Skocz do zawartości

Zdjęcie

Docieranie nowego DF

90 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Marcinuzz90

Marcinuzz90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 20:44

Docieranie nowego DF Witam wszystkich !
Chciałem sie Was zapytać co myślicie o moim docieraniu, a dokładniej posiadam nowy ciągnik o mocy 100 koni mechanicznych który prawie przez cały okres docierania (tj. 50 pierwszych mth) pracował przy prasie rolującej o zapotrzebowaniu na moc 35kW. Prasa pracowała przy docieranym ciągniku na zakresie prędkości WOM 540 ECO gdzie przy obrotach silnika 1400 obr/min wałek osiągał 450 obr/min a prędkości jazdy tak do ok. 10km/h ... Czy uwarzacie że to jednak spory wysiłek jak na docierany traktor czy jednak powinno być spoko :) ? Jestem ciekaw waszych opini ;) Pozdrawiam
SPRZEDAM !!!
*URSUS C-355, po odbudowie. Pierwszy właściciel!
*Rozrzutnik obornika jednoosiowy, 4tony duże koła, 2005 rok.
Kontakt przez PW - "Prywatna Wiadomość"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Docieranie nowego DF Dzisiaj, 00:59
  •  

#2 Share ktm950

ktm950

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 21:18

Docieranie nowego DF Myśle, że wszystko ok. Pierwszy etap docierania masz już za sobą ;) Teraz poślij go do ciężejszej roboty, (tak do ok. 80% obciążenia maksymalnego). A po 100 - 150 mth możesz dawać ile tylko zniesie :) Zycze bezawaryjnej pracy przez wiele lat!

#3 Share VWPASSATB6

VWPASSATB6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 21:58

Docieranie nowego DF Ja swoje Lambo Premium 1060 docierałem jeźdząc do sklepu itp. ;) Później targałem przyczepy i takie lekkie prace. Po 5 latach użytkowania nie jestem zadowolony z tego ciągnika :angry: Mam też używanego DF DX 92 z turbinką i jestem bardziej zachwycony pracą itp.

Powód edycji: cytowanie poprzedniego postu. Moderator.

#4 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 22:10

Docieranie nowego DF A nie jest tak jak w przypadku MF czy JD że silniki trzeba docierać pod obciążeniem bliskim maksymalnemu?

#5 Share ktm950

ktm950

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 22:10

Docieranie nowego DF

Ja swoje lambo premium 1060 docierałem jeźdząc do sklepu itp. ;) . Później targałem przyczepy i takie letsze prace. Po 5 latach użytkowania nie jestem zadowolony z tego ciągnika :angry:

Ale co, mocy mu brakuje?

#6 Share VWPASSATB6

VWPASSATB6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 25 sierpień 2008 - 09:33

Docieranie nowego DF Nie mocy nie, jak dla mnie niema takiego jadu, jak na taki ciągnik. Niema też normy spalania. Czy ciągam przyczepe czy jade w polu z pługiem to spala mi 15 litrów. A DF góra 10 l.

#7 Share JohnDeere8320

JohnDeere8320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 25 sierpień 2008 - 09:41

Docieranie nowego DF Mój brat docierał nowego DF-a ciągając przyczepy z pola i troszku podorywał małym ciągnikiem, a tak poza tym to jeździł w tą i z powrotem. Ciągnik ma aktualnie ponad 40 mth i niedługo będzie maił pierwszy przegląd, ale myślę, ze takie dotarcie jak twoje wystarczy na pewno ;) życzę miłej i bezawaryjnej pracy
Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

#8 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 25 sierpień 2008 - 12:17

Docieranie nowego DF @marcinuzz90 co jest napisane w instrukcji obsługi na temat docierania tego DF???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#9 Share Marcinuzz90

Marcinuzz90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 25 sierpień 2008 - 12:27

Docieranie nowego DF Heh jak by Ci to powiedzieć, mam nowy traktor ale z tego względu, że akurat ten model zaczęto produkować właśnie na początku tego roku to nie ma jeszce do niego instrukcji przetłumaczonej na polski :angry: Dealer powiedział żeby nie przeciążać silnika i to wszystko.
SPRZEDAM !!!

#10 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 sierpień 2008 - 12:34

Docieranie nowego DF a ja mam pyatnko do pierwszego przeglądu serwisnt krzyczał żeby nic w polu nie robic tylko transport a mam już70 mtg no i ruszylem w pole oszczędzac go na niższych biegach robic czy jużnorrmalnie dawac po garach?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 25 sierpień 2008 - 12:56

Docieranie nowego DF Mi serwisant od Korbanków powiedział że wszystkie nowe ciągniki sprzedawane przez nich to jest Claas MF i Fendt są dotarte i jedyne co trzeba robić na początku to pamiętać o wymianie olejów po 50Mth i użytkować zgodnie ze zdrowym rozsadkiem ;)

#12 Share VWPASSATB6

VWPASSATB6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 25 sierpień 2008 - 15:37

Docieranie nowego DF Z fergusonem to się zgodze, można odrazu dawać mu po D!!IE, a o claasie i fendcie to nie powiem, choć wiem że następny mój ciągnik to będzie Fendt, przekonało mnie do niego sprzęgło, jad i szwunk.

#13 Share vdan

vdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • Zainteresowania:Informatyka<br />rolnictwo<br />turystyka

Napisany 25 sierpień 2008 - 16:32

Docieranie nowego DF mam nowego DF k110 i jakoś nikt mi nie wspominał żeby jakoś go tam specjalnie docierać, tylko żeby przez 1 50mth nie pracował na obrotach wyższych niż 2000, mam 53mth i czekam na serwisanta.
Przez te mth, pracował ciągając przyczepy, oraz przy podorywce(1600obr.)
Maszyna EXTRA !

#14 Share VWPASSATB6

VWPASSATB6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 25 sierpień 2008 - 16:52

Docieranie nowego DF Nie przeszkadza Ci gorsze wykonanie niż w starych DF. Nie przeszkadza Ci że te banikaki od powietrza umieszczono obok kół ;) . Dziwie się dlaczego? Mogli już by całkiem powkładać w felgi :). Niewiem po co sa te zbiorniczki plastkikowe kolo ramion z tylu. Troche badziewne i nieprzemyslane wykonanie. Ale chociaz ladnie wyglada.

#15 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 25 sierpień 2008 - 18:28

Docieranie nowego DF

mam nowego DF k110 i jakoś nikt mi nie wspominał żeby jakoś go tam specjalnie docierać, tylko żeby przez 1 50mth nie pracował na obrotach wyższych niż 2000, mam 53mth i czekam na serwisanta.
Przez te mth, pracował ciągając przyczepy, oraz przy podorywce(1600obr.)
Maszyna EXTRA !

A gdzie te foty obiecane które miałeś wrzucić na AF?

#16 Share vdan

vdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • Zainteresowania:Informatyka<br />rolnictwo<br />turystyka

Napisany 26 sierpień 2008 - 09:12

Docieranie nowego DF Sorki, zdjęcia będą jutro, dodam jeszcze zdjęcia pługa i agregatu.
A propos baniaków, zbiorniczków z tyłu;
Baniaki są stosowane w wiekszości nowych ciągników z tym miejscu, zbiorniczki są na olej z hydrauliki- po co ma lecieć na ziemię? zbiorniczki są stosowane w wiekszości nowych ciągników, nie miałem do czynienia ze starymi wersjami DF, długo sie zastanawilaiśmy nad wyborem ciągnika, oglądaliśmy wszystkie modele i DF i JD, MF, Case itp. wybraliśmy DF k110 ze względu na to że ten model jest już pare lat na rynku, ma bardzo dobre opinie rolników , ma rewelacyjne silniki(stosowane również w FENDT-ach). Jasne, moglismy kupic nową wersje, ale po co, już ten ciągnik to jest dla mnie kosmos. Ciagnik rewelka !!. siedziałem w JD 6630 i jakoś jakośc wykonania nie była ciekawsza.

#17 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 26 sierpień 2008 - 09:14

Docieranie nowego DF

Mi serwisant od Korbanków powiedział że wszystkie nowe ciągniki sprzedawane przez nich to jest Claas MF i Fendt są dotarte i jedyne co trzeba robić na początku to pamiętać o wymianie olejów po 50Mth i użytkować zgodnie ze zdrowym rozsadkiem ;)

Ciągniki są wstępnie dotarte ale nie całkowicie.
Moim zdaniem to docieranie powinno tak wyglądać, że przed cięższą robotą powinno się rozgrzać silnik do normalnej temperatury, a robić nim wszystko gdyż, że tak się wyrażę silnik musi się od nowego od razu przyzwyczajać do obciążenia, po prostu silnik musi się dobrze ułożyć :)
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#18 Share MiRol

MiRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanika :)

Napisany 26 sierpień 2008 - 09:19

Docieranie nowego DF Mówią że jak sie zbytnio cacka z ciągnikiem na dotarciu to potem mulasty jest :/ także od czasu do czasu ale bez przesady trzeba mu dać po d**ie
http://www.youtube.c...er/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

#19 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 26 sierpień 2008 - 14:16

Docieranie nowego DF

Ciągniki są wstępnie dotarte ale nie całkowicie.
Moim zdaniem to docieranie powinno tak wyglądać, że przed cięższą robotą powinno się rozgrzać silnik do normalnej temperatury, a robić nim wszystko gdyż, że tak się wyrażę silnik musi się od nowego od razu przyzwyczajać do obciążenia, po prostu silnik musi się dobrze ułożyć ;)

zgadzam się w 100%

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Marcinuzz90

Marcinuzz90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 26 sierpień 2008 - 18:27

Docieranie nowego DF

@marcinuzz90 co jest napisane w instrukcji obsługi na temat docierania tego DF???

Heh jak by ci to powiedzieć... mam nowy traktor ale z tego względu ,że akurat ten model zaczęto produkować właśnie na początku tego roku to nie ma jeszce do niego instrukcji przetłumaczonej na polski :angry: ! Dealer powiedział żeby nie przeciążać silnika i to wszystko ...

A może ktoś z Was ma instrukcje obsługi do Deutz-Fahra Agrotrona jakiegoś z serii K ? W ogule jest tam coś wspomiane o prawidłowy docieraniu ciągnika ;) ?
SPRZEDAM !!!

Dodaj odpowiedź