Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa Vicon czy Krone???

50 odpowiedzi na ten temat

#21 Share zetor7745

zetor7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 461 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 15:37

Prasa Vicon czy Krone??? Ja słyszałem o tym ale to w przypadku starszych pres JD, a my tu rozmawiamy o Viconie i Krone, sam jestem szczęśliwym posiadaczem Viconki, i nie miałem doczynienia z tym problemem o którym piszesz. Ceny pras są podobne kręcą się w okolicach 120 tyś brutto. Znajomy zakupił w tym roku nową prase Krone i przez błąd fabryczny mało co by jej całej nie spalił, naszczęście w miare zauważyli ogień.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa Vicon czy Krone??? Dzisiaj, 12:08
  •  

#22 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 15:42

Prasa Vicon czy Krone??? Kolego , ja sam mam JD i jak ktoś umie jechać , to nie spotyka się tego zjawiska , a ja sam na początku miałem z tym problemy .

#23 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 16:09

Prasa Vicon czy Krone??? no ja tez nie rozumiem tej aluzji dotyczącej zapychania. na początku wystarczy miec wprawe i się kręci że głowa boli .a nie sie psują bo ja w swojej pasówce mam kilka łożysk nie licząc podbieracza bo w obu jest podobny kilka łańcuchów i co tam może się zepsuć chyba że ktoś nie umie balotować
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share rolek

rolek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 16:36

Prasa Vicon czy Krone??? czyli wynika ze obie prasy sa git tylko ja mam krone i zawsze beda ja chwalic

#25 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 20:20

Prasa Vicon czy Krone??? a miałeś z obydwoma do czynienia bo ja tak i wiem które są lepsze

#26 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 20:46

Prasa Vicon czy Krone??? Jeśli nawet Krone byłaby lepsza to porównując ceny już nie jest taka lepsza. Krone trzymało się łańcuchów w zmiennokomorowych prasach, teraz na boku stosują pas z prętami bo jest dużo ciszej.

Myślę że Krone chętnie by przeszło na pełne pasy ale trochę głupio tak od razu i powoli to wprowadzają.

Belujecie pod włos czy z włosem pokos? Bo jeśli ktoś ma problem z zapychaniem to niech jeżdzi pod włos ;)

#27 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 20:56

Prasa Vicon czy Krone??? w sumie jak masz zagięte zęby od podbieracza to nie robi różnicy ale na przyczu trochę pomaga nie powiem.a co to krone to @robertbara bardzo spostrzegawcza ocena sytuacji i pewny kompromis

#28 Share johny

johny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo itp.

Napisany 31 sierpień 2008 - 21:56

Prasa Vicon czy Krone??? a powie mi ktoś ile kosztuję wszystkie pasy w prasie zmiennkomorowej np . Vicon a ile łańcuchy w Krone bo mi się wydaje że jednak wymiana pasów jest tańsza niż wymiana całego łańcucha .

Mam przykład ze znajomego który żałuje że kupił krone powiedział że wolał by jakoś prasę JD lub Vicon pasowo ponieważ robi co roku ponad 10 tyś beli ( niewiem dokładnie ile w tym sezonie zrobił ) i ta prasa tego nie wytrzymuje powiedział że żeby to prase przygotować na następny sezon to musi dać z własnej kieszeni 40 tyś oby przechodziła następny sezon mniał 2 lata gwarancji chyba i przez te 2 lata było z nią dobrze a teraz po gwarancji zaczyna sie sypać . bardzo narzekał też na serwis z tako wielką łasko przyjeżdżali że szok

aha i Krone nie zbijają od samego środka bynajmniej ta jego.

#29 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 sierpień 2008 - 22:39

Prasa Vicon czy Krone??? Może trafną sztukę kupił ;) Bywa i tak, sam osobiście wolę Vicon-a jedną widziałem ładnie prasuje i ogólnie super jak dla mnie ;)

#30 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 22 wrzesień 2008 - 19:10

Prasa Vicon czy Krone??? mój sąsiad ma też problem że na początku nie chce mu sie słoma w komorze kręcić i miał z tym wielkie problemy w tym roku, co byście powiedzieli na Krone KR 130 w porównaniu z sipmą Farmą II, Krone nie bedzie dużo droższa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 22 wrzesień 2008 - 19:27

