oFsik

Słoma nawóz czy szkodnik

Polecane posty

Gość   
Gość

EM Farma Plus powinienes stosowac jesli juz chcesz pryskac pole EM (chyba ze wolisz mieszanke @tomek73). Stosuje EM w roznej formie od roku a widzialem tez efekty po kilku latach i widac roznice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gregor0806    2

Do zbiornika 1000 l leje 800 l gnojowicy od krów, 25 kg cukru i z 10 l EM wszystko mieszam raz dziennie przez 2 tygodnie może dłuzej, potem 40l tego i 160 wody na 1 ha.

Nie można więcej wlewać niż 800 l do małzera- zbiornika 1000l bo po 2-3 dniach może wykipieć przy mieszaniu. Mocno śmierdzi, z 100 metrów od domu czuć po tygodniu.

Teraz si dowiedziałem że są do kupienia EM 1 do rozmnażania, bo te EM do pola do nie zbyt dobrze się podobno rozmnażają.

Po słomie na drugi rok nie ma śladu i skończył mi się problem z uprawą ziemi, rozsypuję się ładnie, przestała się zbrylać.

Efekty są widoczne przynajmniej w drugim roku stosowania.

Witam!!!

 

Napisz kolego proszę gdzie można kupić EM, do rozmnożenia. :unsure:

 

Z góry dziękuje  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Gdzieś z pod Wrocławia mi przywozi, chyba Konty Wrocławskie,  firma BioEM. Jak będziesz chciał to mam tel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Panowie jaki jest środek na rozdrobioną słomę żeby zmieniła się w coś w rodzaju obornika na pole? Coś w rodzaju UG, ale inny nowszy środek. Słyszałem, ale nie dosłyszałem, duża ilość wody plus ten oprysk działa na słomę rozdrobnioną tak, że robi się z niej "gnój", który zastępuje (wiadomo w jakimś stopniu) obornik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

po co przepłacać daj na rozdrobniona słomę gnojowicę lub mocznik i będziesz miał to samo - pamiętaj o wymieszaniu z ziemią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

No tak, ale ten mocznik rozpuszcza się w wodzie, więc to oprysk? Na ściernisko a rozdrobnioną słome? Hmm, może o tym słyszałem :) Kurcze, nie dosłyszałem nazwy jak rozmawiali rolnicy, którzy nie mają ani obornika, ani gnojownicy tylko właśnie stosują od nie dawna jakiś środek, który przynosi efekty jak obornik. To znaczy..słoma gnije po kilku dniach i talerzują tak jakby rozrzucili obornik i talerzowali. My skończyliśmy hodowle i teraz szukamy czegoś do zastąpienia obornika i gnojownicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oloolosz    2

witam,


jak zamieniacie obornik  z kur na słomę to w jakich proporcjach,tzn ile słomy np. za przyczepę 4t obornika kurzego


Edytowano przez oloolosz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

No tak, ale ten mocznik rozpuszcza się w wodzie, więc to oprysk? Na ściernisko a rozdrobnioną słome? Hmm, może o tym słyszałem :) Kurcze, nie dosłyszałem nazwy jak rozmawiali rolnicy, którzy nie mają ani obornika, ani gnojownicy tylko właśnie stosują od nie dawna jakiś środek, który przynosi efekty jak obornik. To znaczy..słoma gnije po kilku dniach i talerzują tak jakby rozrzucili obornik i talerzowali. My skończyliśmy hodowle i teraz szukamy czegoś do zastąpienia obornika i gnojownicy.

 

to super srodek by byl jakby rzeczywiscie tak bylo ze sloma gnije po kilku dniach jakbys wiedzial jaki to srodek to daj znac na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba8080    1

witam mam zasiany poplon z gorczycy i będę siał na wiosnę kukurydze da to jakiś efekt jak opryskam to ugmax czy  mocznikiem albo obydwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszPrzyby    21

Panowie a co sądzicie o zastosowaniu na sieczke Adblue w alternatywie do zwykłego mocznika albo RSM? zanim posypia się gromy w kwestii opłacalności, chodzi mi o sam fakt zastosowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

to tak jak bys mocznik rozposcil s wodzie i pryskał. działa. ludzie tak setki ha pryskaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    634

Koledzy pytanie...
Co sądzicie o moim pomyśle na zbędną słomę? a mianowicie mam pełną stodole słomy w kostkach... Chcę to sprzedać ale kupców brak... Tak myślę żeby w żniwa po skoszonym rzepaku rozwieść ta słomę ustawić w rzędach,powściągliwość sznurki i przejechać to wszystko kombajnem żeby pociąć tą słomę... Ma to sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ułóż to na stos i zlej kilka razy gnojowicą, po żniwach rozwieziesz rozrzutnikiem i po problemie... Co do Ad blue - wielu się przejechało na tym, a wystarczy umieć czytać za zrozumieniem - 32.5 procentowy wodny roztwór mocznika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Koledzy pytanie...

Co sądzicie o moim pomyśle na zbędną słomę? a mianowicie mam pełną stodole słomy w kostkach... Chcę to sprzedać ale kupców brak... Tak myślę żeby w żniwa po skoszonym rzepaku rozwieść ta słomę ustawić w rzędach,powściągliwość sznurki i przejechać to wszystko kombajnem żeby pociąć tą słomę... Ma to sens?

 

kiedyś stertę rozwoziłem. kostka, sznurki wyciągnięte i rozrzutnikiem rozwiezione.

bez sensu przepuszczać przez kombajn

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    634

Ułóż to na stos i zlej kilka razy gnojowicą, po żniwach rozwieziesz rozrzutnikiem i po problemie... Co do Ad blue - wielu się przejechało na tym, a wystarczy umieć czytać za zrozumieniem - 32.5 procentowy wodny roztwór mocznika

Pomysł dobry ale gnojowicy brak :-)

 

 

Rozrzutnikiem też może być ale mam mały Rozrzutnik z resztą dość zdezelowany z braku użytkowania to w takim przypadku będę woził cały miesiąc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

rozrzuć słomę po polu, ze 2 razy talerzówką i będzie po problemie  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Koledzy stosujecie u siebie emy w gospodarstwach ,a tym bardziej na słomę ?.


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    791

kiedyś stertę rozwoziłem. kostka, sznurki wyciągnięte i rozrzutnikiem rozwiezione.

bez sensu przepuszczać przez kombajn

 

 

Rozwoziłeś zwykłą suchą słomę, czy jeszcze ją czymś doprawiałeś? Też zalega u mnie sporo słomy, z którą nie ma co zrobić to bym ją wywiózł na pole i wymieszałł, ale nie wiem, czy taką lekką słomę rozrzutnik w ogóle przepchnie i rozsypie, bo spodziewam się, że będzię się bardziej na adapterze owijać niż rozsypywać. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

tak suchą słomę, chociaż ta sterta była częściowo zamoknięta, wrzucałem na rozrzutnik wyciągałem sznurki i nie było problemu z rozwiezieniem kostki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek96    5

Panowie, ilu procentowy roztwór mocznika zrobić, aby popryskać po żniwach 1/ha;

-jęczmienia jarego

-pszenicy

-pszenżyta

chce od razu wjechać z talerzówką i posiać na to wszystko łubin na poplon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Jeżeli planujesz posiać łubin, to nie musisz dawać azotu. Łubin nie potrzebuje żadnej dawki startowej azotu, tym bardziej na poplon. W nawożeniu słomy chodzi o to, aby rośliną następczym zwłaszcza roślinom ozimym dostarczyć azot, który organizmy glebowe pobiorą przy procesie rozkładu słomy. I  w ten sposób wyrównać niedobór azotu. Natomiast w przypadku łubinu, który jak wiadomo dodatkowo sam jest świetnym nawozem i ten azot dostarczy nie ma takiej potrzeby. Jeśli nie było by tam poplonu, to standardowo stosuje się od 7-10kg azotu na tonę słomy, więc licz roztwór.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek96    5

K0b- Bardzo dziękuje za odp ;)

 

Mam jeszcze jedno pytanie, a mianowicie w jaki sposób oszacować ilość słomy w t?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Bardzo ogólnie to plony słomy to ok. 4t. Ale to baardzo ogólnie. W dzisiejszych czasach spokojnie możesz przyjać 1t zboża=1t słomy, przy życie jeśli jest "wyrośnięte" możesz dać 1,1-1,2 t zboża na tonę słomy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj