Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ BELARUS 820 Zgrzyta podczas poślizgu

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 01:49

MTZ BELARUS 820 Zgrzyta podczas poślizgu Co do rozbierania to trochę tego jest ;) rozkręcić podłoge w kabinie, odjechać silnikiem od reszty traktora, okręcić skrzynie od tylnego mostu. A kabli,węży,rurek jest tego trochę, podpora wału od przedniego napędu, skrzynka załączająca napęd, no i pokrywka skrzynie biegów. To tak w skrócie ;)

@sebe1033 położenie dzwigni w pozycji II to jest załączanie przedniego napędu automatycznie, kiedy tylne koła mają poślizg większy jak 4-6 %

Honda - The Power of Dreams :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ BELARUS 820 Zgrzyta podczas poślizgu Dzisiaj, 04:02
  •  

#22 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 08:02

MTZ BELARUS 820 Zgrzyta podczas poślizgu ale w tylko w przód czy też w tył
MarsellusWallace podaj dokładniejsze objawy m.in na luzie ,na biegu pod górę/z obciążeniem i bez np zjazd z góry .Z wyłączonym przednim napędem żeby lepiej poznać przyczynę zrzerzenia .I ile masz mth i rok tego MTZ

#23 Share MiRol

MiRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanika :)

Napisany 24 sierpień 2008 - 08:10

MTZ BELARUS 820 Zgrzyta podczas poślizgu MTH ma 70 bo wcześniej napisał... więc pewnie z roku bieżącego ;)
http://www.youtube.c...er/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

#24 Share MarsellusWallace

MarsellusWallace

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 12:04

A może to nie ciągnik tylko koła zębate skrzyni wpadły w "poślizg"? wink.gif

Czyli co w skrzyni są luzy.

ale w tylko w przód czy też w tył
MarsellusWallace podaj dokładniejsze objawy m.in na luzie ,na biegu pod górę/z obciążeniem i bez np zjazd z góry .Z wyłączonym przednim napędem żeby lepiej poznać przyczynę zrzerzenia .I ile masz mth i rok tego MTZ

Na luzie na wolnych obrotach coś hałasuje(rzęzi) (skrzynia) po wciśnięciu sprzęgła hałas milknie
Na biegu (do przodu) raczej spokojnie ale powyżej 30 km/h coś zaczyna się tłuc
W momencie cofania też coś stuknie
Z górki z obciążeniem nic nie słychać
Pod górę bez obciążenia nic nie słychać
Pod górę z obciążeniem(było to w deszczu)(ciąłem bronę talerzową) hałas był dość głośny (ciągnik zwalniał(wydaje mi się że koła wpadały w poślizg), wtedy dodawałem gazu przez co Chałchas stawał się głośniejszy)
Ciągnik jest nowy
Przypuszczam że jest to wina łożyskowania wałka sprzęgłowego który jest albo niedokręcony albo łożysko ma duży luz
A czy do łożyskowania tego wałka można się dostać przez pokrywę skrzyni biegów np, pokrywę która jest przy miarce oleju do skrzyni
Czy ktoś się spotkał z takimi objawami
Ciągnik jest nowy ma 70 mth
Rok produkcji 2008

#25 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 13:26

MTZ BELARUS 820 Zgrzyta podczas poślizgu powyzej 30km/h zaczyna tluc czy rzęzić? u nas w tedy zaczyna rzezic tzn bardziej dzwonic jakby pierscienie na tlokach ale jak sie lekko przytrzyma dzwignie od przelaczania zolw/zajac to lekko cichnie ten dziek moze chodzi ci o to w tym punkcie
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

#26 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 14:40

MTZ BELARUS 820 Zgrzyta podczas poślizgu nie dostaniesz się bez rozjeżdżania ,możesz jeszcze tylko rozebrać górne pokrywy skrzyni by może znależć jakieś uszkodzenia .Może poszło łożysko od wysprzęglania i zastanawia mnie jedno "ciągnik zwalniał kiedy dodawałem gazu" może masz sprzęgło znaczy pedał za mocno podciągnięty ,wyjmij bolec z dźwigni od sprzęgła (przy korpusie) i zobacz czy był odpowiedni luz

#27 Share MarsellusWallace

MarsellusWallace

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 14:45

powyzej 30km/h zaczyna tluc czy rzęzić? u nas w tedy zaczyna rzezic tzn bardziej dzwonic jakby pierscienie na tlokach ale jak sie lekko przytrzyma dzwignie od przelaczania zolw/zajac to lekko cichnie ten dziek moze chodzi ci o to w tym punkcie

Z tą dźwignią to sprawdzę, a dźwięk no to trudno określić.

#28 Share MarsellusWallace

MarsellusWallace

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 14:49

nie dostaniesz się bez rozjeżdżania ,możesz jeszcze tylko rozebrać górne pokrywy skrzyni by może znależć jakieś uszkodzenia .Może poszło łożysko od wysprzęglania i zastanawia mnie jedno "ciągnik zwalniał kiedy dodawałem gazu" może masz sprzęgło znaczy pedał za mocno podciągnięty ,wyjmij bolec z dźwigni od sprzęgła (przy korpusie) i zobacz czy był odpowiedni luz

Nie zwalniał kiedy dodawałem gazu, tylko gdy zwalniał (zaczynał hałasować) wtedy dodawałem gazu (hałas stawał się głośniejszy).
I to chyba nie morze być łożysko od wyspszęglania bo gdy naciśnie się sprzęgło to hałas milknie.

#29 Share kamil555

kamil555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 27 sierpień 2008 - 14:43

MTZ BELARUS 820 Zgrzyta podczas poślizgu Więc to mogą być zębatki w skrzyni albo most

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share MarsellusWallace

MarsellusWallace

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 27 sierpień 2008 - 15:28

MTZ BELARUS 820 Zgrzyta podczas poślizgu Macie jeszcze jakieś pomysły co mu jest, albo jakie czynności wykonać żeby dokładnie zdiagnozować co się z nim dzieje?

#31 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3531 postów

Napisany 27 sierpień 2008 - 15:57

MTZ BELARUS 820 Zgrzyta podczas poślizgu Diagnostyka przez internet to wróżenie z fusów. Bez rozbierania i tak sie nie obejdzie a jak rozbierzesz to będziesz wiedział.

#32 Share DOMINKUS

DOMINKUS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 10 wrzesień 2008 - 22:37

MTZ BELARUS 820 Zgrzyta podczas poślizgu kolego mam tez bielarusa
tak sie dzieje zjezeli go przeciazysz np ntrzeba sciagnac przednie ciezrki jak masz tura bo bedzie zgrzyt przy cofaniu

#33 Share MarsellusWallace

MarsellusWallace

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 12 wrzesień 2008 - 16:04

MTZ BELARUS 820 Zgrzyta podczas poślizgu Zgrzytanie chyba wydobywa się z przekładni włączającej przedni napęd bo gdy jechałem po mieście jakieś 25-29 km/h i przytrzymałem tą dźwignie(w położeniu wyłączony) to hałas milkł. Tak się zastanawiam bo chyba gdzieś słyszałem że przy jakimś tam procencie poślizgu tylnych kuł napęd z przodu sam się włącza, no morze wtedy gdy na polu ciąłem tą bronę to morze napęd próbował się z przodu włączyć.

#34 Share siwy11

siwy11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 maj 2009 - 15:05

A może to nie ciągnik tylko koła zębate skrzyni wpadły w "poślizg"? ;)

#35 Share danielo89

danielo89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 19:58

MTZ BELARUS 820 Zgrzyta podczas poślizgu niedawno zakupiliśmy Belarusa 820{wersja export} i mam mały problem a konkretnie to podczas włączania WOM słychać zgrzyt ,słychać go również co jakiś czas podczas jazdy i to tylko pod obciążeniem WOMU np kiedy wywoziłem obornik .kiedy włącze wałek na sucho ładnie pracuje. czy to coś ze skrzynią ? czy może jakieś tryby się słabo zazębiają ? co to może być ?

#36 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 19 marzec 2010 - 07:22

MTZ BELARUS 820 Zgrzyta podczas poślizgu może ślizga się na taśmach wom
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 09:25

MTZ BELARUS 820 Zgrzyta podczas poślizgu Załączanie WOM jest z tyłu między zbiornikami jest okienko do regulacji takie małe ma wystający odpowietrznik (śruba taka) z boku z prawej jest dźwigienka od włączania WOM i ma miejsce na śrubę "8" wkręć ją i wtedy przez te okienko dociągnij 2 śruby regulacyjne od taśm :(

JAk nie pomoze to może satelity się posypały (dokładniej igiełki z nich) albo łożysko od wałka bieżni wtedy świst będzie delikatny i pod obciążeniem nie będzie się kręcić

Dodaj odpowiedź