Skocz do zawartości

Zdjęcie

Trzoda czy bydlo?

44 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 12 wrzesień 2008 - 05:45

Trzoda czy bydlo? Trzoda zależy jeszcze od urodzeń w gospodarstwie np: u nas pasze do karmników musimy rozwozić taczkami to żeby nakarmić te 100sztuk tuczników prosięta i maciory zejdzie dobra godzina. Bo jak u nas facet ma oborze siądzie sobie za laptopa i 15minut i cała obora ma pokarm wszystko na systemach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Trzoda czy bydlo? Dzisiaj, 23:55
  •  

#42 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 12 wrzesień 2008 - 10:14

Trzoda czy bydlo? A nie myśleliście o takiej opcji jak swoje pasze? Dla trody trzeba posiać uprawić skosić i jeszcze pasze przygotowac, dla krów mniej paszy a więcej zielonki przy której sie człowiek mniej narobi.. Wg mnie wychodzi na to samo, jeśli sie ma kawałek pola to i przy krowach i przy świniach trzeba sie narobić a kasa i tak mała..

#43 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 20:58

Trzoda czy bydlo?

porównując WSZYSTKIE koszty to pewnie będzie jednakowo. Ja uważam, że co się komu podoba to hoduje i już.

Ja oddaje rocznie 400 tuczników. Są to 2 żuty po 200 sztuk. I jasne że ze świniami się tak nie zżyjesz jak z bydłem. Wyremontowałem chlewnie i wchodzę do niej 3 razy na dzień po 5 min aby robię obchód. Pasza sama się podaje i obornik usuwam 3 przyciskami co 2dni. I zainteresowałem się hodowlą opasów dodatkowo oczywiście. Jak myślicie??

a ile z takiego 800kg byka można wyjść na czysto?? :)

Edytowany przez andrzej2110, 02 grudzień 2008 - 21:40.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 21:34

Trzoda czy bydlo? Wg mnie i moich obliczeń średnio wychodzi się na byku ok 1000 zl. Ale to zależy za ile go sprzedasz, ile dałeś za cielaka i czym karmisz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#45 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 22:03

Trzoda czy bydlo? Produkcja własnej paszy obiła mi się o uszy ale według mnie to za dużo inwestycji jak na moje skromne progi przy jakiś 800sztuk to mi się a bardzo nie będzie kalkulowało