Skocz do zawartości

Zdjęcie

uszkodzenie opony

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 sierpień 2008 - 18:11

uszkodzenie opony w tylnej oponie mam rozcięty bok o dłuości około 6 cm i głebokośc rozcięcia na początku wynosi około 4mm i na końcu schodzi także o coś musiałem zaczepić lub zachaczyc jakąs blache lub szkło, stało się ale czy mam coś zrobic z tą oponą czy to nieszkodliwe będzie, opona to semperit cultor 70 w rozmiarze 480/70/34, czy opony radialne mają cieńszy bok? bo wcięcie w najgłębszym punkcie wynosi około 4mm i iprzebiega lekko z ukosazakleic to jakoś czy zostawic?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
uszkodzenie opony Dzisiaj, 10:07
  •  

#2 Share bolo12121

bolo12121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 20 sierpień 2008 - 18:34

uszkodzenie opony Radialne opony są cieńsze i miękkie także albo wez ja do wulkanizatora albo kup nawą oponę ale to ostateczność bo tak długo nie pojezdzisz radialki mają to do siebie ze się uginają i po jakimś czasie z małej rysy zrobi sie duża .
kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

#3 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 20 sierpień 2008 - 19:26

uszkodzenie opony Jakbyś chciał zdejmować opone z felgi to zanim to zrobisz zastanów sie w jaki sposób ją później założysz, bo jak mniemam są to laczki bezdętkowe ;) Mam na to patent ale jeszcze nie próbowałem z oponą tej wielkości ;)

4mm to nie dużo, pewnie nawet nie doszło do płócien, myśle że nic jej nie będzie, ew. możesz podkleić na gorąco te pęknięcie.

#4 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 sierpień 2008 - 20:05

uszkodzenie opony deliktanie to rozchyliłem i nie wydaj emi się żeby doszło do płucien, a 4 mm ijest tylko na początku wygląda na dziubnięcie jakby jakimś szpikulcem lub zębem od zgrabiarki a potem się spłyca, czy dało by sie to jakoś zakleic na ciągniku bez zdejmowania opony? pozatym rozcięcie jest na napisie rozmiaru opon więc trzeba by to jakoś wygładzic

#5 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 20 sierpień 2008 - 20:37

uszkodzenie opony Samemu raczej tego nie zakleisz, jexdz na wulkanizacje i tam ci zrobią, bez zdymywania opony i wcale dużo nie zapłacisz ;)
U nas w LKT też się przebiło się koło bezdętkowe i zawieźliśmy do wulkanizacji, zrobili w pół godziny a sami męczylibyśmy się cały dzień, a zapłaciliśmy wtedy 60 zł, więc jakoś to można przedoleć ;)

#6 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 sierpień 2008 - 20:43

uszkodzenie opony koło bezdentkwe zakleili ci bez zdejmowania>? takei rozciecie pewnie będą musieli przygrzac jak by było tak jak piszesz to by było fajnie

#7 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 20 sierpień 2008 - 20:52

uszkodzenie opony Na serio koła bez dętkowe zaklejają bez rozbierania, bo widziałem jak na wulkanizacji robił kolesiowi bez rozbierania w mf 3080 ;)
Zawsze na wulkanizacji możesz się zapytać czy da radę, a nie szarpać się cały dzień z rozbieranie koła ;)

#8 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 sierpień 2008 - 21:25

uszkodzenie opony w oponach diagonalnych mam nie tak poryte całe boki i bierznik i jakoś to już od lat jeździ boje się tylko że opona radialna jest delikatniejsza i szybko to się rozlezie, czy słuszne są moje obawy?> bo rozcięcie jest centralnie z boku opony a tam opona pracuje najbardziej

#9 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2294 postów

Napisany 21 sierpień 2008 - 07:40

uszkodzenie opony delikatniejsza nie delikatniejsza nie masz co sprawdzać jeśli to nowa opona (od Lampo co ?) to weż ją zaklej u wulkanizatora .ochroni to przed zepsuciem opony bo przez tę szparę będzie wchodzić woda i gorsze syfy które zniszczą kord- nitki opasające . Pozatym sąsiad łatał taką oponę bo ktoś wbił mu nóż koło 10 cm rozcięcie i już z 4-5 lat jeździ i trzyma się

#10 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 21 sierpień 2008 - 08:03

uszkodzenie opony włąsnie w lambo ja bym to zawolkanizował ale ojciec uparł się żeby nic z tym nie robic, bo jak podgrzeją to to może golke wywalic,a rozcięcie się nie rozchodzi i jak rozchylałem nitek raczej nie widac, może tak w to rozcięcie nalac budaprenu lub innego kleju i zostawic?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2294 postów

Napisany 21 sierpień 2008 - 08:16

uszkodzenie opony że co wywalić ? to co jacys partacze, ja dawalem oponę od rozrzutnika i w środku podkleili bo była trochę poszarpana i dętkę rwało ,to dobrze zrobili (łata 12x12 cm) Ale jak ociec taki uparty i bojażliwy a uszkodzenie nie duże to może i nalej kleju i zaklej łatką

#12 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 21 sierpień 2008 - 09:16

uszkodzenie opony Jak rozcięcie nie doszło do opasania, a raczej nie bo to ciągnikowa opona i gumy troche ma, to nic sie nie powinno dziać. Dla pewności podklej to u wulkanizatora, żadnego babola nie wywali. Sam kleiłem na gorąco opone od małego MF bez zdejmowania z felgi, rozcięcie było dużo głębsze niż tu opisujesz.

#13 Share wojtii

wojtii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 21 sierpień 2008 - 20:10

uszkodzenie opony a czy można załatać dziure w oponie od Bizona,tak miej więcej od felgi do środka bieżnika, pękła, a ma dopiero 3 lata,płótna w środku pękły,i dzira jest ogromna,łatać czy trzeba nową kupić ?

#14 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 21 sierpień 2008 - 20:31

uszkodzenie opony raczej tego ie załatasz ;) znajomy coś takiegow c360 na śróby poskręcał blachami ale szybko sie to rozleciało,

ps. czy konstrukcja opony radialnej jest dużo inna niż diagonalnej, tzn iel płucienna jest radialka i czy ma dużo cieńsze śccianki z boku opony?
czy radialka zawsze będzie taka miękka czy z czasem troche stwardieje?

#15 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 21 sierpień 2008 - 20:57

uszkodzenie opony "Miękkość" opony radialnej wynika z innego ułożenia warstw kordu. Liczba płócien i twardość gumy zależą od konkretnego modelu opony, nie ma reguły że radialka ma mniej płócien albo miększą gume niż diagonalna, bo z tym jest różnie.

#16 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 21 sierpień 2008 - 21:02

uszkodzenie opony no ale cyba radialki w tym samym rozmiarze ni mają na ogół 2 razy cieńszych boków niż diagonalne?

#17 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 21 sierpień 2008 - 21:16

uszkodzenie opony Niech wulkanizator zabezpieczy to rozcięcie, podgrzania się nie bój bo temperatury wulkanizacji są niskie(poniżej 100stopni C).

#18 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2294 postów

Napisany 22 sierpień 2008 - 08:05

uszkodzenie opony wojtii jak pękła ci przy feldze tam gdzie jest ten linka trzymająca to po niej
Ferdek07 radialki są takiej samej grubości tylko jak mówi mirasek innej budowy i przez to inaczej się zachowują czyt.lepiej

#19 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 sierpień 2008 - 09:53

uszkodzenie opony http://www.agrofoto....image85103.html tak to wygląda jak mało widac moge 2gą gotke z bliska bardziej wrzucic

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2294 postów

Napisany 22 sierpień 2008 - 19:40

uszkodzenie opony ja tam nic nie widzę ,poważnego .Podklej klejem i spokój, to ma aż 4mm głębokości?