Zaloguj się, aby obserwować  
popek327

Zetor 9540 czy Zetor 7341

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
popek327    0

Zamierzam sobie kupić traktor mam niewielkie gospodarstwo 20 ha tylko niewiem czy Zetora 9540 czy Zetor 7341??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Zasadniczo podałeś protoplastów dwóch rodzin, które Zetor produkuje obecnie - 9540 to dzisiejsza Forterra, a 7341 to dzisiejsza Proxima z tych dwóch zdecydowanie brałbym 9540, na pewno wykarze się lepszym uciągiem. Co do awaryjności niech wypowiedzą się właściciele.

 

Acha, jeszcze jedno - nie wiem czy dobrze umiejscowiłeś temat, ale najwyrzej go przeniosą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ale co nimi bedziesz robil bo jak duzo masz transportu to bierz 9540 bo jest ciezszy i wiekszy i lepiej by sie zachowywal z duzym zestawem a jesli tylko do gospodarstwa jako ciagnik glowany czyli orka itp to wolabym 7341 bo jest to ciagnik bardzo zwrotny i jak na swoja klase nawet mocy bo ma 78 km a do tego dochodzi turbo czyli calkiem niezly moge ci go polecic bo troche nim robilem i jak dla mnie jego prace oceniam na 5 z bardzo dddddddddddddddddduuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzyyyyyyyyyyyyyy

mmmmmmmmmmm plusem i nie prawda jest tak jak nie ktorzy pisza na tym forum ze jest bardziej awaryjny od swego brata 7340 bo to nie prawda moj kolega go ma juz 4 rok i naprawde nic sie nie dzieje a u niego ma co robic bo jest w sezonie praktycznie nie gaszony przez 24 h ale decyzja nalezy do ciebie ale jak chcesz miec troche mocniejszy sprzet od 7341 to bierz 9540 bo z tego co slyszalem nie ma problemu z tego typu zetorami ale na 20 ha to spokojnie by ci wystarczyl 7341 na 20 ha i jeszcze bys mogl jakies uslugi swiadczyc jakbys mial odpowiedni sprzet do niego ;) a co do komfortu to w 341 jest spry fajnie sie nim jezdzi jest wygodnie i nawet sporo miejsca + siedzenia pasazera i co najlpesze siedzi sie wyzej niz w 7340 i lepjej widac wszytko a ergonomia jest dobra + jest to ze drazek skrzyni biegów jest obok siedzenia a nia jak w 7340 po srodku ;)

 

 

sory ze az taki dlugi post wyszedl ;)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiRol    53

9540- dobra maszyna, mój wujek ma i kompletnie go nie szanuje (pracownicy jeżdżą, juz raz wpadł im do silosu ;))

no to na takie traktowanie to chodzi ładnie, awarii nie było- nie licząc wywołanych przez kierowców ;)... pług 5x40 zaczepiaja i rade daje, gruber 2.6 m i jeszcze pare innych maszyn... osobiście z 7341 styczności nie miałem ale słyszałem od właściciela że zbytnio zadowolony nie jest. Ja jestem za 9540 ;)


http://www.youtube.com/user/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
ale co nimi bedziesz robil bo jak duzo masz transportu to bierz 9540 bo jest ciezszy i wiekszy i lepiej by sie zachowywal z duzym zestawem a jesli tylko do gospodarstwa jako ciagnik glowany czyli orka itp to wolabym 7341 bo jest to ciagnik bardzo zwrotny i jak na swoja klase nawet mocy bo ma 78 km a do tego dochodzi turbo czyli calkiem niezly (...)

To w końcu ile wg Ciebie ma koni?

 

Na 20 ha w zupełności wystarczy 7341, na 30 ha też da rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja posiadam zetora 7341 i wg. mnie jest to dość dobry traktor, a na 20ha w spokojności Ci wystarczy  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Ja bym wybrał 9540 lub inny z tej serii (7540 lub 8540) ponieważ posiada on bardziej rozbudowaną skrzynie biegów(16/4 lub 18/6) wyposażoną w półbiegi oraz wydajniejszą chydraulikę a w Superku masz 10/2 (lub ewentualnie 10/10)...


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj