Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uprawa ścierniska

37 odpowiedzi na ten temat

#21 Share marekc

marekc

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 23 sierpień 2008 - 20:58

Uprawa ścierniska

Nie opowiadaj bajek bo 912 z gruberem 3m z miejsca nie ruszy(chyba że po szsie)

Nie chce mi się na siłę przekonywać tu kogoś do tego co widziałem ale tak było u nas równiny i może dla tego 912 daje rade
Jedyne co mnie kręci to karuzela !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uprawa ścierniska Dzisiaj, 17:40
  •  

#22 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9681 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 23 sierpień 2008 - 21:20

Uprawa ścierniska o kurcze,
u mnie znajomy miał 2.1m do mtzta i mowil ze ciagnik mial co robic a tutaj 3m czyli 50% maszyna szersza i chodzi w teoretycznie słabszym ciagniku?
dla mnie LOL - mowiac ze U912 jest slabszy od mtzta mam na mysli fakt ze jednak mtz ma podobna ilosc KM ale ma za to przodek, który w polu robi duuuuzooo

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#23 Share mix

mix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 23 sierpień 2008 - 22:03

Uprawa ścierniska W galeri jest 912 z 3m grubberem link

#24 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9681 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 23 sierpień 2008 - 22:14

Uprawa ścierniska 3m tez chyba był z jakims 4514 czy jakims podobnym ciagnikiem - to ze ktos na chwile tak zapnie albo swiruje z nie wiadomych przyczyn to nie ma sie co na nich wzorowac bo pozniej bedzie jak z naszym jednym kolega ze uwierzył ze jd 6220 bedzie latal w pługu 4 skibowym obracalnym kvernelanda ;)
przyprowadzi sprzet w pole i nagle sie okaze kuku - nie ma czym jechac z dana maszyna

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#25 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 23 sierpień 2008 - 22:18

Uprawa ścierniska

jeśli nie zbierasz słomy tylko ją siekasz i jest jej dużo to lepiej ciężka talerzówka bo lepiej wymiesza z glebą. A i talerzówkę możesz jeszcze do czegoś wykorzystać

Ja nie zbieram większości słomy i gruber bardzo dobrze sobie z nią radzi, wymieszanie nie gorsze niż po talerzówce, tyle że trzeba utrzymać zalecaną minimalną prędkość 10 km/h. W praktyce może mieć te same zastosowania co talerzówka.

u nas sąsiad ciągnie ursusem 912 3m gruber i daje rade to ty też dasz

Człowiekiem wielkiej wiary jesteś. Zaczepiłem swojego 2,6 do gruzawika (U912), spłycony na max szedł dwójką (II), wystarczyła jednak mała mulda by obroty spadły szybciej niż ciągnik na nie wszedł. Nie wspomne że ledwo oderwał go od ziemi (1,05t.). Także to nie robota, a z 3 metrowym...

ha

ha

ha

;)

#26 Share farmerak

farmerak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 25 sierpień 2008 - 14:49

Uprawa ścierniska Prawde mówisz @yacenty i @mirasek ;)
Green power ;]

#27 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 25 sierpień 2008 - 20:16

Uprawa ścierniska @mirasek to jakiś kiepski podnośnik masz w U912 ;)

#28 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 25 sierpień 2008 - 20:42

Uprawa ścierniska Całkiem możliwe, agregat oczywiście podnosił ale leniwie. Teoretycznie MF i Ursus mają podobny udźwig na TUZ ale w cięższym sprzecie jest widoczna różnica, pewnie pompa jest już podeksploatowana, choć tura i przyczepy podnosi dobrze ;)

Jutro agregat ma pożyczyć mój sąsiad, też U912... Ciekaw jestem jak poradzi sie jego ciągnik, jak sobie popracuje to zdam relacje.

#29 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 25 sierpień 2008 - 20:44

Uprawa ścierniska 912 i 3m??? moze i pociagnie ale plytko i wolno. na 80km to 2,1-2,2 optymalna szerokosc. w kazdych warunkach da rade robic a 3m to nieporozumienie jak dla mnie:
-agregat drozszy
-mniejsza predkosc czyli gorzsze mieszanie
-plytsza uprawa
-meczenie ciagnika
lepiej trzymac sie zalecen jakie podaje producent

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 26 sierpień 2008 - 15:14

Uprawa ścierniska temat w sam raz dla mnie :)
C385 w tym roku przeleciał 20ha talerzówką po rzepaku resztę zrobiłem gruberem i wiecie co?...mam gdzieś talerzówkę, rzepak koszony był wysoko i maksymalnie rozkręcona talerzówka nie mogła go przykryć a gruber ustawiłem na 5cm (maksymalnie rozkręcona talerzówka szła na 10cm-15cm zależy od ziemi zaznaczam że zależało mi aby przykryć ścierń) idealnie zrównał pole mam gruber 2,1m i osiemdziesiątka świetnie radziła sobie na 2 biegu trzeci jedynie z doskoku na słabszych odcinka trzeba jednak szybko jechać. generalnie talerzówka jest daleko daleko w tyle za gruberem a jak szybko robota ucieka:D nie wiem tylko jak poradzi sobie gruber z obornikiem...ale jestem optymistą zawsze można głębiej opuścić talerze ;) może osiemdziesiątka z przodkiem miałaby szansę na sensowną prace ale pewnie na 2 biegu miałaby szalenie ciężko hej a może to 1014 lub 1012 a nie osiemdziesiątka? aha widać różnicę w spalaniu gruber jest bardziej paliwożerny ale nie bawiłem sie aby to sprawdzić dokładnie
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#31 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 26 sierpień 2008 - 19:45

Uprawa ścierniska @fenol to jeszcze pochwal się jaka masz talerzówkę, ile wazy jej 1m roboczy i jakiego masz grubera, że jesteś wstanie uprawić na 5cm???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#32 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 28 sierpień 2008 - 07:48

Uprawa ścierniska gruber to mandam jest nowy śmiga pięknie talerzówka to produkt z Grudziądza jest szersza niż gruber myślę że 2,3-2,5 ale nie potrafię tego określić jest to talerzówka w układzie x, ciągana, zaczepia się ją do belki na cięgła talerzówka nie jest tak solidna jak gruber i z pewnością waży mniej ....czyżbym odczuł nutkę retoryki w Twoim zapytaniu? nie musisz mi wierzyć że uprawiam na 5 cm- to tylko słowa
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#33 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 28 sierpień 2008 - 08:18

Uprawa ścierniska Na 5 cm gruberem to troszke płytko chyba???
Ja i tak wolę talerzowke bo gruberem nie zrobi wszystkiego wjedz w dużą słome to sobaczymy jak pomiesza gruber a jak talerzówka(dobra talerzówka) w poplonach gruber też nie ma szans.

Jak ktoś chce robić U-912 z gruberem 3m to nikt mu nie broni ale efekt pracy ma napewno groszy niz 2,1m a wydajnośc niewiele większą.

#34 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 28 sierpień 2008 - 17:05

Uprawa ścierniska Moja gruberowa eksperiencaja oparta jest na doświadczeniach głównie w rzepaku i tam było super 5cm szybkie nawroty bo zawracam hamulcami wjazd w sąsiedni pas opok uprawionego talerzówka nie ma skoku i ta głębokość. ale masz racje nie bawiłem sie jeszcze w tym i w tym,- w poplonach tam może być zupełnie inaczej zwłaszcza że jest dużo masy...

#35 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 sierpień 2008 - 19:28

Uprawa ścierniska Pewnie skrabie ledwie ziemie

Mam ug cul l 2,8m i pierwsze wrażenia troche mieszane, e miesza bardzodobrze ziemia ze słomą (po sieczkarni) i sciernią wymieszana dobrze, ale teraz chyba wolał bym scierniskowy, bo ziemia jest ze słomą i ściernią jak ubita piana na lekkich ziemiach ( max kont ataku i około 11km/ha) niestety troche rowy zostawia ale tylko wtedy gdy się jedzie jeszcze raz po talerzowanym trzeba się pilnowac i dokładnie ra przy razu śmigac

ps. jak to jest tak podcięte i ubite jak piana to czy to zrobi więcej złego czy dobrego na zaperzonych polach?

#36 Share greg93

greg93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 28 sierpień 2008 - 21:05

Uprawa ścierniska Mi się wydaje że talerzówka jest lepsza po kukurydzy .
Ursus & JD Rulezzzz

#37 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 28 sierpień 2008 - 21:47

Uprawa ścierniska

Jutro agregat ma pożyczyć mój sąsiad, też U912... Ciekaw jestem jak poradzi sie jego ciągnik, jak sobie popracuje to zdam relacje.

Sąsiad jeździł na 1-II czyli raczej 7km/h nie przekroczył, na dwójce miał za ciężko pomimo spłycenia względem mojej uprawy. Ściernisko było mocno porośnięte (gosp. ekologiczne), jednak gruber zrobił swoją robote z tym że sąsiad narzekał coś na talerze że nie dorzucają ale o czym tu mówić jak sie jedzie taką prędkością. Przód ciągnika okazał sie zbyt lekki aby nawracać stabilnie mimo obciążników. Poza tym był bardzo zadowolony i zastanawia sie nad agregatem 2,1-2,2 m.

Nie spodziewałem sie że te teoretyczne 15KM różnicy to taka przepaść - ja zwykle jeżdże na przełożeniu odpowiadającym 3-II na wzmacniaczu w Ursusie, w dodatku nieco głębiej ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#38 Share grzegorz62m

grzegorz62m

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 09:07

Uprawa ścierniska uważam że do obróbki ścierniska lepszy jest agregat talerzowy niż gruber 2belkowy jak gruber to 3 lub 4 belkowy 2belkowy to nic innego jak pług podorywkowy tylko inaczej sonstrułowany agregatu talerzowego nie mylić z talerzówką v lub x bo to dwa różne światy