Skocz do zawartości

Zdjęcie

mf 255 hydraulika zewnetrzna

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Kubamaz

Kubamaz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 20 luty 2012 - 21:37

mf 255 hydraulika zewnetrzna No moze i dobry pomysł zeby od razu kupic z 3 sekcjami. A moze wiesz gdzie maja dobre tury i tanie ??

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Massey-Ferguson 255

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Massey Ferguson
  • 21500.00 PLN
  • 18 mar 2017
Massey Ferguson 6150

• 58000.00 PLN
  • 18 mar 2017
Massey Ferguson 5445

• 73000.00 PLN
  • 17 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mf 255 hydraulika zewnetrzna Dzisiaj, 13:48
  •  

#22 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7072 postów

Napisany 21 luty 2012 - 15:24

mf 255 hydraulika zewnetrzna http://roltech.eu/in...=1&id=83&cat=13 myślę że tutaj będzie najtaniej. Ale to jest cena za 2 sekcje pewnie.
3 sekcyjny z krokodylem może nawet 2,5tys więcej. To jest Hydramet 3A [to samo co 2A z Warfamy]

Jest jeszcze jakiś Rol-TUR za ok. 6600 w wersji 3 sekcyjnej. http://roltech.eu/in...id=1092&cat=257

Zadzwoń do nich po ofertę to Ci wszystko wyliczą tak jak chcesz- ja u nich kupowałem TUR 3B i w porównaniu z innymi firmami w mojej okolicy to ok. 20% taniej mieli.

#23 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3845 postów

Napisany 21 luty 2012 - 22:38

mf 255 hydraulika zewnetrzna Sam myśle nad turem 2A trzysekcyjnym. Zaletą jest to że ma dłuższą ramę niż tur 3b. Na allegro jest sporo producentów.

#24 Share jurzbys

jurzbys

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 08:02

mf 255 hydraulika zewnetrzna da się przerobić koszt 800zł

#25 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 09:25

Witam, temat jest może i nie najnowszy ale nie znalazłem nic innego to  odświeżymy trochę. Mianowicie mam problem z hydrauliką a zwłaszcza z rozdzielaczem fabrycznym w mf 255, wczoraj woziłem ziemie przyczepą d47 i po wykiprowaniu siłownik nie chciał opaść niekiedy się zdarzało że się przyciął jak był na maxa wysunięty ale lekkie szarpnięcie i opadało. Wczoraj zajechałem w pole na podniesionej pace po dziurach i nic ani nie drgnął  więc trochę poruszałem koparkom te pakę i zauważyłem że siłownik lekko chodzi czyli pod naciskiem  chowa się z 3 cm.Oczywiście powrót oleju cały czas właczony był bo mam taką blaszke do blokady, Zajechałem do domu i po odpięciu węża od ciągnika wcisnołem kulkę na złączce ii trysneło olejem i siłownik trochę opadł  to zapiąłem znów do ciągnika i nic ani nie drgnie to odpiołem i  tak do bańki spuściłem olej siłownik opadł bez problemu. a co się stało w rozdzielaczu że nie przepuszcza oleju do skrzyni nie wiem, może ktoś z was miał podobny problem to z góry dzięki za odp, dodam że wywiozłem z 60 przyczep i problemu nie było a tu wczoraj z rana 1 przyczepa i fall start,

#26 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7888 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 09:35

Zmień szybko złącza w ciągniku i przyczepie.

#27 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 10:24

ja mam jeszcze starego typu złączkę zakręcaną z tą kulką i te kulki działają bez problemu  palcem je wciskam i odbijają więc raczej to nie przyczyna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7888 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 10:32

Na 99% to jest przyczyna, pytanie ile się wciska, bo  w środku są blaszki które są ogranicznikiem wciskania, pewnie sprężyna  w przyczepie jest słąbsza i  nie wciska  kulki w ciągniku, i dlatego jest blokada.

#29 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 10:56

no też może tak być,ale tak z dnia na dzień. dobra jutro dam znać co i jak bo kupie szybkozłącza nowego typu bo i tak miałem wymieniać w obecnych  denerwuje to kręcenie zwłaszcza że w oleju się ręka ślizga to nie robota.

#30 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2376 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 11:06

mf 255 hydraulika zewnetrzna odkręć węża między rozdzielaczem a szybkozłączem i sprawdź czy siłownik opada... będziesz wiedział czy to rozdzielacz nie puszcza... ale na początek szykozłącze dokręć

#31 Share synproboszcza

synproboszcza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 16:55

mf 255 hydraulika zewnetrzna Nie ten ciągnij alkr napiszę tu bo tu jest jakaś aktywność. Problem mam taki że na zimnym oleju szarpie mi podnośnikiem, jak się rozgrzeje to jest płynnie ale też trzeba dodać gazu żeby podniósł szybciej i opuszczanie to jakaś Masakra talezowka 460 kg opuszcza jakieś 5 sęk.podnośnik też nie trzyma jak wylacze ciągnik to opada szybko.na zakręcony zawoze za siedzeniem też opada jak wylacze silnik tylko że powoli I zobaczyłem jeszcze że jak jest podpięta brona to opuszcza i podnosi tak na 5 cm z pługiem albo talezowka tego nie ma. I jak się podniesie do końca to słychać ciągle pracująca pompę. Trzeba zaraz siać a z agregatem uprawowo siewnym będzie masakra . ciągnik to c 385 olej nowy zalany filtr czysty
PS. Dodam że nie trzyma mogę jakość znieść tylko to podnoszenie i opadanie jest upierdliwe

#32 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2376 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 18:08

a ile niby ten agregat waży? te traktory nie słyną z mocnego podnośnika

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 24 sierpień 2016 - 22:04

Na 99% to jest przyczyna, pytanie ile się wciska,

Dzięki kolego problem rozwiązany miałeś racje. Kulka w ciągniku wciskała się ciut lżej niż w przyczepie ,po kilkunastym wciśnięciu wyczułem. Wymieniłem szybkozłączkę w ciągniku na nawą co prawda też z kulką ale zamontowałem przejściówkę na eurozłącze i eurozłączkę do przyczepy i śmiga wszystko jak należy nawet szybciej opada przyczepa a opadała mozolnie. Koszty około stówy no ale cóż dobrze  że to nie coś w rozdzielaczu. Tak że jeszcze raz szacun, za sprawną odp pozdro ;)

Dodaj odpowiedź