Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciągnik kupić o mocy 60 - 75KM

81 odpowiedzi na ten temat

#61 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 luty 2007 - 13:56

Jaki ciągnik kupić o mocy 60 - 75KM Mam tu przed sob? test Agrotrona 85 z 2001 roku o podobnej mocy (82 KM) http://www.services....21d.pdf-jeszcze z tym ma?ym silnikiem pono? s?yn?cym z oszcz?dno?ci-przy 100% obci??enia zu?ycie paliwa -uwaga 19,4 l/h-a MTZ po?ow? tego ?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciągnik kupić o mocy 60 - 75KM Dzisiaj, 20:00
  •  

#62 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 26 luty 2007 - 08:28

Jaki ciągnik kupić o mocy 60 - 75KM Hej koledzy!
Jeżeli chodzi o MTZ i jego zużycie paliwa to koledzy wg mnie są to oszczędne ciągniki mimo ich masakrycznego wykonania i wad to są to mocne maszyny. A dlaczego? Ponieważ mają normę EURO I czyli nie są zdławione systemami pozwalającymi na osiągnięcie norm spalin EURO II i obecnie EURO III. Piootr pisze o McCormicku że drogi ale nie porównuj CX-L tylko C-MAX do serii Jelonka 5720. Tak na marginesie to tak chwalicie tego Jelonka serię promocyjną a na forum wychodzi że akurat te maszyny są promocyjne również w jakości. Fakt są ładnie wykonane ale awaryjność jest wyższa niż serii 6020.

#63 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 26 luty 2007 - 08:58

Jaki ciągnik kupić o mocy 60 - 75KM A gdzież to na forum (oprócz jednego przypadku ) to wychodzi ?Co do awaryjności to po prostu na forum zdecydowanie więcej zapewne jest użytkowników serii 5020 niż 6020.Jeżeli już chciałbyś porównywać to już raczej z serię CX-zresztą takie porównanie jest w Top Agrar- a jeżeli napiszesz ,że chodziło Tobie o serię promocyjną to napiszę ,że obie te serie nie różnią się jakoś drastycznie-ot parę światełek ,oponki :).
Co do MTZ to zgadzam się prawie we wszystkim-ale dwaj sąsiedzi są (byli)-szczęśliwymi posiadaczami tego wytworu radzieckiej myśli technicznej-olej z każdego możliwego miejsca,porąbana skrzynia biegów,awarie przedniego mostu i -uwaga-jeden z nich twierdzi ,że nie miał tak paliwożernego ciągnika (nie wiem może źle ustawiony)

#64 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, film ,muzyka, technika rolnicza,

Napisany 26 luty 2007 - 09:39

Jaki ciągnik kupić o mocy 60 - 75KM Ja mam do tej pory mtz-80 przecieków brak. Skrzynia faktycznie siada ale części są bardzo tanie. Jaro :) twój sąsiad pewnie przesiał się z ciągnika typu c-330 na mtz i dlatego mówi że dużo pali. Dla porównania powiem że gdy z sąsiadem jeździliśmy po żużel to jego zetor 7211 spalił tyle samo co mtz mimo różnicy mocy blisko 20 km. Do mtz 2x D-55 +zakładki do zetora jedna przyczepa hw-8011

#65 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 26 luty 2007 - 10:10

Jaki ciągnik kupić o mocy 60 - 75KM dzięki za potwierdzenie o MTZ Łukasz ja sprzedałem go bo u mnie bym go zniszczył śmigał ok 700mth na rok i po 9 latach był już zamęczony ale części żeczywiście tanie a paliwa naprawde mało pali w teście topa agrar z bodajże 12 traktorków był prawie równo z Valtrą która była najoszczędniejsza to niewątpliwie jedna z zalet MTZ i moc też tam jest,

a wracając do mojej sprawy to chyba w ostatni dzień się zdecyduje co wziąść JD 5720, 5620 lub MF 2435, DF 67, 87 a teraz jeszcze staruszek chce mnie zamęczyć NH TN85DA bo deler jest super ale traktor to nie wiem czy taka rewelacja niski jest a wykonanie chyba gorsze od niżej wymienionych, ja jak bym się przekonał do tego że ten JD mnie do ruiny paliwowej nie doprowadzi to go wezme chociarz te DF 67 i 87 mają na bank rewelacyjne osiągi silnika i spalanie

#66 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 26 luty 2007 - 11:13

Jaki ciągnik kupić o mocy 60 - 75KM Moi sąsiedzi (jeden i drugi trochę dalszy bo z sąsiedniej miejscowości :)) mają odpowiednio ok 80 i ok 100ha(z czego większość łąk)-z C-330 się nie przesiedli-jeden ma zdaje się 4 Zetory i c-360 a drugi Zetora 9540,U-902 ale ciapka ma też :)-ale to ten od Zetorów tak twierdził.Zetora 7211 posiadam ja i z kolei uważam ,że to jeden z oszczędniejszych ciągników

#67 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 26 luty 2007 - 12:40

Jaki ciągnik kupić o mocy 60 - 75KM ja tam nie chce się kłucić bo nie ma o co jeżeli tak z Zetorem twierdzisz to fajnie bo ja też mam Zetor 11441 i uważam że jest oszczędny byle nie przeciążać i nie cisnąć mu na max to jest ok i nie psuje się co najważniejsze

a jak się nie znam ani nikt w mojej okolicy nie ma tych malutkich np. JD 5720 czy Deutz 67 lub MF 2435 to się nie wypowiadam tylko słucham was jutro jadę do delera Jelonka i obczaje tą 5720

#68 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 26 luty 2007 - 19:41

Hej koledzy!
Jeżeli chodzi o MTZ i jego zużycie paliwa to koledzy wg mnie są to oszczędne ciągniki mimo ich masakrycznego wykonania i wad to są to mocne maszyny. A dlaczego? Ponieważ mają normę EURO I czyli nie są zdławione systemami pozwalającymi na osiągnięcie norm spalin EURO II i obecnie EURO III. Piootr pisze o McCormicku że drogi ale nie porównuj CX-L tylko C-MAX do serii Jelonka 5720. Tak na marginesie to tak chwalicie tego Jelonka serię promocyjną a na forum wychodzi że akurat te maszyny są promocyjne również w jakości. Fakt są ładnie wykonane ale awaryjność jest wyższa niż serii 6020.

@MCKYLO

C 85 Max jeszcze gorzej cenowo wypada bo wołają za niego 31600 Euro netto czyli ok150000 zł brutto z klimą ale bez rewersu pod obciążeniem , EHRu

@Lukasz4255

Chyba jakiś słaby ten 7211 ja jak woziłem buraki do cukrowni to przyjeżdżali takimi z HL 8011 + D47 obie z buratmi 1m czyli ok 16 ton czystego buraka

#69 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 26 luty 2007 - 21:29

Jaki ciągnik kupić o mocy 60 - 75KM najgorsze to jest to że mój tato chce kupić NH TN70DA lub TN75DA tylko że mi się wydaje to nie za cudowna maszyna chociarz tego modelu to wogóle nie znam chyba słabsza to maszyna niż DF

#70 Share artur21

artur21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 26 luty 2007 - 23:08

najgorsze to jest to że mój tato chce kupić NH TN70DA lub TN75DA tylko że mi się wydaje to nie za cudowna maszyna chociarz tego modelu to wogóle nie znam chyba słabsza to maszyna niż DF

no new holland to niższa polka
tn85da

a DF to konkret maszynka, jak to ma być traktor na lata ja brał bym DF

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 27 luty 2007 - 09:28

Jaki ciągnik kupić o mocy 60 - 75KM Po czym Wy tak sądzicie że NH TN70DA jest taki gorszy od konkurencji? W czym jest gorszy? Konkrety Panowie. Nie zgodzę się całkowicie że NH jest gorszy od DF czy MF. Jelonek tutaj są argumenty za jego ceną, wykonaniem itd. Deutz-a oglądałem z bliska i wykonanie jest niezbyt rewelacyjne ale wybór należy do Ciebie.

#72 Share artur21

artur21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 27 luty 2007 - 09:50

Jaki ciągnik kupić o mocy 60 - 75KM ja tam nie uważam ze jest gorszy ale ze jest z niższej półki, sam mam new hollanda i nie jest rewelacyjny ale tez nie jest zły. U mnie chodzi w turze to jak na razie raz poszedł siłownik wspomagania, końcówki na drążku siadają , łożyska w przednim kole, uszczelniacz w przednim kole poszedł, a teraz chyba będzie trzeba nową uszczelkę która jest na łączeniu wiatraka który wychodzi z silnika bo olej ubywa z silnika, traktor będzie miał 5 lat w marcu 2007

Mój NH chodzi w turze dlatego przód jest obciążony i występują takie awarie. Jak miał 1600 motogodzin to trzeba było wymienić końcówki wtrysków(poszły dwa).

#73 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 27 luty 2007 - 10:25

Jaki ciągnik kupić o mocy 60 - 75KM zauważyłem że MCKYLO zna się na Case i New Holland ja nie mogę konkretów co do tej mocy użyć więc pytam o rade a Jelonek to ceny wcale rewelacyjne nie są a najgorsze jest paliwo co z rewelacyjnej ceny jak obrali go z opon tumnik w masce, bez haków, jak by ten NH był bezawaryjny wmiare TN75D to nie przeszkadza mi mech. skrzynia chociarz z tego co na prospektach czytam to DF 67 jest w tej klasie mocy rewelacyjny choćby silnik a i reszta niczego sobie chociarz narazie go na żywo nie widziałem i może wyglądać wykonanie kiepsko i się zraże

#74 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 27 luty 2007 - 14:42

Jaki ciągnik kupić o mocy 60 - 75KM Krzysiu!
Cóż mogę Ci powiedzieć nie chcę abyś wybrał ciągnik dzięki mojej radzie sam musisz wybrać. Opisuje awarie NH artur21 fakt to co się mu zdarza pewnie jest wynikiem ładowacza czołowego. Pytanie czy ktoś kto mu to sprzedawał sprawdził jakie są obciążenia max osi przedniej i czy dobrze jest dobrany. Usterki rzecz normalna tym bardziej jak ciągnik przez 5-lat dostaje po kościach w ładowaczu coś za coś. Co do awaryjności NH TN75D nie mogę się wypowiedzieć nie znam żadnego użytkownika. Porównując DF do NH wybrałbym NH tym bardziej jeżeli masz bardzo dobrego dealera blisko siebie. Deutz mnie osobiście zraził wykonaniem dostępem do silnika i ciasną kabiną oraz skrzynią 45x45!!!!! Nie zagłębiałem się w techniczne szczegóły ile tak naprawdę ten ciągnik ma przełożeń tzn ile nakłada się prędkości w poszczególnych zakresach. Trzeba porównać wyposażenie. Deutz ma nowy silnik chłodzony wodą pytanie czy cały? Oba są produkowane we Włoszech 100% nie wiem. Deutz zresztą jest to samo co SAME ale to popytaj kogoś kto ma. Udanego wyboru marki. Powodzenia.

#75 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 27 luty 2007 - 16:55

Jaki ciągnik kupić o mocy 60 - 75KM Dziś zdobyłem cennik SAME i ROLLER 70 W kosztuje 120 tys butto, a DORADO S 70 DT EH 133 tysiące brutto pewnie kilka procent upustu by odleciało !!!
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#76 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 27 luty 2007 - 20:00

Jaki ciągnik kupić o mocy 60 - 75KM To odpowiedź delera Deutza o cene przesłałem całą
Dzień dobry.

W odpowiedzi na Pańskie zapytanie podaję cenę ciągnika w określonej kompletacji:

Cena netto wer. D (45 P + 45 T) 153 080,00 zł
Rozdzielacze hydr. 6-drogowe std
Siłowniki wspomagające (3600 kg) 1 240,00 zł
Ogumienie 380/70R20, 480/70R30 1 740,00 zł
Klimatyzacja 6 400,00 zł

WARTOŚĆ NETTO 162 460,00 zł

UPUST 25 % 40 615,00 zł

CENA NETTO 121 845,00 zł

Występuje też wersja Agroplus 67 z inwersorem hydrulicznym, skrzynią 45 P + 45 T w cenie netto 163 760 zł (należy dodać pozostałe opcje). Od tej ceny również upust 25 %.
Nie jestem też pewna, czy chciał Pan tłumik z wylotem bocznym na słupku kabiny. W standardzie jest tłumik z wylotem bocznym pod kabiną.

Średnie zużycie paliwa wynosi 204 g/kwh.

Niby to samo Deutz co Same a cena innsza niż Same 70W
Cena Agroplus 67, 153080zł netto to podstawa (-5tys. które dodali tylko za skrzynie) i (-25%rabat!!! niby)to daje cene podstawy tego traktora dokładnie tak jest u delera w AGROKOMPLEKS (bieniek@pro.onet.pl) tel. 502365737

#77 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 28 luty 2007 - 08:34

Jaki ciągnik kupić o mocy 60 - 75KM Hej! Tak czytam i się zastanawiam upust 25% hm hm. Niezły marketing. Ciekawe czy sami cenę zrobili wysoką a później super oferta czy u wszystkich dealerów jest tak samo?

#78 Share Skoniek1

Skoniek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 28 luty 2007 - 16:57

Jaki ciągnik kupić o mocy 60 - 75KM POdstawowa wersia Agroplusa 67 kosztumje niecałe chyba 100 tys zł

#79 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 01 marzec 2007 - 09:17

Jaki ciągnik kupić o mocy 60 - 75KM @krzysiu agroplus to nie to samo co roller dletego i cena inna :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 08 marzec 2007 - 12:50

Jaki ciągnik kupić o mocy 60 - 75KM witam z tego wszystkiego zostało tak DF 87 z pełnym możliwym wyposażeniem (bez przedniego WOM i TUZ) nawet szklany szyberdach i wiele innych zabawek za dokładnie 140tys+VAT jak są jakieś komentarze to mile widziane...

Dodaj odpowiedź