Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bizon Rekord Z058 chłodzenie

177 odpowiedzi na ten temat

#21 Share MateuszG100

MateuszG100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 06 październik 2008 - 19:30

Bizon Rekord Z058 chłodzenie no nie zgodzę się ze pogarsza sprawę ponieważ chłodnica jest czysta i jest to widoczne gołym okiem a co dokładnie przerobiłeś w chłodzeniu jeśli mogę wiedzieć?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bizon Rekord Z058 chłodzenie Dzisiaj, 19:09
  •  

#22 Share endrju

endrju

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 03 sierpień 2009 - 19:49

Bizon Rekord Z058 chłodzenie witam serdecznie , my problem z chłodzeniem rozwiązaliśmy w taki sposób że wywaliliśmy ten bęben z wiatrakiem bo on tylko pchał te wszystkie paprochy w chłodnice , i kupilismy chłodnice od NH (nie wiem jaki model;/) , za około tys. zł jest ona ok 2x większa od tej montowanych w bizonach 89r itp . i zamiast tego wiatraka jest siatka taka jak przy suprze i jest git nie wychodzi za zielone temp. no i czyszczenie chłodnicy jest łatwiejsze gdyż nie trzeba zdejmować bębna a to potrafi być uciąrzające gdy robi to 1 osoba . :(
pozdrawiam

#23 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 03 sierpień 2009 - 20:46

Bizon Rekord Z058 chłodzenie Wyciągnięcie bębna nie stanowi problemu dla 1 osoby, bynajmniej ja nie mam problemu.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#24 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 10:59

Bizon Rekord Z058 chłodzenie A zalaniem plynem chlodniczym to tez sie bedzie grzal ????
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#25 Share endrju

endrju

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 13:00

Bizon Rekord Z058 chłodzenie no tak wyciągniecie może i nie ale czy sam go wsadzisz ? w to już wątpię :( bo żeby to dobrze wszystko uszczelnić przy najmniej 2 ludzi potrzebne ;D a nawet jak sie uszczelniło to i tak wszystko szło na chłodnic : /

#26 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 13:55

Bizon Rekord Z058 chłodzenie bęben z wentylatorem zawsze wyjmowałem i wkładałem sam, a raczej mikrej postury jestem 182/68, nie specjalnie wyobrażam co tam można uszczelniać, jest tylko jedna możliwość założenia tego ustrojstwa, bo inaczej, albo się nie zapnie lub wypadnie :(

#27 Share piotrek30

piotrek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Mechanika, OSP

Napisany 04 sierpień 2009 - 16:31

Bizon Rekord Z058 chłodzenie ja też sam wyjmuje i zakładam wentylator, kwestia wprawy :( a u nas w rekordzie planujemy założyć drugą chłodnicę ale to na następne żniwa
MTZ 80
URSUS C-330

#28 Share komendant

komendant

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 12 sierpień 2009 - 10:31

Bizon Rekord Z058 chłodzenie U mnie temperatura wody 80 stopni C, w największe upały dojdzie do 90. Olej w ekstremalnych warunkach wskoczy na 100, ale rzadko to się zdarza. Być może wymiennik ciepła szwankuje. Dodam, że mam oryginalny układ chłodzenia, nic nie przerabiany.

#29 Share macko25

macko25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 14:31

Bizon Rekord Z058 chłodzenie Moi drodzy!!!!
Ja mam rekorda i z chlodzeniem nie mam problemu tzn nic przy nim za duzo nie robilem kupiłem siatke taką drobną jeszcze mniejsze dziurki jak to kolo ma i silikon bezbarwny siatke wycialem taką duzą jaki kwadrat wyglada na ktorym jest zamontowane i w siatce wycialem kolo nie pamietam ile srednica cm. była ale lepiej ciasną wyciac i siatke przykleiłem na silikon na tą blache na ktorej zamontownej jest koło ktore się kreci ale między blachą na kolo siatka musi wystawac z 5cm tak trzeby miedzy blacha a kolem tzn szparą zeby plewy sie nie dostaly dlaczego to zrobiłem bo miedzy blachą a kolem ktora jest szpara tzn przerwa nawet 1mm bedzie za duza i powiem wam ze w zniwa naprawde naprawde wogole chłodnicy nie dotykam ani nic nie czysce a temperatury nie moge dogrzac woda cały czas trzyma sie 70 stopni i nic wiecej.przed zniwami tzn wiosną wyciagam calą chlodnice i włoze ją do wody i przez cała noc sie namoszczy i na drugi dzień ją czysce wodą prosto z weża to jest tak czyściutka ze nic nie trzeba robic.mowie wam zrobcie to co napisalem i bedziecie zadowoleni bo tu jest tylko jedno kurz smieci plewy nie mogą sie dostac przez kolo do chłonicy u mnie teraz to kolo to kreci jak głupi.Pozdrawiam wszystkich

Posta piszesz tylko w oknie "białym"

Edytowany przez krolikNH, 15 sierpień 2009 - 14:33.

#30 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 20:45

Bizon Rekord Z058 chłodzenie Najlepiej będzie jak wrzucisz fotki tej swojej przeróbki. Ja dzisiaj wyjechałem na czyściutkiej nowej chłodnicy i woda na 80 stopni a to był slaby jęczmień i na równym, wiec jak będzie żyto i pod gore to się będzie grzał, nie wierze, ze na malej chłodnicy może się nie grzać w dobrym zbożu...
good God damn and other such phrases...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share korsarz

korsarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 22:59

Bizon Rekord Z058 chłodzenie A ja w swoim rekordzie dorobiłem napęd do odżytnika plew na chłodnicy uszczelniłem ją szczotkami i po 12 latach użytkowania moge spokojnie przejechać cały dzień bez czyszczenia chłodnicy ;)

#32 Share Tc56

Tc56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Maszny rolnicze, uprawa ziemii.

Napisany 10 grudzień 2009 - 09:54

Bizon Rekord Z058 chłodzenie Ja miałem dwa rekordy jeden z 92 a drugi z 2000 roku wesja milenilna. Błędem było to że kiedyś kombajny zalewany były już w fabryce wodą to powodowało zakamienianie się chłodnic i ich dużo mniejszą sprawność. kolejny bład to zbyt mała moc silnika 120 koni czasami się po prostu dusiło przy dobrych plonach i pracowało na 100% obciążeniu, ale do rzeczy. Widziałem w internecie przerobiony model z małą chlodnicą orginalnie na dużą ale to jeszcze podczas produkcji Bizonów w Płocku czyli gdy był dostęp do części a trochę trzeba by ich było wymienić. Uważam że prostrzym rozwiązaniem jest założenie chłodnicy olejowej( moi sasiedzi tak zrobili i po problemie) lub założenie grzejnika (tylko tu obawiam się o jedno czy do jego środka nie nawchodzi plew nie ubija się i wywołają pożaru). W starym rekordzie nie uszczelnialiśmy bębna i faktycznie trzeba było dmuchać chłodnicę co dzień(to był jeden z powodów wymiany kombajnu na nowszy), w wesji z 2000 roku bęben był napedzany już paskiem i szczelność też była dużo lepsza. Pmiętam że w niebieskim dmuchałem chłodnicę pierwszy raz w sezonie po wymłoceniu 40 ha rzepaku a potem to tak ze 2-3 razy w zbożu i tyle było jej dmuchania. Dla porównania dodam że w TC chłodnicę dmucham też co dzinnie- ktoś się dziwi czemu , już piszę wolę co dzień poświęcić 10 minut na je dmuchanie niż się potem męczyć z taką zakurzona i zabitą(bo i na takiej TC da radę młocić tylko po co meczyć maszynę).

#33 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 06 luty 2010 - 19:47

Bizon Rekord Z058 chłodzenie Podczepię się pod temat.. Witam was i mam pytanie... jak macie przerobione układy chodzenia w swoich rekordach? ja posiadam takiego z 90r i się grzeje... a na pewno nie tylko mój się grzeje... więc proszę was o pomoc.... jak możecie to wysyłajcie zdjęcia na mój nr gg 10153268

#34 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 21 luty 2010 - 12:57

Bizon Rekord Z058 chłodzenie Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły w sprawie chłodzenia ?

#35 Share Mirek132

Mirek132

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 22:32

Bizon Rekord Z058 chłodzenie Witam wszystkich, praktycznie większość posiadaczy "Rekordów" ma problem z temperaturą silnika. Udało mi się ten problem rozwiązać przez wymianę chłodnicy. Za 400 zł kupiłem chłodnicę od DT 75 ( czyli od Deta), jest o około 60 % pojemniejsza od Rekordowkiej. Jej wymiary to wysokość 80 cm, szerokość 64 cm, i co najważniejsze to grubość 15cm zamiast 9. Trochę komplikacji było z ramkami żeby zamocować koło ( czy wariator). Następna przeróbka to dostawienie 2 chłodniczek olejowych do komory silnikowej, gorący olej przechodzi najpierw przez chodniczki a dopiero później do wymiennika. Temperatura wody w jęczmieniu i w pszenicy to 75 a w pszenżycie 80. Temperatura oleju była o około 20 stopni wyższa od wody a po dołożeniu tych chłoniczek spadła to temp. wody. Przy tych przeróbkach został jeszcze jeden problem czyli zapychanie chłodnicy przez sieczke jak tylko dobrze wiatr od tyłu zawieje. Przed koło ( wariator) a stałą obudową przykleiłem uszczelkę z pianki aby uszczelnić obracające się koło. Problem zanieczyszczeń spadł o 70 %.
Mój Rekord jest z roku 89 i przy niższych temperaturach jest o wiele spokojniejsza praca.
Mam nadzieje że komuś te informacje się przydadzą.

#36 Share korsarz

korsarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 09:33

Bizon Rekord Z058 chłodzenie Przecież grzanie rokorda to nic innego jak zapychanie chłodnicy po co robiłes tyle przróbek dodawałeś chlodniczki i wymieniałeś orginał na większy??? Ja uszczelniłem orginał i nawet plewy niesiadają mi na tym bębnie, a dodam że kiedyś miałem problem już mam scieżke wydreptaną z kabiny do chłodnicy.Pół sezonu w tamtym roku jechałem a na moim wynalazku i jest ok.

#37 Share Mirek132

Mirek132

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 10:27

Bizon Rekord Z058 chłodzenie Trochę racji masz, ale przy upale 30-kilka stopni i w pszenżytach jest problem a przy przeróbkach średnio co 2-3 dni czyszczę chłodnicę a nie wspomnę o komforcie gdy wskaźniki leżą na początkowych polach zielonych. Przejechałem cały sezon i dosłownie rewelacja.

#38 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 18:49

Bizon Rekord Z058 chłodzenie Wystarczy założyć nową czystą chłodnicę i problem z przegrzewaniem znika.

#39 Share korsarz

korsarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 18:52

Bizon Rekord Z058 chłodzenie Jak niebędzie to wszystko uszczelnione i założysz nową czysta chłodnice do rekorda to problem zniknie na jakies kilka godzini znowu będzie zabita.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 13:45

Bizon Rekord Z058 chłodzenie Oczywiście, ale jeśli plewami się nie zatka to temperatura w największe upały nie przekroczy 80 stopni.