Skocz do zawartości

Zdjęcie

podkaszarka

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share stachles

stachles

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 18:42

podkaszarka witam
zamierzam kupić podkaszarke spalinową tylko że niewiem jaką dodam że ona ma służyć tylko na własne potrzeby więc jaką kupić ?? ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
podkaszarka Dzisiaj, 13:33
  •  

#2 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 25 sierpień 2008 - 08:27

podkaszarka Jakąś Stihl albo husqvarna. A najlepiej to kup kose spalinową ja kupiłem podkaszarkę i co chwila idzie żyłka ;)
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#3 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 25 sierpień 2008 - 08:47

podkaszarka Ja proponuje stige bardzo dobre wykonanie nie jest wcale gorsza od huskqvarny.Jak kupiłem ponad rok temu na allegro SB52pro i niema żadnych problemów. Najlepiej popatrz na allegro i w sklepie jak będziesz kupował ja kupiłem na allegro i zaoszczędziłem jakieś 250zł.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#4 Share sosek xu li

sosek xu li

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 329 postów

Napisany 25 sierpień 2008 - 08:48

podkaszarka Ja proponuje husqvarne, Moim zdaniem jest to maszyna z górnej pułki. Do tego głowice z żyłką i metalowym nożem i robota idzie w każdej roślinie.

#5 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 25 sierpień 2008 - 08:51

podkaszarka Ja stigą ciąłem patyki po 10cm średnicy.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#6 Share JohnDeere8320

JohnDeere8320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 25 sierpień 2008 - 09:43

podkaszarka Jeżeli chcesz podkaszarkę to proponuję Partner. jakością nie odstaje od Husqvarny, ponieważ Wykupiła ona Partnera i to husqvarna "trzyma na wszystkim łapę". Najlepiej z Nożem metalowym to przy większych trawach, albo badylach nie będzie ci żyłki ścinać, bo nie prawda, że w podkaszarce zawsze ścina żyłkę. Tylko wtedy gdy jest ona za cienka to wtedy będzie ścina, ale jak jest odpowiedniej grubości to będzie ok ;)
Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

#7 Share DawidMalw

DawidMalw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze. A w szczególności Ursusy.

Napisany 25 sierpień 2008 - 09:57

podkaszarka Ja mam Husqvarne 333R i sprzęt godny polecenia.Wiadomo,że sprzęt drogi,ale to jest jak Mercedes wśród samochodów ^_^ .Mam jeszcze Husqvarne 257,która ścięła kilkaset m3 i chodzi idealnie-ma chyba 9 lat...
Więc widać,że sprzęt porządny...

A co do żyłki to używaliśmy kiedyś taką z jakimś drutem w środku i nawet jest dobra...
U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

#8 Share stasiekrolnik

stasiekrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 334 postów

Napisany 25 sierpień 2008 - 10:58

podkaszarka ja mam kosę spalinową STIHL fs 85 super maszyna...zakładam żyłkę 2.4 czy 2,7 i jazda ;d;d;d ;) :) :)

#9 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 25 sierpień 2008 - 12:09

podkaszarka Jeśli kupujesz, to każdą z wyżej wymienionych tylko nie Sthil. Mój znajomy od 5 lat pracuje w dużym sklepie z kosiarkami, kosami spalinowymi, piłami, itp. I jak w tamtym roku kupowałem kosę spalinową to rękoma i nogami odpędzal mnie od Sthil-a. Kiedyś to była bardzo dobra marka, ale już nie jest. Wszystko składają w Chinach.
@stasiekrolnik pisze, że chodzi dobrze, ale pewnie kupował Sthil-a dwa albo trzy lata temu, a nie ostatnio.

