Skocz do zawartości

Zdjęcie

mf 255 hydraulika zewnetrzna

32 odpowiedzi na ten temat

#1 Share darus

darus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 20 sierpień 2008 - 07:12

mf 255 hydraulika zewnetrzna czy jednoczesnie mozliwe jest w 255 uzywanie tylnego podnosnika i hydrauliki zewnetrznej???? ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mf 255 hydraulika zewnetrzna Dzisiaj, 18:27
  •  

#2 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 sierpień 2008 - 07:29

mf 255 hydraulika zewnetrzna napewno nie, chyba że jakieś przeróbki zrobisz ale to podobno nie takie proste

#3 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 20 sierpień 2008 - 07:29

mf 255 hydraulika zewnetrzna Nie jest możliwe. Trzeba wybrać rozdzielaczem czego chce sie używać. Dość problematyczne w owijarce ale chwila wprawy i pracuje sie całkiem sprawnie.

#4 Share darus

darus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 20 sierpień 2008 - 08:40

mf 255 hydraulika zewnetrzna z jednej strony jest zaslepione na tym rozdzielaczu pod siedzeniem i do tych zaslepek prawdopodobnie podłanczcza sie rozdzielacz i powinno byc tak wyczytałem z ksiazki do siewnika ze znacznikami jest mi to potrzebne

#5 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 20 sierpień 2008 - 18:21

z jednej strony jest zaslepione na tym rozdzielaczu pod siedzeniem i do tych zaslepek

rok temu rozsiewacz wapna podłączyłem do tych zaślepek bo myślałem że uzyskam ciągły przepływ oleju i nie dało rady:/ po kilku próbach nie doszedłem po co są te dwie zaślepki..

#6 Share piotr301976

piotr301976

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 20 sierpień 2008 - 18:44

mf 255 hydraulika zewnetrzna może pod tą drugą zaślepkę podłacza się dwa następne wyjścia bo widziałem mf z 4 wyjściami zewnętrznymi
Dziękuje wszystkim za życzenia :)

#7 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 20 sierpień 2008 - 18:56

mf 255 hydraulika zewnetrzna pod te zaślepki podłącza sie rozdzielacz od tura (jeśli tur ma własny rozdzielacz). wtedy podnośnik da sie unieść do oporu ale nie da sie opuścić (chodzi o przeciw wagę do tura). zaraz wstawię fotkę z mojm pomysłem na łatwiejsze przerzucanie dźwigni pod siedzeniem.

edit: http://www.agrofoto....image84836.html

dodatkowe 2 wyjścia muszą być podpięte pod to samo co i dwa standardowe gdyż w razie użycia 4 trzeba by wajchować pod siedzeniem.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#8 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 21 sierpień 2008 - 20:08

mf 255 hydraulika zewnetrzna Jest taka możliwość ale tylko przez zamontowanie dodatkowej pompy koszt części ok 1200 PLN
Służę pomocą w przeróbce. Więcej informacji udzielam telefonicznie +48 513982414

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

#9 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 21 sierpień 2008 - 20:34

mf 255 hydraulika zewnetrzna nie wiem, może w 4512 lżej przełącza się ten zawór po siedzeniem, ale przy wybieraku szczękowym na jeden "cykl"muszę go przełożyć na hydraulikę zew. 2 razy, razy 5 szt. dziennie, razy 365dni w roku i razy 10lat...jestem pewien, że robie to poniżej 1s ;) wole to rozwiązanie, niż w C-360 pompa połączona z WOM.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#10 Share darus

darus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 21 sierpień 2008 - 20:58

Jest taka możliwość ale tylko przez zamontowanie dodatkowej pompy koszt części ok 1200 PLN
Służę pomocą w przeróbce. Więcej informacji udzielam telefonicznie +48 513982414

tzn jak gdzie ta pompa ma byc napisz tak ogólnie chociaz bo podczas siania to jest nierealne zebym ja to przekładał ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 21 sierpień 2008 - 22:03

mf 255 hydraulika zewnetrzna W MF'ie jak nie ma wspomagania to pompa może być zamontowana pod sprężarką bo tam jest na to miejsce [pompy tamdem- wspomaganie i hydraulika nie da się zamotnować z powodu rozrusznika]. ;) - bo później w 3512 motonowano tam pompe do wspomagania.
W 4 cyl. silnikach [45**-57** i podobne] gdy występuje wspomaganie miejsce na pompe jest zajęte, ale można zamienić tą pompe na tą typu tandem i popodłączać węże i cieszyć się wydajnością hydrauliki zewnętrznej 36l/min ;)

#12 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 22 sierpień 2008 - 09:11

mf 255 hydraulika zewnetrzna Jeśli ktoś byłby zainteresowany taką przeróbką posiadam wszystkie materiały ,koszt robocizny z częściami 2000 PLN jestem z okolic Siemiatycz
Ciągnik wymaga rozpołowienia, czas realizacji 2dni robocze. Zdjęcie pompy wysyłam jedynie na e-mail.

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

#13 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 16 październik 2008 - 15:00

mf 255 hydraulika zewnetrzna Podłączę sie do tego tematu, bo mój problem też dotyczy hydrauliki zewnętrznej, a więc tak:

Potrzebuję w swoim MF-255 dodatkowe wyjścia (gniazda), do hydrauliki zewnętrznej (teraz mam tak jak w standardzie 2), wymyśliłem aby zamiast tego rozdzielacza zakupić rozdzielacz dwu sekcyjny i wtedy uzyskam jeszcze jedną parę wyjść hydraulicznych.

Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie??? Czy jak bym kupił rozdzielacz od 3514 lub 4512-14 to będzie mi pasował w miejsce tego co mam teraz, nie chciał bym przerabiać zbyt wiele, bo bardzo mi sie podoba i jest praktyczny taki układ tych rur co idą spod siedzenia aż do rozdzielacza.

#14 Share cyfral

cyfral

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 02 lipiec 2009 - 16:40

mf 255 hydraulika zewnetrzna Ja mam przy MF 255 założonego tura z siłownikiem do pochyłu oraz popularnym krokodylem. W tym celu zakupiłem rozdzielacz 3 sekcyjny (cały tur pracuje na rozdzielaczu) i jest on podłączony pod wyjście 1 na rozdzielaczu - wg instrukcji obsługi. Dzięki temu mam 2 wyjścia z tyłu ciągnika wolne. Zatem pozycje rozdzielacza wyglądają następująco: położenie 1 - pracuje TUR; położ. 2 pracuje podnośnik, poł. 2 pracuje hydraulika na wyjściach tylnych- czyli przyczepy itp.

#15 Share jumzthebest

jumzthebest

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 19:09

mf 255 hydraulika zewnetrzna ja mam zrobiono podobnie tak jak pisze kris14 wywalilem sprezarke i tam zamontowalem pompe od wspomagania od jumza (koszt 80zl) dorobilem drugi zbiornik z olejem 15litry (200zl) i zamocowalem go obok pompy i dorobilem rozdzielacz od cyklopa dokupiklem przeqwody (200zl) i do owijarjki mi wystarczy ;P

jak bede mial czas to wrzuce fotki;)

#16 Share Kubamaz

Kubamaz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 13 luty 2012 - 20:41

mf 255 hydraulika zewnetrzna Cześć - mam problem chciałbym podłączyć tura 2 sekcyjnego do Ciągnika Massey fergusona 255 i mam problem z podłączeniem hydrauliki nie wiem gdzie się pod piąć ? bo jak pod wyjscia hydrauliczne z tyłu to znowu nie będę mógł podłączyć np. w tym samym czasie przyczepy na wywrot jak bedzie podłończony tur. A z nowu nie chciałbym za bardzo bo jak się podłącze z tyłu to bedzie trzeba cały czas trzymać ta wajchę na rozdzielaczu z lewej strony co jest. A czy mozna się podłączyć gdzies bezpośrednio żeby działał w tym samym czasie tur i przyczepa ? Bo cos słyszałem ze mozna się podłączyć pod siedzeniem ???? Dzieki z góry za pomoc :)
Pozdrawiam

#17 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 14 luty 2012 - 09:10

mf 255 hydraulika zewnetrzna http://www.agrofoto....uson-255-tur-3b
Do zaworu przykręcasz zasilanie, do korpusu przykręcasz powrót z rozdzielacza od siedzenia.

TUR działa w momencie kiedy przełączysz zawór w lewo [patrząc z góry] i na pompie ustawisz stały wydatek. Ramiona podnośnika wtedy podniosą się do góry.

#18 Share Kubamaz

Kubamaz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 14 luty 2012 - 22:49

mf 255 hydraulika zewnetrzna Dzięki wielkie za pomoc :)
Pozdrawiam

#19 Share Kubamaz

Kubamaz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 20 luty 2012 - 20:02

mf 255 hydraulika zewnetrzna cześć - mam pytanie w sprawie tura 2a chce własnie takiego kupić do mf 255 i bym chciał dokupić sobie od razu rozdzielacz 3 sekcyjny żeby pod piąć sobie krokodyla i mam pytanie czy to na turze bedzie trzeba przeprowadzić dodatkowy wąż czy to juz bedzie zamontowany ?
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 20 luty 2012 - 20:51

mf 255 hydraulika zewnetrzna Trzeba będzie poprowadzić węże pod 3 sekcję hydrauliki.

Może też nie kombinować i kupić odrazu TUR 2A w wersji 3 sekcyjnej i wszystko będzie ładnie skompletowane.

Dodaj odpowiedź