Zaloguj się, aby obserwować  
kevin25

Różnice pomiędzy modelami Bizonów

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

-- połączono --

 

Witam chcemy kupic z ojcem kombajn bizona Z058 i czym sie różni od Z056.

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bizon z058 ma dłuższy heder i wolniejsza kose. I jezeli ma ten heder recorda to kombajnu nie oplaca sie kupowac bo rurki pekaja pod kabin. I przy tam chederze zdarza sie zapchac przy kosie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Przypomniało mi się:

- około 1981 zmiana typu filtra hydrauliki ( w zależności wersje eksportowe wcześniej, krajowe później)

- około 1984 zmiana systemu domykania i otwierania sit.

 

Sori że odkopuje ale przypomniało mi sie jak kilka lat temu wymienialismy ten filtr. Niezłe miałem zdziwko jak przeczytałem na nim Made in West Germany :) , A mój statek jest z '77 r. Przynajmniej tak wskazuje tabliczka na maszynie i na hedrze. Oznaczenie Z056.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

To ja jeszcze pokopię. W Superze z '82 r i wcześniejszych napęd hedera i przenośnika pochyłego jest na pojedynczych paskach. Nie ma tu sprzęgła kłowego do łączenia napędu na heder, tylko trzeba ręcznie zakładać pasek na koło, które jest przy hederze. Sam heder jest starego typu (prawie jak w Z050, z tą różnicą, że w Z056 motowidło jest zbudowane na rurze, a Z050 ma motowidło na wałku z drutami usztywniającymi). W '83 roku wprowadzono sprężyny amortyzujące heder, a do tego roku były akumulatory hydrauliczne. W Bizonie z '82 roku są na tyle tylko lampy pozycyjne i kierunku - nie wiem kiedy wprowadzono lampy stopu. Podobnie jest z przednimi kierunkami i pozycjami, które miały 3 pozycje. Do elementów, które się zmieniały zaliczają się jeszcze: sworzeń tylnej osi, łożyska elementów roboczych (niektóre zmieniono z "bezobsługowych" na smarowane ręcznie), główne zegary w kabinie, zbiornik hydrauliki, lekko silnik, położenie filtra powietrza, wyłącznik prądu, filtr hydrauliki i jego umieszczenie, tylne koła, trochę przednie felgi (szerokie koła), przedni panel podestu, odkamieniacz, itd. O! I w ostatnich Z056 montowano podwozie Rekorda, a w innych był szerszy tylny most.

Jest tego dużo... :)

Jest jakiś inny temat o różnicach w Z056?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agp24    0

Witam.Pamiętam gdy na naszym terenie pojawił się pierwszy Z058 to mechanicy z POMu w którym pracował mój ojciec mówili że to jest rekord bo się rekordowo psuje:).Rekord miła kosę tej samej długości co Z056 tylko miał bagnety bez stalek.Najwięcej chyba kombinowali przy napędzie hedera.Trzy rodzaje wałków do napędu kosy , koła na gardzielu najpierw blaszane , potem na 3 pasowe a te ostanie z kołem na dwa pasy (specyficzne z trójkątem w środku) .Te które miały hedery jak w Z058 łańcuchy w gardzielu też miały dłuższe (jak w Z058)

Ogólnie szkoda Bizona , mogło to być nadal rozwijane i modyfikowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj