Skocz do zawartości

Zdjęcie

ciągnik nieco powyżej 130 km

40 odpowiedzi na ten temat

#21 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 13 luty 2007 - 21:46

ciągnik nieco powyżej 130 km ten typ tak ma :)

można 1600 obr jeździć ale ja w swoim przy orce jechałbym z 6 km/h to napewno hektara za godzine nie zaoram dlatego staram się 2000 nie przekraczać to tak 7,5 - 8 km/h na biegu wyższym prawie nie ma szansy robić chyba że pod pszenice i płytko a jest tylko 1km/h szybszy

jak gaz w podłodze to 20l /mth mój spali

2 km odemnie ma 6520 i spalanie takie jak u mnie w ciągu dnia musi też go tankować

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ciągnik nieco powyżej 130 km Dzisiaj, 18:41
  •  

#22 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 13 luty 2007 - 22:02

ciągnik nieco powyżej 130 km Piootr a masz JD? bo znajomy ma JD6x10 115km i mówi że w do 1800obr jest ok a póżniej to smok;) a zresztą kak ja na jednym ciężkim kawałku podkręci valtrę do2200 to też pod 20l podskoczyło ale warunki były trudne i tylko 1ha pal licho

#23 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 13 luty 2007 - 22:07

ciągnik nieco powyżej 130 km ja mam MF 110 kM a JD 6520 premium jest w sąsiedniej miejscowaści ciaga podobne maszyny jak ja i szybciej nie jeździ ale wygodniej jak w moim

#24 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 13 luty 2007 - 22:22

ciągnik nieco powyżej 130 km a no premium to juz jest luksusik ale za wysokie progi...a ite nowe sprzęty za wygodę sie płaci a samochodzie klima 1l na setkę zabiera to i w polu 1l na ha więcej pójdzie;)

#25 Share mario_08

mario_08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 23 luty 2007 - 09:15

ciągnik nieco powyżej 130 km Mam pytanie odnośnie Valtry T? Czy możecie coś powiedzieć o jakości tej serii? Niedaleko mnie jeden rolnik kupił sobie valtre w 2006r.
miesiąc temu nawalił w niej rozrząd. Byc może że to przypadek ale czy napewno?

#26 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 23 luty 2007 - 11:17

ciągnik nieco powyżej 130 km

Witam
kumpel ma MF 5XXX 120KM I mówi że w pługu 4*44cm mieści się w 20l na ha to mi valtra czy orka zimowa czy siewna z wałem doprawiajacym zależnie od warunków 14-17l/ha a bądz co bądz to przynajmniej 3l mniej! a jeszcze na przyszły sezon planujemy zamianę pługów ma parę ha ;)a co do NH to jest lepiej wyposażony ale ta skrzynia 16x16 to w mojej valtrze w przedziale 4-15km/h jest ich 14!!!jest w czym wybierać :)
pozdrawiam

O kurcze, te spalanie troszke mnie przeraza, chcę wiekszy ciągnik kupic, i jakos tak jak patrze na wasze posty ile palą te maszyny to lekka obawa mnie bierze :) ale chyba tak ma byc, u mnie są dosc lekkie ziemie, i orze 4x50 Kwerneland ciągnikiem TL100 i pali ok 10-11 l/ha, zalezy jaki kawałek jak jest wiekszy i dłużyszy to spali minimalnie mniej. Oborty to tak niecale 2 tys obortów, a jak sie spieszy to i wiecej...
Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

#27 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 23 luty 2007 - 15:49

ciągnik nieco powyżej 130 km Viper dlatego też twierdzę że spalanie ciągników o podobnej mocy może się różnić 1-3 l na ha lub godzinę pracy. Wszystkie palą podobnie kwestia maszyn i warunków pracy. Będę dalej twierdził że na forum nie ma profesjonalnego określenia ile tak dokładnie pali ciągnik każdej marki do tego potrzeba testów na jednakowych warunkach. Ciągniki o mocy około 130 KM będą miały spalanie na poziomie od 12-17 l/ha. Tak niestety jest.

#28 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 23 luty 2007 - 17:56

ciągnik nieco powyżej 130 km dlatego jest coś takiego jak DLG. Te same warunki dla wszystkich.

#29 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 09 marzec 2007 - 13:11

ciągnik nieco powyżej 130 km Witam
czy może jedzie do Finlandii 15 marca???

