v i będe miał włącznik w kabinie z regulatorem prędkości wiatraków

#46 Share c4011ursus

c4011ursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 20:16

Bizon Rekord Z058 chłodzenie Za to ten widok Rekorda z dwoma bębnami bezcenny. Obsadzić chłodnicę nie było by najtrudniej, tylko poprzestawiać filtry. Jeśli ktoś m np. wyjętą tylną zabudowę,brakło by miejsca. Filtr powietrza mógłby znajdować się po stronie tłumika, ale oba musiały by być przeciwnie do siebie. W nowszych Bizonach chyba były inne filtry mniejsze, tylko nie wiem jak wyglądają.

#47 Share danek3tr

danek3tr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 16 maj 2010 - 15:55

Bizon Rekord Z058 chłodzenie hej jestem tu nowy i proszę o rade
dużo czytałem o tych przeróbkach chłodnic i w ogóle
my zrobiliśmy kapitalny remont silnika i jechaliśmy ledwo 2 sezony bo ciągle woda się gotowała
doradzcie jakąś sprawdzoną przeróbkę a najlepsze były by zdjęcia

Edytowany przez krolikNH, 16 maj 2010 - 16:57.

#48 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3531 postów

Napisany 16 maj 2010 - 17:12

Bizon Rekord Z058 chłodzenie Najprostsza i najskuteczniejsza przeróbka to kupno nowej czystej chłodnicy.

#49 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 16 maj 2010 - 18:30

Bizon Rekord Z058 chłodzenie Ja mam nowa chłodnice i nie pomogło...

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez krolikNH, 16 maj 2010 - 21:54.

#50 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3531 postów

Napisany 16 maj 2010 - 18:43

Bizon Rekord Z058 chłodzenie To nie wiem dlaczego u mnie na nowej czystej chłodnicy bez termostatu w największe upały temperatura nie przekracza 80stopni...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 16 maj 2010 - 18:52

Bizon Rekord Z058 chłodzenie ale czyścisz chłodnice codziennie tak ?

#52 Share Bizonlove

Bizonlove

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 165 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 16 maj 2010 - 19:23

Bizon Rekord Z058 chłodzenie http://www.allegro.p...nd.html#gallery jeden z ostatnich bizon rekord

Bezsensowny post, nie dotyczący treści tematu

Edytowany przez krolikNH, 16 maj 2010 - 21:52.

#53 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1037 postów

Napisany 17 maj 2010 - 10:42

Bizon Rekord Z058 chłodzenie w topagrar jest opisana przeróbka za około 2000 zł. Wmontowana została dodatkowa chłodnica. ja planuje zamontowac jakąś chlodnice od wiekszego samochodu z wentylatorami. mysle ze w ten sezon to sie wykona.

#54 Share danek3tr

danek3tr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 18 maj 2010 - 10:49

Bizon Rekord Z058 chłodzenie też widziałem tą przeróbkę w top agro :)
tylko nie wiadomo czy to się sprawdza no i co z filtrami powietrza ? są chyba po drugiej stronie :|
my czyścimy chłodnicę co dzień i tak się grzał no i teraz kapitalka silnika już druga w ciągu 5 lat
B)

#55 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1037 postów

Napisany 18 maj 2010 - 13:03

Bizon Rekord Z058 chłodzenie Filtry mozna zostawic prawdopodobnie tak jak sa. Tam sie spokojnie chlodnica zmiesci. Tylko zastanawiam sie nad tym czy lepiej ustawic je równolegle czy szeregowo. No a nad działaniem sie nie zastanawiam nawet be jezeli ilość wody wzrosnie dwukrotnie i powierznia oddawania ciepla sie zwiekszy to i nie ma bata temperatura wody (płynu) bedzie niższa

#56 Share danek3tr

danek3tr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 18 maj 2010 - 16:34

Bizon Rekord Z058 chłodzenie widziałem w internecie zdjęcia dodatkowej chłodnicy ustawionej szeregowo i nawet był dołożony wentylator

#57 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 18 maj 2010 - 19:18

Bizon Rekord Z058 chłodzenie może to coś wam pomoże bo tak mam w swoim zrobione http://www.fotosik.p...a36d06d4c7.html

#58 Share danek3tr

danek3tr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 18 maj 2010 - 20:40

Bizon Rekord Z058 chłodzenie a wiec to twój. Właśnie o tym rozwiązaniu myślę B) możesz coś więcej o tym powiedziec ?

#59 Share korsarz

korsarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 18 maj 2010 - 21:32

Bizon Rekord Z058 chłodzenie Chłopaki nie kombinujcie tylko uszczelnijcie kosz na chłodnicy i będzie gitara, ja pozakładałem szczotki napęd do tego odrzutnika i może mi ktoś teraz szuflą walić plewy na ten bęben i nic sie nie chwyta cały dzień przejade bez wychodzenia z kombajnu, ale przyznaje że ścieżke mam wydreptaną z kabiny do chłodnicy :rolleyes:

Edytowany przez krolikNH, 18 maj 2010 - 22:13.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 19 maj 2010 - 06:54

Bizon Rekord Z058 chłodzenie Chłodnica od bizona pompa wodna z ursusa c360 i trzy dni roboty a po pierwszym dniu szok bo temp.wdrapała się na 60 stopni i całe żniwa bez czyszczenia chłodnic przy temp.70-80 w największe upały.Proszę fotki co i jak. http://www.fotosik.p...fcaf67edf5.html http://www.fotosik.p...49e823b111.html http://www.fotosik.p...dff8b662f9.html