Ferdek07

uszkodzenie opony

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ferdek07    75

w tylnej oponie mam rozcięty bok o dłuości około 6 cm i głebokośc rozcięcia na początku wynosi około 4mm i na końcu schodzi także o coś musiałem zaczepić lub zachaczyc jakąs blache lub szkło, stało się ale czy mam coś zrobic z tą oponą czy to nieszkodliwe będzie, opona to semperit cultor 70 w rozmiarze 480/70/34, czy opony radialne mają cieńszy bok? bo wcięcie w najgłębszym punkcie wynosi około 4mm i iprzebiega lekko z ukosazakleic to jakoś czy zostawic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolo12121    1

Radialne opony są cieńsze i miękkie także albo wez ja do wulkanizatora albo kup nawą oponę ale to ostateczność bo tak długo nie pojezdzisz radialki mają to do siebie ze się uginają i po jakimś czasie z małej rysy zrobi sie duża .


kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Jakbyś chciał zdejmować opone z felgi to zanim to zrobisz zastanów sie w jaki sposób ją później założysz, bo jak mniemam są to laczki bezdętkowe ;) Mam na to patent ale jeszcze nie próbowałem z oponą tej wielkości ;)

 

4mm to nie dużo, pewnie nawet nie doszło do płócien, myśle że nic jej nie będzie, ew. możesz podkleić na gorąco te pęknięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

deliktanie to rozchyliłem i nie wydaj emi się żeby doszło do płucien, a 4 mm ijest tylko na początku wygląda na dziubnięcie jakby jakimś szpikulcem lub zębem od zgrabiarki a potem się spłyca, czy dało by sie to jakoś zakleic na ciągniku bez zdejmowania opony? pozatym rozcięcie jest na napisie rozmiaru opon więc trzeba by to jakoś wygładzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Samemu raczej tego nie zakleisz, jexdz na wulkanizacje i tam ci zrobią, bez zdymywania opony i wcale dużo nie zapłacisz ;)

U nas w LKT też się przebiło się koło bezdętkowe i zawieźliśmy do wulkanizacji, zrobili w pół godziny a sami męczylibyśmy się cały dzień, a zapłaciliśmy wtedy 60 zł, więc jakoś to można przedoleć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

koło bezdentkwe zakleili ci bez zdejmowania>? takei rozciecie pewnie będą musieli przygrzac jak by było tak jak piszesz to by było fajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Na serio koła bez dętkowe zaklejają bez rozbierania, bo widziałem jak na wulkanizacji robił kolesiowi bez rozbierania w mf 3080 ;)

Zawsze na wulkanizacji możesz się zapytać czy da radę, a nie szarpać się cały dzień z rozbieranie koła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

w oponach diagonalnych mam nie tak poryte całe boki i bierznik i jakoś to już od lat jeździ boje się tylko że opona radialna jest delikatniejsza i szybko to się rozlezie, czy słuszne są moje obawy?> bo rozcięcie jest centralnie z boku opony a tam opona pracuje najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

delikatniejsza nie delikatniejsza nie masz co sprawdzać jeśli to nowa opona (od Lampo co ?) to weż ją zaklej u wulkanizatora .ochroni to przed zepsuciem opony bo przez tę szparę będzie wchodzić woda i gorsze syfy które zniszczą kord- nitki opasające . Pozatym sąsiad łatał taką oponę bo ktoś wbił mu nóż koło 10 cm rozcięcie i już z 4-5 lat jeździ i trzyma się

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

włąsnie w lambo ja bym to zawolkanizował ale ojciec uparł się żeby nic z tym nie robic, bo jak podgrzeją to to może golke wywalic,a rozcięcie się nie rozchodzi i jak rozchylałem nitek raczej nie widac, może tak w to rozcięcie nalac budaprenu lub innego kleju i zostawic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

że co wywalić ? to co jacys partacze, ja dawalem oponę od rozrzutnika i w środku podkleili bo była trochę poszarpana i dętkę rwało ,to dobrze zrobili (łata 12x12 cm) Ale jak ociec taki uparty i bojażliwy a uszkodzenie nie duże to może i nalej kleju i zaklej łatką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Jak rozcięcie nie doszło do opasania, a raczej nie bo to ciągnikowa opona i gumy troche ma, to nic sie nie powinno dziać. Dla pewności podklej to u wulkanizatora, żadnego babola nie wywali. Sam kleiłem na gorąco opone od małego MF bez zdejmowania z felgi, rozcięcie było dużo głębsze niż tu opisujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

a czy można załatać dziure w oponie od Bizona,tak miej więcej od felgi do środka bieżnika, pękła, a ma dopiero 3 lata,płótna w środku pękły,i dzira jest ogromna,łatać czy trzeba nową kupić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

raczej tego ie załatasz ;) znajomy coś takiegow c360 na śróby poskręcał blachami ale szybko sie to rozleciało,

 

ps. czy konstrukcja opony radialnej jest dużo inna niż diagonalnej, tzn iel płucienna jest radialka i czy ma dużo cieńsze śccianki z boku opony?

czy radialka zawsze będzie taka miękka czy z czasem troche stwardieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

"Miękkość" opony radialnej wynika z innego ułożenia warstw kordu. Liczba płócien i twardość gumy zależą od konkretnego modelu opony, nie ma reguły że radialka ma mniej płócien albo miększą gume niż diagonalna, bo z tym jest różnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

no ale cyba radialki w tym samym rozmiarze ni mają na ogół 2 razy cieńszych boków niż diagonalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Niech wulkanizator zabezpieczy to rozcięcie, podgrzania się nie bój bo temperatury wulkanizacji są niskie(poniżej 100stopni C).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

wojtii jak pękła ci przy feldze tam gdzie jest ten linka trzymająca to po niej

Ferdek07 radialki są takiej samej grubości tylko jak mówi mirasek innej budowy i przez to inaczej się zachowują czyt.lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

tak też mślę zrobic poczekam tylko co serwis owie, tak około 3-4 mm jest ale do płucien raczej nie doszło, tylko czy w to rozcięcie tylko nalac kleju chyba styknie, bo raczej jakiejś łatki nie ma sensu naklejac?

 

ps. może to wygląda niepozornie ale na nowym ciągniku kazda ryska boli okrótnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

kilka dni temu zalałem całe rozcięcie i w rozcięcie wcisnołem budaprenu wygląda to może nieciekawie ale w polu dużo robiłem i w transporcie i rozcięcia nie widac i wygląda na to że będzie isę to trzymało przynajmniej jest zabespieczone żeby syf i woda sięnie dostawała.

ps. teraz dużo bardziej uważam gdzie wjeźdzam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej mam oponę w dobrym stanie od c 360 ale pęknięta jest da się coś z nią zrb czy pójdzie do kasacji ? niżej podeśle zdj jak to wygląda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj