MateuszG100

Bizon Rekord Z058 chłodzenie

Polecane posty

MateuszG100    0

koledzy proszę o zdjęcia dużej chodnicy rekorda, ponieważ słyszałem ze rekordy były tez z dożą chłodnica czy ktoś może wstawić foty ponieważ mam rekorda z małą chłodnicą i mam problemy z temperaturą pracy silnika pomóżcie z góry dzięki.Albo chociaż napiszcie coś o tym jak to sie spisuje ???Pozdrówka dla wszystkich .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Fotek nie mam ale wiem że cena w a gromie zabija. 7000zł słownie siedem tysięcy złotych ;) Mała kosztuje 1000zł jakaś ruska bo polskich już nie ma :/ Jak założyliśmy nową chłodnice (małą) to problemy z przegrzewaniem zniknęły ale oczywiście codziennie trzeba przedmuchiwać chłodnice sprężonym powietrzem żeby wydmuchać kurz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor5321    1

ja mam tą małą i mi sie niegrzeje ale codzienie rano spręrzarka chodzi ponad 0,5godziny

no i co najciekawsze jak jest wiaterek to to niekiedy nawet nie wejdzie na zielone (poważnie)

tak to na początek zielonego wchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

W chłodniejsze dni w mnie też tak jest ;) oczywiście termostat jest wyjęty. W największe upały temp. nie dochodzi do 90.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszG100    0

spoko koledzy ale ja przemywam chłodnice karcherem każdego dnia ale to pomaga tylko na kilka godzin i chłodnica jest dość czysta a woda 100C a olej 110 i robi sie nie ciekawie wtedy a termostatu tez nie mam.doradzacie coś żebym z tym sobie poradził bo to nie lada problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Masz zakamienioną chłodnice. Można spróbować wyjąć i płukać ją czymś żrącym ale jest ryzyko że się rozszczelni... więc najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana na nową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszG100    0

a czy w w swoich bizonach macie oryginalne chłodnice czy nie bo ja mam od nowosci jest to rocznik 1990 ale jest szczelna i spoko sie trzyma i dopiero w tym roku są z nią problemy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ja miałem do zeszłego roku oryginalną a kombajn jest rocznik 1987 ;) to to nie wiek jest wyznacznikiem tylko ilość przepracowanych godzin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Do odkamieniania chlodnic są dosc niedrogie srodki na allegro, niedawno patrzyłem ze w bardzo łatwy sposób mozna pozbyc sie kamienia w chłodnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Tylko że te środki słabo działają na mocno zakamienioną chłodnice. Można też z octem próbować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszG100    0

dzięki koledzy ale od kamienianie to strata czasu lepiej kopić nową chłodnice ale czy jesteście pewni ze duża chłodnica jest taka droga??a mój kombaj nie pracował tak bardzo dużo ponieważ kupiłem go dwuletniego i nie mam stu hektarów do koszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ojciec w zeszłym roku pytał się w agromie i taką cenę mu powiedzieli. Poza tym trzeba wymienić również ten bęben i marne szanse żeby go dostać :/ Nawet w płocku :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja w swoim rekordzie mam dużą chłodnice, gdyż jest on z rocznika 98, w którym to właśnie zaczęto zakładać duże chłodnice. Czyszczę ją raz na sezon, jak zapomnę to i co drugi ;) Temperatura nigdy nie przekroczyła 85 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

karcherem codzienie chłodnice i moze jeszcze rano przed wyjazdem w pole:) hehe sorki ze tak powiem ale to najgłupszy pomysł jaki znam. ja tez miałem problem z temperatura ale u mnie chłodnica była dziurawa(orginalna)1989 rok wymieniłem na nowa mała i codziennie rano kompresor i pół godziny czyszczenia termostat wyjety i nawet wskaznik ci na zielone nie wejdzie chyba ze w upał. i silnik z kurzu tez czyszcze i musisz pamietac zeby była szczelnosc miedzy chłodnica a czzescia obrotowa przysłony chłodnicy bvo jak masz tam dziury to moment i masz chłodnice zapchana


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszG100    0

kolego raczej o wiele lepiej przemyjesz przeloty w chłodnicy karcherem zawsze zdejmuje łapacz kuzu i wcale nie lepiej sie czyści chłodnice sprężonym powietrzem i nie myśl ze wiesz wszystko najlepiej.Czy mogę prosić o zdjęcia tej dużej chłodnicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Ja tez myje karczerem tylko odpowiedni strumien wody trzeba ustawic. Efekt lepszy niz w sprezonym powietrzu, zwłszcza gdy bierze je sie z traktora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ja czyściłem i karcherem i sprężonym powietrzem więc coś mogę na ten temat powiedzieć. Mycię myjką napewno jest szynsze ale przy okazji zalewasz cały kombajn i jeśli woda nie zdąży wyschnąć to kurz jeszcze bardziej się przylepia. Po drugie wysokim ciśnieniem wody bardzo łatwo uszkodzić chłodnicę. A do czyszczenia sprężonym powietrzem wystarczy dobrać odpowiedni pistolet z cienką dyszą i przedmuchuje się idealnie. Trzeba trochę więcej czasu poświęcić ale nie ma tych minusów co mycie wodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Też preferuję sprężone powietrze, raz przemyłem myjką dojechałem na pole a chłodnica jeszcze dobrze nie wyschła i domyślacie się co było.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszG100    0

my myjemy chłodnice wieczorem albo wcześnie rano i nigdy na kombajn nie osiada kurz bo zdąży wyschnąć ,ale każdy ma swoje wypróbowane sposoby my tak robimy od kiedy mamy karchera a wcześniej czyściliśmy chłodnice sprężonym powietrzem ale efekt ten sam a dużo szybciej robi sie to wodą ;)

Prośba do kolegi"Tetley" o zdjęcia dużej chłodnicy i jakie są w niej zastosowane wentylatory i łapacz kurzu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinJvD    8

MateuszG100 to wcale sie nie dziwie ze sie tak grzeje skoro myjesz woda.....tylko pogarsza sprawe zalepieją ci sie wszystkie otwory i tu jest caly problem... w nocy nie ma takiej temp.. co w dzien i ci wszystko nie wyschnie i sie zalepia.ja osobiśći dmucham chłodnice tylko spręzonym powietrzem raz w sezonie gdyż nie grzeje sie po przerobieniu układu chłodzącego.pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszG100    0

no nie zgodzę się ze pogarsza sprawę ponieważ chłodnica jest czysta i jest to widoczne gołym okiem a co dokładnie przerobiłeś w chłodzeniu jeśli mogę wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju    24

witam serdecznie , my problem z chłodzeniem rozwiązaliśmy w taki sposób że wywaliliśmy ten bęben z wiatrakiem bo on tylko pchał te wszystkie paprochy w chłodnice , i kupilismy chłodnice od NH (nie wiem jaki model;/) , za około tys. zł jest ona ok 2x większa od tej montowanych w bizonach 89r itp . i zamiast tego wiatraka jest siatka taka jak przy suprze i jest git nie wychodzi za zielone temp. no i czyszczenie chłodnicy jest łatwiejsze gdyż nie trzeba zdejmować bębna a to potrafi być uciąrzające gdy robi to 1 osoba . :(

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Wyciągnięcie bębna nie stanowi problemu dla 1 osoby, bynajmniej ja nie mam problemu.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju    24

no tak wyciągniecie może i nie ale czy sam go wsadzisz ? w to już wątpię :( bo żeby to dobrze wszystko uszczelnić przy najmniej 2 ludzi potrzebne ;D a nawet jak sie uszczelniło to i tak wszystko szło na chłodnic : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukecki
      Witam użytkowników, 
      Zakładam temat, gdyż chcę się trochę dowiedzieć o tym kombajnie, jednak w internecie nie mogę znaleźć jakichkolwiek rzetelnych informacji. Słyszałem o mankamencie w postaci zagrzewania się silnika w czasie pracy, chciałbym się dowiedzieć jak często to się zdarza.  Również chce zaczerpnąć nieco informacji o typowych usterkach. Z góry dziękuję za info i pozdrawiam 
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez Rolniczek95
      Panowie i panie  mam problem z uszczelkami do skrzyni biegów do rekorda, macie jakieś namiary na sklep, producenta który robi takie uszczelki? Wiem że sam mogę zrobić takie uszczelki, ale czy jest sens kupować materiał który kosztuje 40 zł wycinanie itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj