Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnice pomiędzy modelami Bizonów

29 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Przemek15

Przemek15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 08:31

Różnice pomiędzy modelami Bizonów Nieznaczna ilość Z056/3 też miała cofkę - takie przejściówki. Przykład - http://www.farmphoto...d=426976#426976

Sprężyny na siłownikach pojawiły się w 84r. oraz dodatkowo zmieniono słynne awaryjne półosie napędowe. Zamiast jednej krótkiej i jednej długiej o prostokątnym zarysie wielowypustu zaczęto stosować dwie równej długości o zarysie ewolwentowym. I jeszcze zmieniono oczywiście napęd hedera z przesunięciem wariatora motowideł na brzeg, żeby olej ze złączy na paski na sikał :) A w 87r. jeszcze zmodernizowano chytacz kamieni
pozdro

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Bizon Rekord Z058

Zobacz ogłoszenia w kategorii Maszyny do zbioru: Kombajny zbożowe: Kombajny Bizon
  • 22000.00 PLN
  • 19 cze 2017
Bizon Super Z056

Zobacz ogłoszenia w kategorii Maszyny do zbioru: Kombajny zbożowe: Kombajny Bizon
  • 60000.00 PLN
  • 20 maj 2017
Kombajn Bizon Super zo56 KLIMATYZACJA

• 55000.00 PLN
  • 07 maj 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnice pomiędzy modelami Bizonów Dzisiaj, 03:57
  •  

#22 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 20:50

Różnice pomiędzy modelami Bizonów Nie zapomnijmy o masywniejszym mocowaniu gardzieli po 84 r. Co do sprężyn na siłownikach podnoszących heder, nie wspomagają podnoszenia, tylko biorą na siebie naciski, które wywołuje heder podczas jazdy. Z tego co widziałem ostatni model Supra, z 1994 roku miał znów akumulator hydrauliczny zamiast sprężyn.
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

#23 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 09:26

Różnice pomiędzy modelami Bizonów A jak to jest z tymi rekordami. U mnie z braku czasu jeździ najety kombajnista który już 38 sezonów wyjeździł bez przerwy w cześniej w kółkach i SKRach od ok 10 lat u mnie. I mówi że rekord niby książkowo ma być wydajniejszy a w praktyce całe gó**o. I że jakość rekordów a suprów to dwie rózne bajki. Sam osobiście jeździł i na jednym i drugim i na różnych rocznikach. I jak z Płocka przyprowadzali na uzupełnienie to zaklepywał sobie supra z kabiną i wolał nim niż rekordem. Po za tym wspominał o nowszych modelach supra i mówił że te z sprężynami to też za bardzo nie zdawały egzaminu ponieważ mówił że raz że telepało hederem jak się ostro pocinało po drogach a po drugie przez to telepanie urywało mocowania gardziela. Z jego doświadczeń mówił że najleprze modele wychodziły od 80 do 89 roku.

#24 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3048 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 16:52

Różnice pomiędzy modelami Bizonów Jak zapierniczali jak szaleni to mogly wyrywac. Na czas tranportu powinno sie zakladac blokady i nic by nie telepalo i nie urywalo.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#25 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 14:39

Różnice pomiędzy modelami Bizonów Przypomniało mi się:
- około 1981 zmiana typu filtra hydrauliki ( w zależności wersje eksportowe wcześniej, krajowe później)
- około 1984 zmiana systemu domykania i otwierania sit.
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 marzec 2013 - 21:04

Różnice pomiędzy modelami Bizonów -- połączono --

Witam chcemy kupic z ojcem kombajn bizona Z058 i czym sie różni od Z056.

Edytowany przez Marcin91, 30 marzec 2013 - 21:22.
dublowanie tematów

#27 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 marzec 2013 - 21:17

Różnice pomiędzy modelami Bizonów Bizon z058 ma dłuższy heder i wolniejsza kose. I jezeli ma ten heder recorda to kombajnu nie oplaca sie kupowac bo rurki pekaja pod kabin. I przy tam chederze zdarza sie zapchac przy kosie

#28 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 15 maj 2014 - 22:08

Różnice pomiędzy modelami Bizonów

Przypomniało mi się:
- około 1981 zmiana typu filtra hydrauliki ( w zależności wersje eksportowe wcześniej, krajowe później)
- około 1984 zmiana systemu domykania i otwierania sit.

Sori że odkopuje ale przypomniało mi sie jak kilka lat temu wymienialismy ten filtr. Niezłe miałem zdziwko jak przeczytałem na nim Made in West Germany :) , A mój statek jest z '77 r. Przynajmniej tak wskazuje tabliczka na maszynie i na hedrze. Oznaczenie Z056.

#29 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1294 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 00:05

Różnice pomiędzy modelami Bizonów To ja jeszcze pokopię. W Superze z '82 r i wcześniejszych napęd hedera i przenośnika pochyłego jest na pojedynczych paskach. Nie ma tu sprzęgła kłowego do łączenia napędu na heder, tylko trzeba ręcznie zakładać pasek na koło, które jest przy hederze. Sam heder jest starego typu (prawie jak w Z050, z tą różnicą, że w Z056 motowidło jest zbudowane na rurze, a Z050 ma motowidło na wałku z drutami usztywniającymi). W '83 roku wprowadzono sprężyny amortyzujące heder, a do tego roku były akumulatory hydrauliczne. W Bizonie z '82 roku są na tyle tylko lampy pozycyjne i kierunku - nie wiem kiedy wprowadzono lampy stopu. Podobnie jest z przednimi kierunkami i pozycjami, które miały 3 pozycje. Do elementów, które się zmieniały zaliczają się jeszcze: sworzeń tylnej osi, łożyska elementów roboczych (niektóre zmieniono z "bezobsługowych" na smarowane ręcznie), główne zegary w kabinie, zbiornik hydrauliki, lekko silnik, położenie filtra powietrza, wyłącznik prądu, filtr hydrauliki i jego umieszczenie, tylne koła, trochę przednie felgi (szerokie koła), przedni panel podestu, odkamieniacz, itd. O! I w ostatnich Z056 montowano podwozie Rekorda, a w innych był szerszy tylny most.
Jest tego dużo... :)
Jest jakiś inny temat o różnicach w Z056?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share agp24

agp24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 21:45

Różnice pomiędzy modelami Bizonów Witam.Pamiętam gdy na naszym terenie pojawił się pierwszy Z058 to mechanicy z POMu w którym pracował mój ojciec mówili że to jest rekord bo się rekordowo psuje:).Rekord miła kosę tej samej długości co Z056 tylko miał bagnety bez stalek.Najwięcej chyba kombinowali przy napędzie hedera.Trzy rodzaje wałków do napędu kosy , koła na gardzielu najpierw blaszane , potem na 3 pasowe a te ostanie z kołem na dwa pasy (specyficzne z trójkątem w środku) .Te które miały hedery jak w Z058 łańcuchy w gardzielu też miały dłuższe (jak w Z058)
Ogólnie szkoda Bizona , mogło to być nadal rozwijane i modyfikowane.

Dodaj odpowiedź