kalispo16

Prasa Vicon czy Krone???

Polecane posty

lysyrolnik    17

Prasa ma być nowa, używana? Zmiennokomorowa czy stałokomorowa? ogólnie rzecz ujmując te dwie marki są z najwyższej półki wiec z jednej jak i z drugiej będziesz zadowolony ;)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalispo16    1

Interesuje mnie nowa zmiennokomorowa i oczywiście siatka. Szczegulnie jestem ciekawy tej prasy Vicon. Cena i jak one sie sprawują? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid6b1    0

no tak ma to być prasa zmiennokomorowa a pasowa czy łańcuchowa? bo Krone nie robi pras pasowych a tak w ogóle to obydwie są dobre niestety Krone jeżeli chodzi o nowe są bardzo drogie nie wiem jak jest z Vicon'em

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JCBFastrac    0

Krone owijanie siatką albo na 2 sznurki zmienno komorowa po zatym są drogie no ale coż co dobre to i drogie ale raziłbym ci wybrać krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Heh, jakby to Vicon nie miał siatki, podwójnego sznurka i nie było wersji zmiennokomorowej... Żadne to argumenty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25
Obydwie te prasy som dobre ale uwarzam że krone jednak jest lepsza.

a może dodasz jakiś argument potwierdzający swoją decyzje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1
i vicon przez to że ma pasy mocniej zbije

przeciez krone zmiennokomorowa tez dobrze zbije bele i niema pasow tylko lancuchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

od samego początku zbiją łańcuchy????? można w krone wybrać w 3 miejscach balota stan zbicia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

tak od samego poczatku zbija jakbys niewiezyl to wejdz na strone krone i zobacz sobie filmiki jak prasuja i wygladaja bele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

napewno bo mam i wiem przeciez co tam ma walić?pasy?w w łańcuchowej po kilku latach to normalnie jak by ktos odrzutowcem odlatywał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolek    0

prasa pasowa ciezko prasuje sie słome ile to juz urztkowników miało ten problem zapychania sie prasy.

łancuchowa jest uniwersalna i do słomy i do siano kiszonki a po za tym krone ma na łancuchach gesciej rozmieszczone drazki (niz np. simpa) co spszyja lepszemu ubiciu beli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

@rolek

 

mozesz rozwinąć swoją myśl dot. zapychania sie prasy pasowej??

 

ale pasówka chodzi ciszej i mniej się psują

 

a to dlaczego mniej się psują, wyjaśnij

 

Obydwie te prasy som dobre ale uwarzam że krone jednak jest lepsza.

 

klasyk ;):)


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolek    0

słoma wchodzi do komory ale nie chce zacząć sie kręcić nie słyszałes o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Jakim cudem słoma nie chce się krencić od początku , w mojej prasie , to od początku się krenci , i ubija . Więc nie wiem co to za aluzja , że w pasowej się nie krenci , tak , w polskiej pasówie sipmy , to nic nowego , ale nie w zachodniaku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7745    3

Ja słyszałem o tym ale to w przypadku starszych pres JD, a my tu rozmawiamy o Viconie i Krone, sam jestem szczęśliwym posiadaczem Viconki, i nie miałem doczynienia z tym problemem o którym piszesz. Ceny pras są podobne kręcą się w okolicach 120 tyś brutto. Znajomy zakupił w tym roku nową prase Krone i przez błąd fabryczny mało co by jej całej nie spalił, naszczęście w miare zauważyli ogień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Kolego , ja sam mam JD i jak ktoś umie jechać , to nie spotyka się tego zjawiska , a ja sam na początku miałem z tym problemy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

no ja tez nie rozumiem tej aluzji dotyczącej zapychania. na początku wystarczy miec wprawe i się kręci że głowa boli .a nie sie psują bo ja w swojej pasówce mam kilka łożysk nie licząc podbieracza bo w obu jest podobny kilka łańcuchów i co tam może się zepsuć chyba że ktoś nie umie balotować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolek    0

czyli wynika ze obie prasy sa git tylko ja mam krone i zawsze beda ja chwalic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj