Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sieczkarnia do kukurydzy Z350

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 06 luty 2007 - 22:53

Sieczkarnia do kukurydzy Z350 Mam problem kupiłem taką sieczkarnie samojezdną bo była tania ogólnie jest ok tylko ma bardzo słaby wiatr i ledwie wylatuje kukurydza przy 8 nożach a podobno jest możliwoś montarzu 16, ma ktoś może taką sieczkarnie samojezdną ?????????

widze że nikt nie ma takiej sieczkarni szkoda... ale cóż robić...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sieczkarnia do kukurydzy Z350 Dzisiaj, 16:23
  •  

#2 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 07 luty 2007 - 19:06

Sieczkarnia do kukurydzy Z350 ja miałem ale co do kwesti technicznej musze sie ojca spytac (miałem z350/3 do 2003roku)

#3 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 07 luty 2007 - 19:14

Sieczkarnia do kukurydzy Z350 Ja miałem taką sytuacje w tamtym roku w forszajsie sieczkarnia cieła ok ale niestety złapała szmela i norze powyłamywało , ja założyłem nowe wszystko pojechałem w pole kosić i co kiepsko dmucha a przyczyną było to że jak norze powyłamywały sie to wgieły do dołu dno pod bębnem i była z duża szczelina między norzami a dnem , musiałem powypychać norze i pomogło

ja mam 12 norzy bo więcej nie da rady założyć

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 16 czerwiec 2007 - 12:47

Sieczkarnia do kukurydzy Z350 Co myślicie o polskich sieczkarniach orkan z-350, widzwliście kiedyś jakąś??? I czy nie wiecie kto ma na sprzedaz???? Prosze o wasze opinie i informacje na temat sprzedających.
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#5 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 16 czerwiec 2007 - 13:39

Sieczkarnia do kukurydzy Z350 kilka fotek
http://www.ursusy.pl...y.php?photo=304
http://www.ursusy.pl...y.php?photo=305
kilka spostrzeżeń
http://www.agrofoto....-350-t2337.html
http://www.agrofoto....Z350-t1223.html
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#6 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 16 czerwiec 2007 - 16:34

Sieczkarnia do kukurydzy Z350 Fajna maszyna co o niej sądzisz??? Ja mam ale Z-340 silnik mały leyland SW 400 turbo ale poszukuje z-350 bo ma troche większą wydajność. Dzięki za foty.

Pozdrawiam: zbigi123
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#7 Share mix

mix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 16 czerwiec 2007 - 19:14

Sieczkarnia do kukurydzy Z350 W mojej miejscowości jest jakaś sieczkarnia orkan z3xx. Ona już bardzo dawno stoi nie urzywana. Może uda mi się zrobić jakieś foty :D

#8 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 16 czerwiec 2007 - 19:46

Sieczkarnia do kukurydzy Z350 Mix a dowiedz sie jesli możesz czy nie chcą jej sprzedać.

Ja mam sieczkarnie orkan tylko ze z-340 ale jeżeli chodzi o system tnący to to samo co z-350. Rozwaliło mi ostatnio beben kupiłem cały z nozami (wszystkich noży jest 8). Bęben jest nowy noże też a zeby lepiej zucała, załozyłem wiatrownice. Wiatrownic nie dorabiałem bo się nie opłacało po prostu lepiej kupić nowe. A jezeli chodzi o długość sieczki to się jeden trybik zmienia i tym się reguluje (ja miałem ten tryb razem z sieczkarnią bo sieczkarnie kiedyś kupiłem nową) jak go nie masz to dokup i będzie dobrze.

Pozdrawiam:zbigi123

#9 Share Ginter

Ginter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 30 czerwiec 2007 - 20:45

Sieczkarnia do kukurydzy Z350 Ja mam Z-350/3 ma już duży silnik SW 680 ale narazie nie nić do roboty dopiero jesienią będzie kosić 2 ha sorgo na kiszonke.Pracowała długich pare lat przy zbiorze sianokiszonki ale już nią nie zbieram teraz zbieram przyczepą samozbierającą ^_^ :( :)

#10 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 01 lipiec 2007 - 14:51

Sieczkarnia do kukurydzy Z350 ja mam Z 350 ma dosyć lat ale godzin pracy mało kupiłem z PGR gdzie popracowali może 3 lata i w krzakach stała ma silnik SW680/17/4 troche przyrdzewiała ale silnik jest jak nówka co mówi samo za siebie ile pracowała w tamtym roku zrobiłem bęben siekający od a do z a reszta po staremu została mam kilka pytań co do tej maszyny ale to nie dziś pozdrawiam może bym i sprzedał.

mam ten malutki trybik i też na nim jechałem ale ledwie na rozrzutnik dolatywało a jak troche mokrzejsza lub głownia to się zapychała dużo zachodu żeby zamontować taką wiatrownice? ile cały zabieg kosztuje?

mam pytanie do użytkowników podobnych maszyn a co robicie jak kukurydza jest koło 4m wysoka i ucieka z motowidła bo ja nie umiem tego rozgryźć?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share przemek99

przemek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Motoryzacja ;]

Napisany 08 lipiec 2008 - 10:09

Co myślicie o polskich sieczkarniach orkan z-350, widzwliście kiedyś jakąś??? I czy nie wiecie kto ma na sprzedaz???? Prosze o wasze opinie i informacje na temat sprzedających.

ja taka widzialem , ja mam Z320 mniejszy odpowiednik takiej Z350

#12 Share mentos618

mentos618

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 22 lipiec 2008 - 21:46

Co myślicie o polskich sieczkarniach orkan z-350, widzwliście kiedyś jakąś??? I czy nie wiecie kto ma na sprzedaz???? Prosze o wasze opinie i informacje na temat sprzedających.

#13 Share damian007

damian007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 24 lipiec 2008 - 12:11

Sieczkarnia do kukurydzy Z350 znajomy ma z350/3 i zamontował dmuchawę do zboża i żyto na 0.80, 0.90 szerokości herda szło znakomicie a sieczka nawet nie źle pocięta czekam aż będzie ciął kukurydze ma ja nie najgorszą
trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

#14 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 24 lipiec 2008 - 21:14

ja mam do sprzedania sieczkarnie z-350/2 silnik 220 KM 6 cylindrowy turbo doładowany + cztery hedery

#15 Share kasia

kasia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 04 wrzesień 2008 - 09:30

Sieczkarnia do kukurydzy Z350 Gdzie mogę dostać cześci do sieczkarni orkan z-320??? Chodzi mi o noże tnące. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam

#16 Share damian007

damian007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 09 wrzesień 2008 - 20:56

Gdzie mogę dostać cześci do sieczkarni orkan z-320??? Chodzi mi o noże tnące. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam

poszukaj w agromie (poznań, tam były do z350)

#17 Share Broja

Broja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 10 wrzesień 2008 - 22:01

mam pytanie do użytkowników podobnych maszyn a co robicie jak kukurydza jest koło 4m wysoka i ucieka z motowidła bo ja nie umiem tego rozgryźć?

a próbowałeś cofnąć motowidła, każde motowidło ma dwie śruby i albo się podnosi do dużej kukurydzy, albo opuszcza do małej.

#18 Share damian007

damian007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 18 wrzesień 2008 - 15:27

ja mam Z 350 ma dosyć lat ale godzin pracy mało kupiłem z PGR gdzie popracowali może 3 lata i w krzakach stała ma silnik SW680/17/4 troche przyrdzewiała ale silnik jest jak nówka co mówi samo za siebie ile pracowała w tamtym roku zrobiłem bęben siekający od a do z a reszta po staremu została mam kilka pytań co do tej maszyny ale to nie dziś pozdrawiam może bym i sprzedał.

mam ten malutki trybik i też na nim jechałem ale ledwie na rozrzutnik dolatywało a jak troche mokrzejsza lub głownia to się zapychała dużo zachodu żeby zamontować taką wiatrownice? ile cały zabieg kosztuje?

to cofnięcie nic nie pomaga kukurydza i tak ucieka i tak jeśli wyrośnie duża to spada na ślimak na góre osunie się do dołu ziemi jak dodknie to albo ja zgubi albo utnie ją kosa drugi raz i kawałek zgubi a pozatym zapycha się w miejscu podawania kukurydzy przez ślimak.( do takiej jest potrzebny heder rzędowy )

co do tego wydmuchiwania na przyczepy to można zamontować dmuchawę do zboża i wiatr wprowadzić w rurę i będzie daleko leciało

#19 Share 5340

5340

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 19:20

Sieczkarnia do kukurydzy Z350 ja mam Z350/3 mam noze ustawione pod skosem i lekko wychylone i to chyba dlatego lepiej dmucha ale niejestem pewny a tak apropo ma ktos do sprzedania heder 3 rzedowy albo 4 ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share JEDREK

JEDREK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo wkoncu młody farmer:)
    A pasja i hobby maszyny rolnicze.

Napisany 13 styczeń 2009 - 18:59

Sieczkarnia do kukurydzy Z350 tata mowil mi ze oni dorabiali dodatkowe blachy ktore byly montowane za nozami i przeduzaly noze przesto robil sie wiekszy wirnik i mocniej dmuchała!!!!! :) tylko trzeba dokładnie wykonac to zeby nie bylo wibracji bembna. a tak pozatym sprawdzony sposob działało to sporo lat w PGRze jak tata byl mechanikiem w 2 sieczkarnich u nas i a potem zrobili tak samo wioske dalej i tez sie sprawdzało w z350. :)
ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)