Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey ferguson 6235 pomocy

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share piotrowina

piotrowina

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 21 sierpień 2008 - 16:25

Massey ferguson 6235 pomocy Witam, posiadam ciagnik rolniczy massey ferguson 6235. W czasie jazdy zapalila mi sie kontrolka symbolizujaca krople w trybiku a do tego trybiku skierowane dwie strzalki, dowiedzialem sie juz ze ta kontrolka oznacza cisnienie oleju niskiego objegu cisnienia 17bar, do tego jest jeszcze zapalony czerwony trojkat po lewej stronie tablicy rozdzielczej. Ogolnie stalo sie to w trakcie jazdy, przestaly dzialac polbiegi, walek, biegi polowe, przedni naped i blokada mostow. dziala natomiast rewers, czyli przelaczanie biegow przod tyl. Gdy zapalila sie kontrolka ciagnik po prostu pozostal w takim stanie na jakim jechalem i nic nie da sie przelaczyc. Nie wiem co robic. Zwracam sie do Was forumowicze o pomoc, jesli ktos z Was mial podobny problem lub slyszal o czyms takim to bardzo prosze o pomoc. moj kontakt to piotrowina@wp.pl i numer gg: 11147438
Pozdrawiam i zycze milego dnia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey ferguson 6235 pomocy Dzisiaj, 00:17
  •  

#2 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 21 sierpień 2008 - 18:40

Massey ferguson 6235 pomocy czyli jak wskazuje opis kontrolki masz zbyt niskie ciśnienie oleju niskiego ciśnienia 17bar.na moje to pompa olejowa...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#3 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 21 sierpień 2008 - 21:24

Massey ferguson 6235 pomocy Eee tam od razu pompa ;)

Nie wiem, nie znam sie ale zdaje sie że ciągnik wskoczył w tryb awaryjny i działa tylko rewers żeby sobie dojechać do warsztatu. Standardowe pytanie -> kiedy ostatnio wymieniane były filtry w skrzyni?

#4 Share piotrowina

piotrowina

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 22 sierpień 2008 - 10:06

Massey ferguson 6235 pomocy no dobrze dobrze, ale jak go po wymianie filtra z tego trybu awaryjnego przywrocic do normalnego trybu?;) o to jest pytanie...

#5 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 22 sierpień 2008 - 12:20

Massey ferguson 6235 pomocy Ale filtr trzeba oczywiście wymienić razem z olejem w skrzyni tak?

#6 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 22 sierpień 2008 - 14:55

Massey ferguson 6235 pomocy Olej z reguły zmienia sie co 1000mth, filtry pomp sie czyści lub wymienia jeżeli są mocno zabrudzone, filtr przekładni nawrotnej sie wymienia.

Napisałem że sie nie znam, nie wiem czy to tryb awaryjny, ale tak z nienacka bez wcześniejszych objawów wszystko nie pada. W instrukcji jest podana świetna rada aby w przypadku zapalenia sie tej kontrolki zgłosić sie do serwisu ;)

Prawdopodobne są trzy opcje, jak sie wymieni filtry i olej to mu samo przejdzie, albo wystarczy odłączyć akumulator na jakiś czas lub wyjąć jakiś bezpiecznik, albo wezwać serwis aby podpiął sie pod złącze i wykasował błąd. Tyle podpowiada mi logika, jak ktoś wie lepiej to niech napisze ;)

#7 Share piotrowina

piotrowina

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 02 wrzesień 2008 - 11:06

Massey ferguson 6235 pomocy przy spuszczaniu oleju byly jakies drobne opilki metalu, mechanik powiedzial ze prawdopodobnie to jakas pompa w skrzyni i ze remont okolo 8000 zl. Czy ma ktos katalog czesci do maseey ferguson seria 62xx. Chyba bede probowal sam go rozebrac i zobaczyc co jest nie tak. prosze o rady

#8 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 02 wrzesień 2008 - 19:50

Massey ferguson 6235 pomocy To niezły mechanik, nie jest pewien przyczyny ale koszta już ma odpowiednio wyszacowane ;)

Spuściłeś olej, rozumiem że wymieniłeś filtry pomp i zalałeś skrzynie nowym olejem o odpowiednich parametrach, ciągnik sie chwile odpowietrzył i dalej jest to samo?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share mavrik

mavrik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 02 wrzesień 2008 - 21:41

Massey ferguson 6235 pomocy drobne opilki moga pochodzic z tarczy chamulcowych

#10 Share piotrowina

piotrowina

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 02 wrzesień 2008 - 22:16

Massey ferguson 6235 pomocy wymienilem filtry i zalalem skrzynie nowym olejem i dalej to samo. Nie znam wlasciwie budowy tego ciagnika, ile tam jest pomp i ktora moze byc za to odpowiedzialna i jaka to moze byc tarcza chamulcowa? Z gory dzieki.

#11 Share DURAS

DURAS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 03 wrzesień 2008 - 22:37

Massey ferguson 6235 pomocy Pompe masz jedna podwójna( u korbankow okolo 1850 zł) ktora znajduje sie przy prawej polosi pod elektrozaworami.Sprobuj jeszcze przeczyścić filtr ktory znajduje sie przy korku spustowym oleju skrzyni masz wiekszy korek na imbus 22.Jak go odkrecisz to tam jest siatkowy metalowy filtr ktory jest przed sama pompa.Jeszcze jedna rzecz ktora możesz sprawdzić to zawor ciśnienia pompy.Masz go z prawej strony przy filtrze od skrzyni chyba na klucz 30-32 umieszczona poziomo moze tam coś pod niego podeszło

#12 Share piotrowina

piotrowina

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 04 wrzesień 2008 - 10:20

Massey ferguson 6235 pomocy A mam jeszcze jedno pytanie, Gdzie znajduje sie ten czujnik cisnienia niskiego obiegu oleju 17bar? dziekuje za pomoc

#13 Share piotrowina

piotrowina

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 06 wrzesień 2008 - 14:21

Massey ferguson 6235 pomocy znalazlem przyczyne.
okazalo sie ze byl to wlasnie czujnik cisnienia oleju niskiego objegu cisnienia.
Pozdrawiam i dziekuje wszystkim za rady i za pomoc
;)

#14 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 06 wrzesień 2008 - 19:14

Massey ferguson 6235 pomocy A powiało grozą ;) szkoda że nikt na to nie wpadł od razu... a w zasadzie nie szkoda, masz świeży olej i filtry w skrzyni :)

Czyli wymieniłeś czujnik i wszystko wróciło do normy? Jeśli tak to chyba miałem racje z tym trybem awaryjnym ;)

#15 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 24 wrzesień 2008 - 16:59

Massey ferguson 6235 pomocy Pogratulowac mechanikowi za jego diagnoze. :lol:
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share darpol77

darpol77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 23:00

Massey ferguson 6235 pomocy Nic tylko zostać mechanikiem bez kluczy i wiedzy.