wlodas

maszynka do spinania pasów w JOHN DEERE

Polecane posty

wlodas    0

ktoś wie gdzie można takie maszynki kupić i ile one kosztują? ile kosztują spinki (te druciane) do zapinania pasów? dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor6    0

w Lipcu za spinki drutowe płaciłem 18zł. miały być na wkręty ale robota goniła a tylko te były na stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

ja drutowe zjechałem w jeden sezon już się wydzierają, ale obok mnie tzn z 30km jest dealer jd i on ma maszynkę i skówki w tańszej cenie niż ta z linku chyba nawet o 50% a materiał ten sam. nigdy więcej drucianych bo ich wytrzymałość jest za mała.Stosowano je w starych polskich pasówkach, druciane są tanie ale to ich tylko jedyna zaleta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo87    0

Witam chciałem się zapytać wszystkich posiadaczy pras pasowych odnośnie złączy pasów, tzn. które uważacie za lepsze spinki MS25 czy Titan 05. Jak sądzicie które dłużej wytrzymają. I oczywiście gdzie i za ile kupujecie? Dziękuje wszystkim za odpowiedz i przepraszam za kłopot, jeśli komuś sprawiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Nie przepraszaj. Po to jest forum. Założyłem w zeszłym sezonie na jeden pas ms i tytan zobaczymy która pierwsza pęknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

odświeżam temat kupował ktoś maszynkę? Jeśli tak to gdzie i za ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Ja mam tą maszynkę z linku powyżej. Powiem tak, jeśli macie możliwość zakucia spinek usługowo to z niej skorzystajcie, a jeśli nie macie to postarajcie się ją znaleźć. Maszynką tą założyłem osiem spinek (wymieniałem wszystkie) ale rozleciała się przy pierwszej. Śruba która ściska dwie szczęki wykonana jest z pręta gwintowanego (chyba 16mm) z jednego końca zeszlifowanego na klucz 13mm. Na drugim końcu wykonane jest przewężenie i dospawany krążek i właśnie ten krążek się urwał - puścił spaw (nie wiem jak pręt ale krążek wykonany jest ze zwykłej stali - miękki). Śrubę dokręcałem "grzechotką" 3/4 cala - może gdybym używał "płaskiej trzynastki" tak jak jest w opisie maszynka by wytrzymała ale chciałem jak najmocniej zacisnąć spinkę na pasie. Po "rozwaleniu" śruby do ściskania szczęk użyłem ściągacza dwuramiennego i grubego płaskownika. Za maszynkę dałem 400zł, za spinki płaciłem po 96zł ( o ile dobrze pamiętam ale na pewno nie więcej niż 100zł). Jeśli chodzi o spinki to te zszywki, które je mocują na pasie wydawały mi się bardzo miękkie ale jak na razie wszystko jest OK. Co do zużycia samych spinek to na razie ich nie oglądałem (zrobię to przed sezonem) ale mam nadzieję, że nie będzie śladu zużycia - zrobiłem tylko trzysta bel słomy i siana. Jeśli chodzi o sam montaż spinek to w moim wykonaniu była to dość żmudna robota w niewygodnej pozycji - klepisko w stodole, ale gdzieś te pasy trzeba było pomieścić. Prasę (JD 550) napędzam zetorem 5211, także zbytnio obciążona nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

nie no ja robie około tysiąca bel a nawet więcej rocznie. uzywam skówek JD oryginalnych i szukam maszynki do nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

mi za skucie takich spinek w Gravicie zawołali 120zł/roboczo godzina i mówili ze skuwanie potrwa 30min. Do tego spinka kosztowała 100zł. W Roltex Krasnystaw za spinke chcieli chyba 80zł a co do skucia to mówił że można w imadle tylko dorobić takie "szczęki" albo po prostu młotkiem. Mówi że on imadłem za 10zł by skuł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kordian    1

Ja mam tą maszynkę z linku powyżej. [...]

 

 

Jako współautor tego narzędzia - kilka słów wyjaśnienia.

 

Narzędzie które mamy w ofercie jest "młodym" produktem z którym na początku mieliśmy trochę problemów.

Ale zostały one już rozwiązane - mam taką nadzieję.

 

O jednej tylko rzeczy zapomnieliśmy na końcu. Otóż narzędzie służy do montażu złączy typu TITAN 05.

Narzędzie jest prostej konstrukcji i nie potrzeba specjalnego tłumaczenia jak go użytkować.

Zapomnieliśmy jednak zaznaczyć o SILE jaką trzeba użyć :)

 

Problem śruby o który wspomniał wlamaj1 generalnie nie istnieje, ponieważ śruba służy podczas skręcania wyłącznie do równego

ZGIĘCIA złącza. Ze względu na różne grubości taśmy nie da rady zamontować jakiejś blokady - także użytkownik

mający mocną rękę (czyli 99,99 % męskiej populacji polskiej wsi) z łatwością może tak kręcić, że zgniecie/zmiażdży taśmę doprowadząc nawet do pęknięcia podstawy śruby.

A wystarczy jedynie kilka obrotów - aby tylko zgiąć złącze na płasko.

Im mocniej tym wcale nie lepiej.

 

 

TITAN 05 jest złączem wyprodukowanym konkretnie dla pras zwijających. Bardzo chwalonym przez wieloletnich użytkowników.

Problem montażu tego złącza skłonił nas do wyprodukowania narzędzia przede wszystkim taniego, prostego i niezawodnego - na każdą kieszeń.

 

Narzędzi tych sprzedaliśmy już kilkaset. Ale nie jest naszym celem sama sprzedaż tego narzędzia - a złączy. :)

Nie będę ukrywał, że można zamontować T05 bez jakiegokolwiek narzędzia. Mam kilku klientów którzy tak robią.

Najciekawszy to wykonanie szablonu chyba papierowego lub w postaci kropek na taśmie i bardzo cienkim wiertłem wykonanie otworów.

- bo cały szkopuł tkwi w tym, by te zszywacze na tyle precyzyjnie przebić by trafić w otwory w złączu od spodu.

Także można bez narzędzia - ale trzeba do tego czasu, cierpliwości, ....

 

Zapraszam wlamaj1 do kontaktu z moją firmą bez problemu narzędzie wymienię na sprawne.

 

Dodam, (tutaj o tym po raz pierwszy) że w tym sezonie wejdzie do sprzedaży narzędzie na szerokość taśm do 240 mm z zamontowanymi uchwytami przytrzymującymi taśmę.

Także za jednym razem będzie można zamontować T05 na taśmie o szer. np. 215 mm.

 

Jeśli ktoś ma jakieś dodatkowe pytania zapraszam na stronę www.MLT.pl lub telefonicznie 796 33 00 10

 

nie no ja robie około tysiąca bel a nawet więcej rocznie. uzywam skówek JD oryginalnych i szukam maszynki do nich

 

T05 też są JD

http://www.mlt.pl/titan-05-zspcze-do-pasrolnictwo-99.html

 

Polecam!

 

Nie przepraszaj. Po to jest forum. Założyłem w zeszłym sezonie na jeden pas ms i tytan zobaczymy która pierwsza pęknie.

 

 

Na pewno MS.

 

Ile balotów w sezonie? Jak TITAN?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plubd82    0

Witam, komplet  6 sztuk orginalnych spinek  John Deere  DC45799   ( MATO) w sklepie ROL-BRAT  kosztuje 479 zł.   U dealera  John Deere  koszt jednej sztuki 95 zł.

W sklepie MTL połączenie TITAN05 - na pas o szer. 178mm - 95 PLN brutto/kpl, narzędzie do montażu połączeń TITAN05 - 450 PLN brutto/szt. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawiko1    0

Odświeżam temat :)
Zakupiłem prasę feraboli Extreme 280 i właśnie na pasach założone są złączki mato profi 19. Wyglądają na solidne połączenie, planuje przygotować jeden kompletny pas aby w razie niespodzianki być przygotowanym do wymiany. Natrafiłem na złączki titan05 i wyglądają na solidne zamienniki, jaka jest wasza opinia? Dodam ze będę prasować sianokiszonkę siano i słomę, rocznie 300/400 bali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Dołączam się do pytania o spinki titan 05. Ja mam variant 180 i szerokość pasa 22cm. Spinki powinny być na szerokość 21cm, gdzie dostanę maszynkę do zakuwania tych spinek? Do tej pory używałem ms25 (skręcanych) ale już mam ich dość! Nie wiem czy już pasy są stare czy ja coś źle robiłem, ale max 400 bali wytrzymują, albo się przetrą na połączeniu z linką (lub drutem), albo wyrwią się z pasa. Jak to jest u was, jak zakuwacie pasy, ile wytrzymują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

[galleryimg=497758] a może coś takiego trochę pracy i trasowania i jest- a przy tych spinkach to dawno jej nie wyciągałem może nie zerdzewiała  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Dołączam się do pytania o spinki titan 05. Ja mam variant 180 i szerokość pasa 22cm. Spinki powinny być na szerokość 21cm, gdzie dostanę maszynkę do zakuwania tych spinek? Do tej pory używałem ms25 (skręcanych) ale już mam ich dość! Nie wiem czy już pasy są stare czy ja coś źle robiłem, ale max 400 bali wytrzymują, albo się przetrą na połączeniu z linką (lub drutem), albo wyrwią się z pasa. Jak to jest u was, jak zakuwacie pasy, ile wytrzymują?

MS 25  to  szajs  .

tu  kupowałem TITAN 05  i kupiłem od razu  urządzenie  do spinania 

 

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwifkuWE7cXKAhWCpnIKHUXBAMEQFggeMAA&url=http%3A%2F%2Fmlt.pl%2F&usg=AFQjCNFlQ0omhhsv0SgiT972WzPpHHen8g&sig2=tXmgeAmeWb8yUtpXNDRnWQ


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Dzięki panowie. Będę do nich dzwonił. Mam nadzieję że na tych spinkach nerwów nie stracę. W tych ms25 potrafiło puścić na nowym pasie (ten który wkładałem do sztukowania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

ja mam te MS25 i na razie ładnie chodzą :P Ponad 1000 bel minęło, a mam ją założoną na dolnym pasie :) Ale w zmiennych komorach faktycznie może nie wytrzymywać, bo tam jest jeszcze większy napór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemeko_p    0

Witam

Poszukuję takiej maszynki do spinania pasów do prasy John deere. Są to spinki U20. Czy może ktoś ma do sprzedania?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj