Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ BELARUS 820 Zgrzyta podczas poślizgu

36 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MarsellusWallace

MarsellusWallace

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 21 sierpień 2008 - 21:28

MTZ BELARUS 820 Zgrzyta podczas poślizgu Witam mam ciągnik rolniczy mtz Belarus 820, i dzieje się z nim coś niepokojącego, przy dużej prędkości(prawdopodobnie przez wysokie obroty) coś zgrzyta z prawej strony ciągnika, ostatnio przy pracy na polu padał deszcz i tylne koła wpadały w poślizg, i w tedy zgrzyt strasznie się nasilał, nie wiem co się z nim dzieje, podejrzewam że może to być skrzynia biegów. Proszę was o pomoc, może ktoś z was wie co to morze być.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ BELARUS 820 Zgrzyta podczas poślizgu Dzisiaj, 11:16
  •  

#2 Share Blood

Blood

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 22 sierpień 2008 - 07:39

MTZ BELARUS 820 Zgrzyta podczas poślizgu Witam!
Cieżko powiedzieć musisz sprecyzować objawy gdzie dokładnie zgrzyta,jeśli sie to nasila przy poślizgu to może pyć coś z przednim napędem jesli włączony lub mechanizmem różnicowym(jeśli mechanizm różnicowy to podczas jazdy przy maksymalnie skręconych kołach powinien hałałsować)

#3 Share JohnDeere8320

JohnDeere8320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 22 sierpień 2008 - 07:46

MTZ BELARUS 820 Zgrzyta podczas poślizgu A blokadę dyferencjału miałeś włączoną ??
Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

#4 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2080 postów

Napisany 22 sierpień 2008 - 07:50

MTZ BELARUS 820 Zgrzyta podczas poślizgu po prostu przedni napęd ci nie "łapie" .Zadne duże obr.Z prawej strony skrzyni masz wyjście na przedni napęd (taka przystawka) i tam jest podłączona dźwignia do włączania przedniego napędu ,musisz ją podciągnąć by zębatki dobrze się zazębiły .możesz to też srawdzić tak żę weźmiesz i ręką będziesz ciągnąć tę dźwignie ile sie da do góry i nic nie powinno zgrzytać .Przy okazji masz 3 położenia tej dźwigni?

#5 Share JohnDeere8320

JohnDeere8320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 22 sierpień 2008 - 08:11

MTZ BELARUS 820 Zgrzyta podczas poślizgu A w belarusach nie włącza się już napędu przyciskiem?? Bo wiem, że w MTZ-ach jest dźwignia co trzeba jął pociągnąć do góry, a w tych nowych to nie wiem ??
Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

#6 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 22 sierpień 2008 - 09:44

MTZ BELARUS 820 Zgrzyta podczas poślizgu mialem tak samo w 330 przyczyną byla zwolnica

#7 Share MarsellusWallace

MarsellusWallace

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 22 sierpień 2008 - 11:13

A blokadę dyferencjału miałeś włączoną ??

W ty modelu jest włączana małym pedałem pomiędzy hamulcem i sprzęgłem, ja go nie naciskałem ( Chyba że gdzieś jeszcze się go włącza)

po prostu przedni napęd ci nie "łapie" .Zadne duże obr.Z prawej strony skrzyni masz wyjście na przedni napęd (taka przystawka) i tam jest podłączona dźwignia do włączania przedniego napędu ,musisz ją podciągnąć by zębatki dobrze się zazębiły .możesz to też srawdzić tak żę weźmiesz i ręką będziesz ciągnąć tę dźwignie ile sie da do góry i nic nie powinno zgrzytać .Przy okazji masz 3 położenia tej dźwigni?

Próbowałem już z tym kombinować ale dalej zgrzytało, no ale jeszcze po próbuje.

A w belarusach nie włącza się już napędu przyciskiem?? Bo wiem, że w MTZ-ach jest dźwignia co trzeba jął pociągnąć do góry, a w tych nowych to nie wiem ??

Ja mam dźwignie(trzy pozycje).

mialem tak samo w 330 przyczyną byla zwolnica

a co się z nią stało

Mój Belarus jest nowy ma jakieś 70 motogodzin

#8 Share ROLNIK7

ROLNIK7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 22 sierpień 2008 - 14:56

MTZ BELARUS 820 Zgrzyta podczas poślizgu A jak wyłączysz przedni napęd to też tak zgrzyta?
http://pl.youtube.co...h?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

#9 Share MarsellusWallace

MarsellusWallace

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 22 sierpień 2008 - 15:01

A jak wyłączysz przedni napęd to też tak zgrzyta?