#30 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 grudzień 2007 - 10:49

ciągnik nieco powyżej 130 km Witam
Mam VALTRE 6550 HiTech i jestem z niej bardzo zadowolony. Jak mieliśmy kupować zestaw uprawowo-siewny to John Deere 150KM ledwie uniósł ten zestaw (bez ziarna), Po przywiezieniu na podwórze okazało się że Valtra podnosi bez zajęknięcia i to pod pełnym obciążeniem skrzyni nasiennej.
Mieliśmy równiesz szansę kupić JD ale wróciliśmy do Valtry, gdyż była lepsza cena, i parametrami ustępował Valtrze. Więc niewachaj się i kupuj Valtrę!!!
Jak masz wątpliwości to dodam że ciągnie 4 m grubera Unii Grudziądz ii pług 5skibowy (2,10m) Zapraszam nawet do przyjechania i obejrzenia jej w akcjii
pozdrawam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 05 grudzień 2007 - 13:27

ciągnik nieco powyżej 130 km ile czasu masz ta valtre jak z jej spalaniem i awaryjnoscia swoja droga tez uwazam ze to ciagniki sa godne uwagi

#32 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 grudzień 2007 - 15:09

ciągnik nieco powyżej 130 km Mam ten ciągnik od marca 2006 nakręciłem nim ponad 1000 Mgh i jestem z niej zadowolony. W kombajnie buraczanym Stoll V202 spala około 4-5Llitrów/hektar wykopanego pola (w zależności od warunków pogodowych i ukształtowania terenu).
W w 5 skibowym pługu z wałem cambella spala średnio 12-15 litrów/hektar zaoranego pola(również zależne od pogody i górzystości pola) w gruberze nigdy nie przekroczyła mi 6,5l, a w agregacie uprawowo-siewnym nie mierzyłem. Awarii nie było żadnej, no chyba że zaliczymy przepalony bezpiecznik w trakcie kopania buraków ale to raczej była wina wtyczki od elektroniki kombajnu niż ciągnika. Spisuje się znakomicie i nigdy nie było z nią żadnych problemów. Wymiany olei dokonywane są według zaleceń producenta.
W razie pytań proszę pisać na pewno odpisze.

#33 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 05 grudzień 2007 - 18:53

ciągnik nieco powyżej 130 km jak jest moc tego ciągnika (nie chce mi się szukać :rolleyes: ) ile Cię kosztowała i jakie masz wyposażenie???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#34 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 grudzień 2007 - 21:32

ciągnik nieco powyżej 130 km Valtra ma 105KM, wyposażenie jest HiTech czyli rewers elektrohydrauliczny, skrzynia 36/36 3 półbiegi zmieniane pod obciążeniem udźwig 5,6t , wydatek pompy to 73l/min, 4 pary wyjść hydraulicznych + gniazdo wolnego spływu, WOM 540 i 540E(750). jak coś pominąłem to pytajcie dalej

#35 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 05 grudzień 2007 - 22:09

ciągnik nieco powyżej 130 km cena :rolleyes: i jaki masz fotel i opony????

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#36 Share rybifish

rybifish

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 05 grudzień 2007 - 23:17

ciągnik nieco powyżej 130 km ciągnik pow 130KM = McCORMICK MC135 (132KM) lub MTX135 (131KM) obydwa są niezłe. Przede wszystkim niezawodne i ekonomiczne silniki Perkins. Skrzynia z PowerShift'em po 3 połbiegi zmieniane pod pełnym obciążeniem, elektrohudrauliczny rewers, udźwig podn ok 6700kg no icena za MC135 u jednego dealera usłyszałem cenę 233000 PLN (brutto), chyba cena nie jest zła :rolleyes:

#37 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 grudzień 2007 - 09:26

ciągnik nieco powyżej 130 km Opony mam trochę szersze niż standardowe przód 16,9R28 tył 20,8R38
Fotel pneumatyczny z kompensacją wstrząsów i wibracji.
z wyposażenia dodatkowego wybrałem jeszcze sprzęgło HiShift (przełączanie biegów głównych po naciśnięciu przycisku zamiast pedału sprzęgła)
Cena to 185 tys netto, z wyposażeniem dodatkowym

#38 Share mario_08

mario_08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 11:37

ciągnik nieco powyżej 130 km Dla zainteresowanych!!! Wybralismy ciagnik marki nh o mocy mniejszej jak podalem w temacie tzn nieco powyzej 100 KM. Jest to efekt dlugich przemyslen i rezygnacji z podstawowej maszyny z jaka pracowalby 130 konny ciagnik tzn prasy kombi prasa+owijarka. Byloby to dla nas poprostu nieoplacalne, a moim zdaniem 100 km wystarczy przy obsludze stada 60 krow + 60 ha. Mimo wszystko dzieki za pomoc.

#39 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 12:31

ciągnik nieco powyżej 130 km huh no cieszymy sie ze dzielisz sie z nami swoimi emocjami, ale to sie nazywa odkopywanie tematu :D
lepiej wstaw foty nowej niuni :) :) jak juz bedzie ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 16:30

ciągnik nieco powyżej 130 km Jeśli można wiedzieć to podziel się z nami co przeważyło na rzecz NH?
No i czekamy na fotki ;) .

Dodaj odpowiedź