Ja osobiście polecam, wszystko co Japońskie. Od września zeszłego roku posiadam kosę z silnikiem Mitshubishi TU26 ( w tamtym roku zapłaciłem 990 zł, żyłka + tarcza metalowa, dwuramienne szelki + okulary ochronne), chodzi super. W tarczy pełny zbiornik wystarcza na godzinę pracy, a zbiornik ma pojemnośc 0,6l.
I jeszcze jedno co mógłbym doradzic, warto dołożyc 200 czy 300 zł i kupic trochę lepszy sprzęt. Powody są bardzo proste. W takiej kosie nie tylko moc silnika jest ważna, liczy się też masa, poziom hałasu i zabezpieczenie przed drganiami. Zrozumiałem to wtedy, jak jednorazowo musiałem wykosi dużą powierzchnię. Kosiłem prawie 7 godzin z przerwami na dolewanie paliwa i posiłek. I nie miałem problemu z "utrzymaniem" kosy. Mój sąsiad kupił kosę za 300 zł, to mówi, że dłużej jak 1,0-1,5 godziny nie "na kosi", bo nie wytrzymuje na ręce.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share DawidMalw

DawidMalw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze. A w szczególności Ursusy.

Napisany 25 sierpień 2008 - 12:40

podkaszarka Ja wiem a własnego doświadczenia,że jak się ma rękawice to drgania są o wiele mniejsze.Chociaż bez nich tez idzie robić,ale są pożyteczne...
U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

#11 Share JD5620

JD5620

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 25 sierpień 2008 - 14:47

podkaszarka ja mam wszystkie narzedzia stihl i chodzą bardzo dobrze nawet kose niedawno kupiłem to do tej pory bez zastrzezen
Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

#12 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 25 sierpień 2008 - 16:27

podkaszarka http://www.agrofoto....nowe-t7058.html polecam ten temat ;) osobiście bardzo polecam husqvarne bo mam i jestem BARDZO zadowolony. a jesli chesz jakiś mniejszy sprzęt zeby podkosić coś w ogródku czy cos takiego to również polecam partnera lub johnsered. są na częsciach husqvarny i są sporo tańsze. sam mam zamiar z ojcem kupić kosiarke z partnera :)

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#13 Share stasiekrolnik

stasiekrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 334 postów

Napisany 25 sierpień 2008 - 21:08

podkaszarka ja STIHLA mam ponad 2 lata.. kupiłem wtedy FS 85 do obkaszania podwórka i lasu no i jeszcze piłę STIHL taka z tych mniejszych z fajnym bajerem do odpalania ... nie trzeba szarpać tylko lekko pociągnąć ma ułatwiony rozruch z maszyn jestem bardzo zadowolony... kosą obkosiłem już sporo terenu dwa lata obkaszałem nią las a lasu mam ponad hektar no a podwórko mam ponad pół hektara ... nie raz .śni się po nocach...

#14 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 25 sierpień 2008 - 21:15

podkaszarka @stasiek, to wszystko sie zgadza, ponad dwa lata temu, sprzęt był bardzo dobry, ale teraz się to popsuło. Z tego co mówił mi ten znajomy to od zeszłego roku tak kiepsko robią kosy.
A to ciekawe, że piły spalinowe to jeszcze całkiem, całkiem a najbardziej popsuli się w kosach.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#15 Share stachles

stachles

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 26 sierpień 2008 - 18:28

podkaszarka a co powiecie na makite ja mam tej firmy wiertarke udarową i piłe łańcuchową co prawda elektryczną ale na moje potrzeby wystarcza i jak dla mnie to super sprzęt i ci ludzie co mają sprzęt tej firmy też tak mówą a jakie jest wasze zdanie na temat tej firmy ??

#16 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 26 sierpień 2008 - 22:04

podkaszarka moj wójek ma piłe spalinową z makity własnie i na takie amatorskie użytkowanie jak u niego ( jakieś drzewko uciąć,pociąć opał) to się sprawuje bardzo dobrze bo od 2 lat nie było z nią problemu.
@jarekw : najmniejsze piły sthila też nie są najlepsze bo jest duzo plastikowych częsci a w tych większych są metalowe czy aluminiowe, w karzdym razie nie plastik

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share Trafik

Trafik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 29 sierpień 2008 - 11:59

podkaszarka Ja mam oleo-mac 2,5km ale zycha ;)