mario_08

ciągnik nieco powyżej 130 km

Polecane posty

Viper    6
Witam

kumpel ma MF 5XXX 120KM I mówi że w pługu 4*44cm mieści się w 20l na ha to mi valtra czy orka zimowa czy siewna z wałem doprawiajacym zależnie od warunków 14-17l/ha a bądz co bądz to przynajmniej 3l mniej! a jeszcze na przyszły sezon planujemy zamianę pługów ma parę ha ;)a co do NH to jest lepiej wyposażony ale ta skrzynia 16x16 to w mojej valtrze w przedziale 4-15km/h jest ich 14!!!jest w czym wybierać :)

pozdrawiam

 

O kurcze, te spalanie troszke mnie przeraza, chcę wiekszy ciągnik kupic, i jakos tak jak patrze na wasze posty ile palą te maszyny to lekka obawa mnie bierze :) ale chyba tak ma byc, u mnie są dosc lekkie ziemie, i orze 4x50 Kwerneland ciągnikiem TL100 i pali ok 10-11 l/ha, zalezy jaki kawałek jak jest wiekszy i dłużyszy to spali minimalnie mniej. Oborty to tak niecale 2 tys obortów, a jak sie spieszy to i wiecej...


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Viper dlatego też twierdzę że spalanie ciągników o podobnej mocy może się różnić 1-3 l na ha lub godzinę pracy. Wszystkie palą podobnie kwestia maszyn i warunków pracy. Będę dalej twierdził że na forum nie ma profesjonalnego określenia ile tak dokładnie pali ciągnik każdej marki do tego potrzeba testów na jednakowych warunkach. Ciągniki o mocy około 130 KM będą miały spalanie na poziomie od 12-17 l/ha. Tak niestety jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

dlatego jest coś takiego jak DLG. Te same warunki dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam

Mam VALTRE 6550 HiTech i jestem z niej bardzo zadowolony. Jak mieliśmy kupować zestaw uprawowo-siewny to John Deere 150KM ledwie uniósł ten zestaw (bez ziarna), Po przywiezieniu na podwórze okazało się że Valtra podnosi bez zajęknięcia i to pod pełnym obciążeniem skrzyni nasiennej.

Mieliśmy równiesz szansę kupić JD ale wróciliśmy do Valtry, gdyż była lepsza cena, i parametrami ustępował Valtrze. Więc niewachaj się i kupuj Valtrę!!!

Jak masz wątpliwości to dodam że ciągnie 4 m grubera Unii Grudziądz ii pług 5skibowy (2,10m) Zapraszam nawet do przyjechania i obejrzenia jej w akcjii

pozdrawam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

ile czasu masz ta valtre jak z jej spalaniem i awaryjnoscia swoja droga tez uwazam ze to ciagniki sa godne uwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mam ten ciągnik od marca 2006 nakręciłem nim ponad 1000 Mgh i jestem z niej zadowolony. W kombajnie buraczanym Stoll V202 spala około 4-5Llitrów/hektar wykopanego pola (w zależności od warunków pogodowych i ukształtowania terenu).

W w 5 skibowym pługu z wałem cambella spala średnio 12-15 litrów/hektar zaoranego pola(również zależne od pogody i górzystości pola) w gruberze nigdy nie przekroczyła mi 6,5l, a w agregacie uprawowo-siewnym nie mierzyłem. Awarii nie było żadnej, no chyba że zaliczymy przepalony bezpiecznik w trakcie kopania buraków ale to raczej była wina wtyczki od elektroniki kombajnu niż ciągnika. Spisuje się znakomicie i nigdy nie było z nią żadnych problemów. Wymiany olei dokonywane są według zaleceń producenta.

W razie pytań proszę pisać na pewno odpisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

jak jest moc tego ciągnika (nie chce mi się szukać :rolleyes: ) ile Cię kosztowała i jakie masz wyposażenie???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Valtra ma 105KM, wyposażenie jest HiTech czyli rewers elektrohydrauliczny, skrzynia 36/36 3 półbiegi zmieniane pod obciążeniem udźwig 5,6t , wydatek pompy to 73l/min, 4 pary wyjść hydraulicznych + gniazdo wolnego spływu, WOM 540 i 540E(750). jak coś pominąłem to pytajcie dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

cena :rolleyes: i jaki masz fotel i opony????


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rybifish    0

ciągnik pow 130KM = McCORMICK MC135 (132KM) lub MTX135 (131KM) obydwa są niezłe. Przede wszystkim niezawodne i ekonomiczne silniki Perkins. Skrzynia z PowerShift'em po 3 połbiegi zmieniane pod pełnym obciążeniem, elektrohudrauliczny rewers, udźwig podn ok 6700kg no icena za MC135 u jednego dealera usłyszałem cenę 233000 PLN (brutto), chyba cena nie jest zła :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Opony mam trochę szersze niż standardowe przód 16,9R28 tył 20,8R38

Fotel pneumatyczny z kompensacją wstrząsów i wibracji.

z wyposażenia dodatkowego wybrałem jeszcze sprzęgło HiShift (przełączanie biegów głównych po naciśnięciu przycisku zamiast pedału sprzęgła)

Cena to 185 tys netto, z wyposażeniem dodatkowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario_08    4

Dla zainteresowanych!!! Wybralismy ciagnik marki nh o mocy mniejszej jak podalem w temacie tzn nieco powyzej 100 KM. Jest to efekt dlugich przemyslen i rezygnacji z podstawowej maszyny z jaka pracowalby 130 konny ciagnik tzn prasy kombi prasa+owijarka. Byloby to dla nas poprostu nieoplacalne, a moim zdaniem 100 km wystarczy przy obsludze stada 60 krow + 60 ha. Mimo wszystko dzieki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

huh no cieszymy sie ze dzielisz sie z nami swoimi emocjami, ale to sie nazywa odkopywanie tematu :D

lepiej wstaw foty nowej niuni :) :) jak juz bedzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Jeśli można wiedzieć to podziel się z nami co przeważyło na rzecz NH?

No i czekamy na fotki ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario_08    4

Uznalismy ze NH bedzie odpowiednim dla nas ciagnikiem poniewaz laczy w sobie niezle rozwiazania techniczne z niewygorowana cena. Poza tym mamy zaufanie do dealera tych maszyn ze wzgledu na to ze bralismy u niego juz troche sprzetu. Dealer john deere jest za daleko, a poza tym nic u nich nie braolibysmy poza ciagnikiem (nie chcielismy sie rozdrabniac). Z kolei zastanawialismy sie nad valtra n ale jej cena przekracza nasz budzet przeznaczony na ciagnik i to jest glownym powodem. W planach jest rowniez zakup ciagnika uzywanego o mocy do 130 KM, dlatego chcemy posiadac ciagniki jednej marki, a z dostepnoscia Valtry na rynku wtornym z tego co mi wiadomo jest dosc ciezko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj