Skocz do zawartości

Zdjęcie

Docieranie nowego DF

90 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 wrzesień 2008 - 09:36

Docieranie nowego DF faktycznie w mf 255 coś takiego mówili serwisanci jak ojciec odbierał mf-a ale sdf podobno są wstępnie docierane w fabryce i jeszcze olej ze specjalnym płynem docierającym zalewają

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Docieranie nowego DF Dzisiaj, 00:41
  •  

#42 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 08 wrzesień 2008 - 19:03

Docieranie nowego DF

Peugeot, Cytryna i Renault co 30000 tys

Mam półrocznego Partnera i właśnie tydzień temu robiłem przegląd -co 20 tys w Peugeocie 1.6 HDI, może w innych model jest inaczej ;)

#43 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 08 wrzesień 2008 - 20:00

Docieranie nowego DF w 3 letnim 307sw przegląd co 30tys

silnik 1.6 benzyna, może to zależy od tego czy silnik diesla czy benzynówka??
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#44 Share VWPASSATB6

VWPASSATB6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 08 wrzesień 2008 - 20:34

Docieranie nowego DF Sąsiadka kupiła nowego DF na full wypasie, tur i te pierdółki. Dokładnie agrofarm 95. Nie ma haków na tylnych ramionach. Jest jak w starej 912, dla mnie to dziwne. ALe mniejsza o to. Pytałem się jej czy się go dociera. Mówi że nie. Chodz ciągnkiem na pusto, dla szpanu we wsi cały czas dzisiaj jeździła.

#45 Share Marcinuzz90

Marcinuzz90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 20:30

Docieranie nowego DF Czyli podsumowując większość odpowiedzi (i ja czytając przez ostatni czas sporo tematów w necie) docieranie nowego ciągnika nie jest szczególnie potrzebne... ;) Nawet jeśli; moja sytuacja wygląda tak że mam już ok 140 mth i ostatnie 20 mth przepracowałem przy pługu obracalnym gdzie szerokość robocza to 140 cm a prędkość robocza ok 7 km/h przy 1600 obr/min. gdzie silnik był moim zdaniem w 90% do 100% obciążony myślę że mogę uznać swój traktor za całkowicie dotarty...
SPRZEDAM !!!
*URSUS C-355, po odbudowie. Pierwszy właściciel!
*Rozrzutnik obornika jednoosiowy, 4tony duże koła, 2005 rok.
Kontakt przez PW - "Prywatna Wiadomość"

#46 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 09:11

Docieranie nowego DF Ach dodam coś z mojej instrukcji nowego df 87 pełna obcja dodatków: nówka gotowy do pracy w pełnym zakresie mocy dzięki surowej kontroli jakości jakiej jest poddawany na stanowisku do prób. Zaleca się jednak w ciagu pierwszych 50 GODZIN pracy, nie poddawać ciągnika max. obciążeniu w długich okresach czasu, w celu prawidłowego dotarcia się pierścieni w cylindrach oraz innych ruchomych elementó , szkodzi w tym czasie używanie ciągnika na wolnych obrotach w długim czasie i poddawanie go wysokim obrotom jałowym, może to spowodować dotarcie silnika i komponentów różne od tego co gwarantuje maxymalne osiągki ciągnika.

ps. po : napisałem praktycznie tylko to co pisze w instrukcji obsługi 1/2008 nr. 307.7330.11.6 którą wydała firma Deutz - Fahr Strasse, 1 D-89415 Lauingen Tel. (09072)997-0 z stystemem jakości Certywikat zgodny z normą ISO 9001:2000,
i tam właśnie został złożony w całość mój df Agroplus 87 tak pisze w homologacji, gwarancji i na tabliczce nie znam tego języka ale też pisze o tej firmie choć wiem dokładnie że na tabliczce skąd pochodzi silnik jest Italia i kabina też Italia ale cały jest złożony w Niemczech i tak poprostu jest

nie dodałem od siebie nic jak się powinno robić tylko to co pisze producent tego traktora w tym wypadku Niemiecka firma znajdująca się Lauingen.

#47 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 09:46

Docieranie nowego DF Kontrola jakości jest tak surowa że jakakolwiek usterka w nowym DF-ie uruchamia alarm 3-stopnia,delikwent jest wyprowadzany na zaplecze fabryki gdzie jednym celnym strzałem przerabiany jest na surowce wtórne ;).
A tak poważnie-może już gdzieś pisałem-najwyżej się powtórzę-mi w JD serwisanci zalecali takie dosyć porządne obciążanie silnika-tak na 80 % przynajmniej

#48 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 10:21

Docieranie nowego DF Ale napewno nie zalecali przeciążania ;]

#49 Share MichalKa

MichalKa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:Silniki spalinowe, Fizyka, Uprawa roli :D

Napisany 03 grudzień 2008 - 22:39

Docieranie nowego DF Nowe ciągniki są w tej chwili dotarte. Mimo wszystko zawsze zaleca się poddawanie silnika zmiennym obciążeniom tak do
90%, dać po garach pod górkę czasem odejmować, tak żeby nie było, że ciągle pracuje na 1600obr/min
no i koniecznie trzeba pamiętać o oleju wymieniamy tak jak producent zalecił co 50, 100 itd. godzin
Ponadto lepiej jak przed pracą silnik pochodzi na jałowym biegu i nabierze odpowiedniej temperatury tak żeby olej miał
najlepsze właściwości smarne. Najlepiej trzymać traktor w ogrzewanym garażu :)
No i dbać o turbinkę: koniec roboty to niech sobie ciągniczek pochodzi z 10-15min

#50 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 grudzień 2008 - 07:04

Docieranie nowego DF ha ha jak postawie na wolnych obr po odpaleniu, to może 2 godz tak pracować i wskazówka temperatury nie dygnie nawet, odpalić ze 30sek popracuje i ruszać, jak nie przekroczy 1500 obr tak samo, dlatego po odpaleniu najlepiej od razu ruszać na obr tak do 1600-1800 obr to wtedy silnik szybko się rozgrzeje i nie będzie pracował zimny, nawet instrukcja podaje żeby po odpaleniu nei zostawiać ciągnika na wolnych obr ale i nie na wysokich, max obr po odpaleniu to 1800 obr i blisko granicy tych obr należy cyba na zimnym silniku pojeździć zeby szybko się rozgrzał, a z tym popracowaniem po robocie na wolnych obr to nie wstarczy jak ostatnie 100m do domu jade na niskich obr a potem jeszcze ze 20 sek popracuje na biegu jałowym i chyba wystarczy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 06 grudzień 2008 - 22:51

Docieranie nowego DF

a z tym popracowaniem po robocie na wolnych obr to nie wstarczy jak ostatnie 100m do domu jade na niskich obr a potem jeszcze ze 20 sek popracuje na biegu jałowym i chyba wystarczy?

Wystarczy. Głównie chodzi o to aby nie odcinać dopływu oleju od turbiny, która pracuje na wysokich obrotach jeszcze chwile po zdjęciu nogi z gazu.

#52 Share Michu7

Michu7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 18 grudzień 2008 - 22:26

Docieranie nowego DF Widzę, że każdy ma jakieś swoje wizje na temat docierania. moim zdaniem nie należy wieżyć za bardzo w to co mówią serwisanci, tylko przeczytać instrukcję obsługi i postępować zgodnie z tym co tam jest napisane. U mnie w instrukcji obsługi do DF Agrofarm 100 faktycznie jest napisane, że przez pierwsze 20 mth ciągnik nie powinien być poddawany zbyt dużym obciążeniom a do 50 mth okresy pracy z dużymi obciążeniami nie powinny być zbyt długie... I takie tam jeszcze inne rzeczy, chociaż faktycznie silnik jest po chamowni. I nie wierzę, że w JD, Fendtach, MF czy innych ciągnikach jest inaczej, bo po co pierwsza wymiana oleju jest szybciej?

#53 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 19 grudzień 2008 - 00:04

Docieranie nowego DF No to musisz uwierzyć że w MF jest inaczej skoro chciałbyś postępować zgodnie z instrukcją obsługi :)

#54 Share misxxx

misxxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 10:12

Docieranie nowego DF Ja swojego DF nie docierałem bo nie trzeba:))

#55 Share Michu7

Michu7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 11:07

Docieranie nowego DF

Ja swojego DF nie docierałem bo nie trzeba:))

A jakiego masz DF-a? Ja mam Agrofarma 100 i w mojej instrukcji obsługi jest napisane tak jak u Krzysia:

(...) gotowy do pracy w pełnym zakresie mocy dzięki surowej kontroli jakości jakiej jest poddawany na stanowisku do prób. Zaleca się jednak w ciagu pierwszych 50 GODZIN pracy, nie poddawać ciągnika max. obciążeniu w długich okresach czasu, w celu prawidłowego dotarcia się pierścieni w cylindrach oraz innych ruchomych elementó , szkodzi w tym czasie używanie ciągnika na wolnych obrotach w długim czasie i poddawanie go wysokim obrotom jałowym, może to spowodować dotarcie silnika i komponentów różne od tego co gwarantuje maxymalne osiągki ciągnika(...)

#56 Share misxxx

misxxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 20:19

Docieranie nowego DF Ja mam Agrotron 130;)
Nam mówili że nie trzeba docierać;))

#57 Share LamboR3

LamboR3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 20:21

Docieranie nowego DF Muj Lamborghini R3 100 jeszcze na docieraniu chodził w przyczepie samozbierającej i mu sie nic nie stało. :)

#58 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 22:37

Docieranie nowego DF Dziwią mnie zalecenia do obciążania w iluś tam procentach, bo z tego samiutkiego silnika wyciągane są bardzo różne moce.Biorąc pod uwagę serję K agrotrona to jest prawie 30 km różnicy.Zakładając ,że w k410 obciążamy do 80% -to mamy do dyspozycji około 80 km,ale w k430 też tylko dając jemu 80% obciażenia używamy ponad 100 km,-- co dla k410 jest mocą maxsymalną!.Przecież ten sam silnik i tak samo powinien dobrze się ułożyć :)

#59 Share michal121

michal121

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 12 marzec 2009 - 14:26

Docieranie nowego DF mi w valtrze mówili że ciągnika nie trzeba docierać. Pierwsze godziny pracy mojej valtry do była orka mam już 670mth i na razie bez awarii

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share LamboR3

LamboR3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 14 marzec 2009 - 13:38

Docieranie nowego DF Mój Lampo 70 ma 5 lat i 3658 mth i niemniał żadnej awari.

Dodaj odpowiedź