Prasa Vicon czy Krone??? nówka vico tzn baloty do 180 cm rotor noże i takie tam bajerki tzn full servis kosztuje 98 tyś zł netto + vat - zniżka krone nie wiem.przy pasówce trzeba co ok 1500 balotów zmieniać ten drut co łączy skówki koszt jedo wynosi 2,5 euro a co 10 000 trzeba skrócić pas tzn kupic nowe skówki koszt ok 100 zł to jest napisane w instrukcji obsługi więc te okresy oczywiście można wydłużyć ile kto uzna za stosowne a niestety jak się pas wydiera z skówki to trzeba go zakuć i różnica pomiędzy najdłuższym pasem a najkrutszym nie moża przekraczać 5 cm a w łańcuchowej to nie wiem jak jest

#32 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 22 wrzesień 2008 - 20:17

Prasa Vicon czy Krone??? Ja w swojej mam 14 tys balotow i zadnych skowek nie wymienialem :lol:

#33 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 23 wrzesień 2008 - 10:09

Prasa Vicon czy Krone???

Ja w swojej mam 14 tys balotow i zadnych skowek nie wymienialem :lol:

przecież napisałem że tak jest napisane w instrukcji obsługi prasy.Najważniejsze by wymieniac te druty pomiędzy skówkami bo jak one się łamię najczęściej na 3 części to później przez to wyrywają sie skówki a skówki ja będe wymieniał tylko jak się wydrze jakaś

#34 Share jendrula

jendrula

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 06 październik 2008 - 22:54

Prasa Vicon czy Krone??? :o koledzy co możecie powiedzieć o prasie KRONE KR 8-16 i jakim ciągnikiem można z nią współpracować ?

#35 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 10 kwiecień 2009 - 22:31

Prasa Vicon czy Krone??? Troche odswieze temat bo własnie stoje nad podobnym problemem. Jaka prase kupic ??? Podoba mi sie KRONE 1250 na full opcji 25tys Euro netto co teraz daje 115tys PLN + 22% :P - kosmos, KR130 17tys Euro to sa prasy juz na full wypasie, kolejna CASE RBX 344 z rotorem full wypas 80brutto ( brzydal :) na ta mnie namawia dealer bo planuje tez ciagnik case )

Nie znam aktualnej ceny vicona.

Jestem przekonany raczej do łąncuchowej, nie wiem czego pasówka i walcowa mi sie nie widzi :)

Musze na cos sie zdecydowac bo to idzie na PROW.

#36 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 07:00

Prasa Vicon czy Krone??? To ja mam taki sam problem, też biorę ciągnik case i dealer namawia mnie na prasę case, a ja na razie wybrałem vicona RV 2160 tylko, że case jest sporo tańsza.

#37 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 09:43

Prasa Vicon czy Krone??? ile ten vicon co piszesz to jest pasówka z jakim wypasem ??

#38 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 10:09

Prasa Vicon czy Krone??? 5 pasowa, zmiennokomorowa, bele o srednicy 80-160cm, większy model RV2190 bele o średnicy 80-185cm. Siatka, sznurek, szerokie ogumienie, rotor, noże. Cena to coś ok 90000-100000 tyś zł, zależy ile da się utargować, a co do case to chyba to samo co new holland, ale na ich temat to nic nie wiem.

#39 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 11:41

Prasa Vicon czy Krone???

5 pasowa, zmiennokomorowa, bele o srednicy 80-160cm, większy model RV2190 bele o średnicy 80-185cm. Siatka, sznurek, szerokie ogumienie, rotor, noże. Cena to coś ok 90000-100000 tyś zł, zależy ile da się utargować, a co do case to chyba to samo co new holland, ale na ich temat to nic nie wiem.

targowac to sie można przy podpisanej umowie prow :P teraz to tylko oferty:) z tego co dzis dzwoniłem to 110 netto mi powiedzł za rv 2160 to podobnie jak krone 1250 tylko krone stłokomorowa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 14:43

Prasa Vicon czy Krone??? No ja właśnie tą 2160 chcę wziąć, na razie mam zaklepaną cenę 95 tyś, potem zobaczymy, a zmiennokomorówkę biorę bo mam do prasowania sianokiszonkę, słomę i siano to zawsze można z siana i słomy zrobić większe bele to oszczędność czasu i paliwa przy zwożeniu. A jeśli można wiedzieć to jaki ciągnik z case masz zamiar wziąć?.