Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hodowla

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share RafalWLKP

RafalWLKP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Muzyka &quot;HIP-HOP&quot;<br />Nowinki techniczne Rolnicze<br />Sprzęty i Maszyny rolnicze

Napisany 24 sierpień 2008 - 22:59

Hodowla Witam?
Zakładam ten temat ponieważ w tym roku rozbudowałem oborę i na dodatek na stałe w gospodarstwie jestem pierwszy sezon i nie wiem ile potrzebuje ton Ziarek do zwierząt i jak je ze śrutować?
W oborze mam 18szt Bydła Mięsnego, 8szt Krów Mlecznych, 4szt Macior, ok70 szt Tuczników.
i Teraz mam dylemat ile potrzebuje zostawić ton Ziarek do pasienia pszenicy, jęczmienia, żyta, owsa, jęczmienia
oraz ile słomy (ponieważ sprasowałem całą i nie wiem ile mogę sprzedać a wiem że zawsze coś było sprzedawane, niestety się nie dowiem bo gospodarz zmarł)
Jakie Proporcje dla śrutu dla poszczególnych grup zwierząt? oraz ile Kiszonki z liści buraków a ile z kukurydzy i Bytłoków potrzebuje dla tych wszystkich moich stworów? ;)
Pozdrawiam Serdecznie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hodowla Dzisiaj, 04:57
  •  

#2 Share michal1204

michal1204

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 23:08

Hodowla Wujek daje sruty po wiadro 10l na 2krowy i tak samo z bykami a kiszonki daje po 3 gafle byką a dla 8 krow daje po1,5 japonki. Słomy na podsciolke daje 2snopki (1rano i 1 wieczorem)krowa jeczmiony daje 1snopek na 2krowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 27 sierpień 2008 - 07:35

Hodowla a czy musisz już sprzedać?? narazie trzymaj wszystko i na wiosnę będziesz wiedział ile zużyłeś a ile zostało.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png