No tak

#10 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2080 postów

Napisany 22 sierpień 2008 - 19:03

MTZ BELARUS 820 Zgrzyta podczas poślizgu jak masz 3 pozycje czyli ; 1-wyłączony 2-tylko w przód (niejestem pewny bo u mnie niema tego już) 3-na stałe
no to weż sprubój ją podciągnąć mocniej ,i weź kogoś ze soba na pole niech patrzy czy podczas poślizgu wał kręci się cały czas czy staje ,wtedy będziesz wiedzial lepiej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share MarsellusWallace

MarsellusWallace

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 22 sierpień 2008 - 19:43

jak masz 3 pozycje czyli ; 1-wyłączony 2-tylko w przód (niejestem pewny bo u mnie niema tego już) 3-na stałe
no to weż sprubój ją podciągnąć mocniej ,i weź kogoś ze soba na pole niech patrzy czy podczas poślizgu wał kręci się cały czas czy staje ,wtedy będziesz wiedzial lepiej

Jutro popróbuję, i jeszcze przypomniałem sobie jak się stoi w miejscu skrzynia jest ustawiona na luzie to gdy puści się sprzęgło (na wolnych obrotach) też coś zaczyna rzęzić, tato podejrzewa że to coś z wałkiem sprzęgłowym (coś z łożyskiem).
Dźwignia od przedniego napędu
1-wyłączone
2-automatycznie(przy poślizgu tylnych kuł)
3-włączone

#12 Share Blood

Blood

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 22 sierpień 2008 - 20:03

MTZ BELARUS 820 Zgrzyta podczas poślizgu Można jeszcze podnieść tył ciągnika i recznie obtacac kołami moze da sie coś wysłuchac gdzie dokładnie jest usterka i zaczynac rozbierac:-)

#13 Share MarsellusWallace

MarsellusWallace

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 22 sierpień 2008 - 21:10

Można jeszcze podnieść tył ciągnika i recznie obtacac kołami moze da sie coś wysłuchac gdzie dokładnie jest usterka i zaczynac rozbierac:-)

No to też postaram się zrobić.

#14 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 23 sierpień 2008 - 12:44

MTZ BELARUS 820 Zgrzyta podczas poślizgu pytanie z innej beczki : nie masz na niego gwarancji ? bo przecierz pisałeś ze jest nowy

#15 Share MarsellusWallace

MarsellusWallace

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 23 sierpień 2008 - 13:39

MTZ BELARUS 820 Zgrzyta podczas poślizgu Niestety gwarancja przepadła zresztą samo przetransportowanie go to sporo pieniędzy.

#16 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 23 sierpień 2008 - 22:41

jak się stoi w miejscu skrzynia jest ustawiona na luzie to gdy puści się sprzęgło (na wolnych obrotach) też coś zaczyna rzęzić

Łożyska na wałku atakującym w skrzyni.

#17 Share MarsellusWallace

MarsellusWallace

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 23 sierpień 2008 - 22:47

MTZ BELARUS 820 Zgrzyta podczas poślizgu Dużo roboty żeby się do nich dobrać ?

#18 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 23 sierpień 2008 - 23:08

MTZ BELARUS 820 Zgrzyta podczas poślizgu Troche napewno ;) o szczegóły pytaj tych co rozbierali. Sugeruje sie tylko drugim objawem który podałeś, bo z tym zgrzytaniem w poślizgu to nic mi do głowy nie przychodzi. Rzężenie może sie nasilać w czasie jazdy a tym bardziej pod obciążeniem, ale żeby zgrzytało to sie jeszcze nie spotkałem - trudno zdiagnozować na odległość ;)

#19 Share MarsellusWallace

MarsellusWallace

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 00:11

MTZ BELARUS 820 Zgrzyta podczas poślizgu To zgrzytanie to się nasilił gdy ciągnąłem bronę talerzową pod górę w międzyczasie padał deszcz, ciągnik zwalniał (prawdopodobnie wpadał w poślizg), dodawałem gazu to jeszcze bardziej zgrzytało.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 00:27

MTZ BELARUS 820 Zgrzyta podczas poślizgu A może to nie ciągnik tylko koła zębate skrzyni wpadły w "poślizg"? ;)

Dodaj odpowiedź