trawek13

Siew kukurydzi na ziarno własnym materiałem

Polecane posty

trawek13    2

Witam posiadam duza ilosc kukurydzy z tego roku nie dosuszana przez suszarnie i mam pytanie czy mozna ja siac normalnie na wiosne

Czy trzeba ja jakos zaprawaiac i czy plon bedzie niższy?

Odmiana Herkuli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Styzus    50

Bożeeeee widzisz, a nie grzmisz ! mozesz siać śmiało, tylko potem nie mow, ze sypała 12t/ha po suszeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trawek13    2

nie mów ze sypałą 12t/ha czyli ile? :D

Wiadomo plon bedzie nizszy ale o ile? 

Chce pomieszac kwalifilkatem z własna kukurydza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotnik993    16

dlaczego tak sądzicie na moje byś musiał kupić worek kwalifikatu i pomieszać z własną stosunku 1:5 tak jak w rzepaku czy życie się stosuje i plon będzie bez roznicy szczerze mam ten sam problem czy to wogole się udda 

Edytowano przez lotnik993

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

ja w tym roku miałem cześć F2 i plon podobny z kwalifikantem a w kieszeni zostało niech się wypowiedzą ci co sieli F2 a nie ci co gdzieś na szkoleniu sponsorowanym słyszeli

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

kolega też siał na próbę F 2  i a zasiewach na 2017 będzie siał 70 % areału przeznaczonego pod kukurydzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanStanislaw    30

Zanim ktoś podejmie decyzję o siewie F2 radziłbym się zainteresować trochę genetyką a dokładniej na czym polega zjawisko heterozji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
G_Siegien    37

my to praktycy nie teoretycy a teoria nie rowna się praktyce

 

A nie powinno być tak, że teoria pokrywa się z praktyką? 


Posty wyrażają moje zdanie, inni nie muszą wcale się z tym zgadzać (mogę być w błędzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Kiedyś próbowałem takich nasion (suszenie 30oC bez żmijek) odmiany trójliniowej polskiej i plon był o połowę niższy niż ta sama odmiana z nasion z zakupu (jedno pole 5 ha, połowa nasion z zakupu, połowa swoich). Od tamtej pory nawet się nie zastanawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    368

U siebie sieje F2 co roku, jednak zawsze szla na kiszonke. Jednak w tym roku 1,5ha zostalo na ziarno. Byla ona siana po zycie, w drugiej polowie maja na 5-6 klasie ziemi. Wschody miala bardzo pozne ze wzgledu na megatywny wplyw adengo, tak sadzimy bynajmniej. Mimo tego jururydza wydala 8-9t/ha mokej. Jedni powiedza, ze to malo. Ale dla mnie wynik byl satysfakcjonujacy jak na przebieg uprawy :) Kukurydza F2 Prosna. Wschody co roku sprawdzane wczesniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5r    18

Kiedyś w szkole mnie uczyli, że wraz ze wzrostem temperatury suszenia spada zdolność kiełkowania kukurydzy, nie pamiętam już dokładnych danych bo parę lat minęło, ale było mówione, że powyżej kilkudziesięciu stopni zdolność kiełkowania zanika. My zwykle przy suszeniu kukurydzy utrzymywaliśmy temperatury rzędu 90-110 stopni, i co ciekawe, wiosną przy załadunku uleciało trochę ziarna w błoto... I rosło w oczach, póki blotko nie wyschło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

żeby siać kuku ze swojego ziarna nie powinno się jej suszyć na suszarni tylko musi "sama" wyschnąć tak słyszałem i tak też znajomy siał i nie narzekał tylko że to było na kiszonkę ale na wschody też nie narzekał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    335

Ja kupuje na targu juz x lat i tez nie narzekam caly czas biore od jadnego goscia a cena w tym roku 2,20 za kg. W tamtym roku sasiad posial pol pola z centrali i pol z targu i wcale nie bylo roznicy. To wszystko zalezy od pogody dwa lata temu jak byla susza w moich stronach to co by nie posial to kukurydza byla slaba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2319

A ja kupilem raz na targu i nigdy wiecej. 10 procent tylko powschodzilo. A placilem po 3 zl za kilogram za bardzo ladne grube nasiona


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

To ile wysiewasz na hektar ?? Liczysz do 70,000??

Edytowano przez mikon71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Bartek13
      Witam. Pragnął bym zaczerpnąć opinii rolników którzy uprawiali kukurydzę na ziarno z hodowli Smolice na jaką odmianę postawiliscie oraz czy jesteście z niej zadowoleni czy byście ją posiali drugi raz.
      Szczególnie interesuje mnie ziarno typu flint ze względu na możliwość wcześniejszego siewu.
    • Przez sztafek#8482;
      jak w temacie. chciałbym wiedzieć jaki gatunek kukurydzy najlepiej nadaje sie pod sieczkarnie? jakią wy siejecie i jaka jest jej cena. pytam bo w przyszłym roku będe siał pierwszy raz i nie mam jeszcze zbytniego doświadczenia.chciałbym też abyście doradzili jak najlepiej przygotować ziemie pod taki siew. czekam na wasze rady i zalecenia
      pozdrawiam
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj