Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciągnik kupić o mocy 60 - 75KM

81 odpowiedzi na ten temat

#41 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 24 luty 2007 - 10:00

Jaki ciągnik kupić o mocy 60 - 75KM Kolego moim skromnym zdaniem bliżej obejrzałbym McCormicka. Ciągniczek będzie oszczędny Perkins a i do tego bardzo zwrotny. Najlepiej zadzwoń do dealera. Deutz-Fahr cóż jest w miarę ale ta kabina moim zdaniem strasznie ciasna i mało ergonomiczna jak jeszcze jest z szyberdachem to już prawie głową dotykasz chyba że jest się dosyć niskiej postury wiem siedziałem ostatnio tylko w wyższym modelu. McCormick CXL nie jestem pewien albo produkcja Włochy albo Anglia. Pozdrawiam

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciągnik kupić o mocy 60 - 75KM Dzisiaj, 07:40
  •  

#42 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 24 luty 2007 - 11:13

Jaki ciągnik kupić o mocy 60 - 75KM Zgadzam się z MCKYLO co do zwrotności CX-L,prawdopodobnie jest i w miarę oszczędny ale jeżeli chodzi o kabinę to CX-L śmiało może stawać w szranki z w/w Agroplusem-jest niesamowicie ciasna a najlepszy jest pedał gazu-kto widział ten wie.Dalej-sam dealer (P.Rogowski z Łomży)odradzał mi zakładanie Tura na tego McCormicka twierdząc,że po prostu jest na to zbyt delikatny.Do tego doszło wykonanie-nie wiem może poprawili ale w tym egzemplarzu,który oglądałem doliczyłem się 3 (słownie trzech) śrubek ,które sobie leżały między przewodami hydraulicznymi i gdzieś tam jeszcze-(nie wiem może ktoś je później włożył)-ale wyglądały na McCormikowskie (czerwone były)

#43 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 24 luty 2007 - 12:28

Jaki ciągnik kupić o mocy 60 - 75KM Mnie powiedzieli za CX 75 -L 30 200 EURO netto jak dla mnie to nie jest wart takiej kasy i porównująć go z JD 5620 z EHR , rewersem , biegami pod obciążeniem ale bez klimy za 135000 zł brutto to raczej Jaś wygrywa MC

Jeśli chodzi o agroplusa to kabina jak dla mnie nie jest zła cicho w niej jest taka sama jak w rolerze tylko lepiej wykonana

#44 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 24 luty 2007 - 12:44

Jaki ciągnik kupić o mocy 60 - 75KM Zgadzam się że kabina też jest ciasna w C-MAX już jest lepiej ale ciągnik jest wyższy i to problem. Fakt CX-L jest mały ale Stoll oferuje do tego modelu ładowacze o określonych parametrach więc też się nadaje. Kwestia dobrania parametrów ładowacza. Skoro CXL nie nadaje się do ładowacza to co mają mówić właściciele C 330 i C 360!!!!
Co do wykonania to blisko oglądałem Deutz-Fahra nie wydaje mi się aby przewyższał McCormicka widać w nim masówkę, dostęp do silnika ma wiele do życzenia itd. Co do tych śrubek skoro widziałeś to tak było fakt zdarzyło się.
Kto wybiera porównuje sam wykonanie, parametry potrzeby i własne przekoanie. Nie jestem ani za McCormickiem ani za DF. Maszyny porównywalne. Jedynie chyba Agroplus ma nowy silnik ale chłodzony już wodą trudno powiedzieć jak się będzie spisywał, chłodzone powietrzem były sparwdzone.

#45 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, film ,muzyka, technika rolnicza,

Napisany 24 luty 2007 - 20:01

Jaki ciągnik kupić o mocy 60 - 75KM Piootr gdzie pytałeś się o tego mc że tak drogo najlepiej pytać o cenę bezpośrednio u braci R :)

#46 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 24 luty 2007 - 20:24

Jaki ciągnik kupić o mocy 60 - 75KM W ROLTEXIE czyli w tej samej firmie co ten znajomy twojego ojca kupił jego nazwisko na W się zaczyna

#47 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, film ,muzyka, technika rolnicza,

Napisany 25 luty 2007 - 08:25

Jaki ciągnik kupić o mocy 60 - 75KM Faktycznie to pan W. Widocznie tak bardzo podrożały. Pozdro :)

#48 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 25 luty 2007 - 09:05

Jaki ciągnik kupić o mocy 60 - 75KM coś mi się wydaje że zostane na DF 67 lub 87 za tą 67 ze skrzynią 45x45 revers hydrauliczny, 6 par złącz hydraulicznych, podnośnik wzmocniony, klima, opony 480/70R28 i 380/70R20 niecałe 137tys+VAT ale nie wiem czy ta 87 mało droższa nie wziąść mnie najbardziej przekonuje do DF silnik bo przy 1400-160 ma max moment obrotowy i większy niż konkurenci a zużycie paliwa optymalne jest ok 205g/kwh wg delera to by był strasznie oszczędny a moim zdaniem lepszy jest JD 5620 lub 5720 ma jedną wade co nie wiem czy mam racje pali tyle paliwa że szok i spotkałem się z użytkownikami którym się psuje dosyć a przecierz"Niezawodność jest ich siłą" hihi a co do MF 2430 lub 2435 to nie wiem te silniki Perkinsa nie są najlepsze może tak paliwożerne jak JD nie są ale nie oferują chyba rewelacji ale ja na takich małych ciągniczkach się nie znam, Pozdrowionka

#49 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 luty 2007 - 09:42

Jaki ciągnik kupić o mocy 60 - 75KM @Krzysiu-a co im się psuje w tych JD?-wiedziałbym na co uważać :)-w mojej okolicy jeszcze się nie spotkałem aby któryś się zepsuł z kolei DF prawie w okolicy nie występuje-tak właściwie z zachodnich to u nas najwięcej jest JD ,potem -uwaga -Case potem długo,długo nic a potem NH i Fendt-ale wynika to najpewniej z polityki dealerów.

#50 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 25 luty 2007 - 10:54

Jaki ciągnik kupić o mocy 60 - 75KM ja tam za wiele osób nie znam z JD 5720 ale na agrofoto jest kilka osób i kilka postów co piszą że na gwarancji pompa paliwowa siadła u dwóch i zapomnieli smarowniczki do wom założyć i wogóle straszny serwis niedość że drogi to nie jest profesjonalny i gostek mówi że ta skrzynia pod obciążeniem też niezbyt do tej serii bo to oprzyżądowanie strasznie dużo mocy mu zabiera, mnie podoba się JD tylko jak gostek mi pisze że w pługu 4x35 potrafi spalić 14 litrów na godzine to ja swego czasu miałem MTZ 82 i w pługu 4x40 z Uni na głęboko przy pełnm gazie w 10litrach to choćby nie wiem co się zmieścił wiem MTZ to "złam totalny dlatego go sprzedaem" ale jak JD o tej samej mocy w robocie pali prawie połowe więcej na godzine, a co do NH to ja mam blisko super delera NH tylko że też ludzie tak zbytnio ich nie chwalą i zdaje mi się że te DF są nieporuwnywalnie lepsze chociarz NH TN85DA jest niski i by mi pasował to ma 4500cm3 i 4cyl to coś mi się wydaje że też oszczędny nie będze a na TL70A także wiele negatywnych opini jest chociarz jedyna żecz u mnie za tym ciągnikiem to super deler, fachowa obsługa, cena.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 25 luty 2007 - 11:03

Jaki ciągnik kupić o mocy 60 - 75KM Ja zastanawiam się nad 5620 nie jest w promocji może będzie lepiej zrobiony :)

#52 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 25 luty 2007 - 11:09

Jaki ciągnik kupić o mocy 60 - 75KM niedawno jeszcze był w promocji jak dobrze pamietam to za JD 5620 chcieli 115 netto ale golasek :)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#53 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 luty 2007 - 11:17

Jaki ciągnik kupić o mocy 60 - 75KM Tzn Krzysiu 4*40 i pełny gaz to pewnie ponad hektar na godzinę-znaczy niecałe 10 l/ha ?

#54 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 25 luty 2007 - 11:25

Jaki ciągnik kupić o mocy 60 - 75KM ja tez miałem MTZ 82 to zbiornika 120l przez dzień nie wyjeździł.w sieczkarni przez 12h 100-110l a to był już max obciążony :)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#55 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 luty 2007 - 12:01

Jaki ciągnik kupić o mocy 60 - 75KM

Ja zastanawiam się nad 5620 nie jest w promocji może będzie lepiej zrobiony :)

Piootr tego modelu nie kupuj !-sami mechanicy mi mówili ,że to straszny muł bez turbo-i więcej palą -co potwierdził P.Pliszka-poważnie-co do promocyjnych modeli to bebechy mają te same-znów zdanie mechaników a różnią się tylko lampeczkami,tłumikami itd

#56 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 25 luty 2007 - 12:09

Jaki ciągnik kupić o mocy 60 - 75KM Może i masz racje wszystko się niedługo okaże na co się zdecyduje :)

A ty w swoim pompe ustawiałeś na gwarancji za swoją kase ??

#57 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 25 luty 2007 - 12:22

Jaki ciągnik kupić o mocy 60 - 75KM Mi tez sie wydaje ,ze 5720 jest lepszy . a nie wiecie moje do kiedy trwa ta promocja bo jeden z dealerów JD popwiedzial mi ,ze tak do konca marca ,a na stronie JD Polska pisze ,ze do 29 czerwca lub do wyczerpania zapasów .

#58 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 luty 2007 - 12:36

Jaki ciągnik kupić o mocy 60 - 75KM @piootr-nie przecież po to gwarancja w końcu jest :)

#59 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 25 luty 2007 - 13:09

Jaki ciągnik kupić o mocy 60 - 75KM ponad hektar MTZ to może nie zorał za godzine ale przy pełnym gazie na 5 biegu i na dużym polu 1ha to zorał i choćby niewiem jak mógł ja sam go zganić że jest cienki bolek to przy małych obrotach miał moc i był oszczędniejszy niż JD nawet choćby nowsze silniki JD montował to i tak raczej nie będzie tak oszczędny na paliwo, mój w sieczkarni też tak na 12 godzin spalał do 110litrów ale kukurydza za***ista i było widać normalnie czarny dym tak obciążony na wom i ok 9 litrów się mieścił ale nie spotakłem się z pracą kiedy by bardziej go obciążyć i dlatego boję się tych JD seria 5020 lub NH TN85DA czy TL70A bo 4,5l poj. to samo mówi za siebie a ja na 100% 1000mth na rok przekrocze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share artur21

artur21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 25 luty 2007 - 13:54

Jaki ciągnik kupić o mocy 60 - 75KM to jak jest z tymi john deere :) jak ma wersje basic to jakiś niepełnosprawny, bo czytam te forum i dochodzę do takiego wniosku. Bo jak 6020 SE czy 5020 basic to jakis wybrakowany. To jak to jest to jakieś przypuszczenia :) ehhhhhhhhhh bo nie rozumiem :)

Dodaj odpowiedź