Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce w Zetorze

370 odpowiedzi na ten temat

#61 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 451 postów

Napisany 15 marzec 2009 - 13:21

Hamulce w Zetorze w zetorach tak już jest ,że się hamulca ręcznego nie używa .
w moim 7211 nie dotykam się do tej wajchy i mam spokój.
zapomnij o tym hamulcu możesz zostawić na biegu .
Ja tak robię i nie muszę wchodzić pod ciągnik z młotkiem i odbijać dzwignie .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce w Zetorze Dzisiaj, 22:25
  •  

#62 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 15 marzec 2009 - 14:47

Hamulce w Zetorze też nie używam ręcznego, ale czasami by się przydał
sama ta wajcha (dźwignia) w ciągniku się mi blokuje, tzn. ten przycisk od odblokowania hamulca, a powinno chodzić...

#63 Share Dewro

Dewro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 15 marzec 2009 - 15:06

Hamulce w Zetorze U mnie to ten przycisk do odblokowania dzwigni ręcznego wypada ;) Chyba trzeba wymienic tą wajche, albo moze najpierw zobacze co jest nie tak.
Zetor 7745 Turbo
Ursus C-355

#64 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 marzec 2009 - 15:25

Hamulce w Zetorze przycięcie hamulca ręczne lub niedpowietrzenie hamulca

#65 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 451 postów

Napisany 15 marzec 2009 - 16:02

Hamulce w Zetorze Hamulec ręczny powinien działać ale w 7211 się zacina . Nie wiem jak jak jest w większych zetorach,podobno lepiej.
ręczny nie powinien blokować jeśli po naciśnięciu przycisku na gałce nie ma ona luzu.Jeśli można ją podnieść swobodnie do pewnego momentu to hamulec nie odbija i hamuje .

#66 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 15 marzec 2009 - 16:44

Hamulce w Zetorze Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
bardziej przejrzystych shematów nie znalazłem XP a chciałem jakieś kolorowe wstawić ;)
teraz możecie mówić co i z czym u was nie gra, podawać numer, problem, i opis z czym to sie je, jak kto woli
i powiedzcie czy w 7011 jest tak samo

#67 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 15 marzec 2009 - 21:53

Hamulce w Zetorze recznego sie nie uzywa ;) ;) ;) ,wy jezdzicie ciagnikami czy tylko na drodze je widzicie.ciagnikom trzeba poswiecic troche czasu-hamulec to podstawa,jak chcecie troche dluzej pozyc.jak stajesz na gorce to za kazdym razem gasisz czy co?

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#68 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 15 marzec 2009 - 22:12

Hamulce w Zetorze Ciągnik z 1986 roku i nigdy się nie zaciął anie nie blokował przy cofaniu. Używany cały czas, w garaży stoi na ręcznym. Po prostu trzeba smarować regulować i czyścić- od czasu do czasu.Jak sprzęgło źle działa to też lepiej nie używać? Za to słowo "zostawić na biegu", to język uciąć, bo lepiej go stracić niż życie.

#69 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 15 marzec 2009 - 23:22

Hamulce w Zetorze a co jeśli nie masz na to wpływu?
mam 7211 a dopiero od tygodnia stoi pod dachem, zrobiłem porządek z tym
ale przyzwyczajenie zostało, zostawiam na biegu bo tak zostałem nauczony, chciałem to zmienić ale muszę naprawić ręczny.
powiedzcie może co ja mogłem poradzić mając kilkanaście lat?
tata nie dbał o maszyny wręcz wcale, nie ma maszyny której nie trzeba było by naprawić lub wymienić
teraz ja płacę za jego błędy, ale w warsztacie siedziałbym od rana do nocy, czyli idę w dobrym kierunku

mam łąki i pola o dużym stopniu nachylenia, więc jak przyjdzie mi stanąć na górce to nie robie nic innego jak włanczam bieg i gaszę ciągnik, jeszcze nie zdarzył się żaden wypadek przez brak ręcznego, głównie przez rozwagę

mam sprzęt jaki mam, podobno lepiej go mieć choćby nie w pełni sprawnego choćby nie mieć go wcale i pola ugorowane.
i proszę się z tego nie śmiać, bo mnie to wcale nie śmieszy
ciekaw jestem co wy byście zrobili na moim miejscu, kiedy wszystko się wali, nie ma pieniędzy na naprawy i nie wiesz od czego zacząć, więc zaczynasz od porządku i wykonywania ważnych i istotnych prac, czyż nie?

#70 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 451 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 08:55

Hamulce w Zetorze Smarować i regulować i nic nie robić tylko chodzić w koło ciągnika . Znam takich , ciągle im coś nie pasuje i tylko by smarowali i regulowali i ręce brudne mieli .Język chcesz odcinać .
hamulec powinien działać zgadza się ,ale ciągnik to nie samochód ,tam są inne przełożenia
Mam fronterre i tam hamulec działa i go używam,ijest super ale w 7211 się zacina .
Nie wiem co trzeba zrobić by go naprawić .Chyba trzeba rozebrać pół ciągnika tj.zdjąć koła i zwolnice.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 10:11

Hamulce w Zetorze Dziś mama wsiadła do ciągnika ale nie wiedziała że że ręczny się zacina, lekko pociągnęła, na szczęście nie do końca i tak odbić nie może.
Myślę że trzeba będzie sprawdzić sprawność tej ośki na której są dźwignie 22 i 25. Ale może mieć też winę sama linka, za dużo brudu się w niej nagromadzi i się zacina. Jest tam też sprężyna odciągająca pod numerem 19, możliwe że jest za słaba.
Tak czy siak pod ciągnik położyć się trzeba. ;)

#72 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 10:52

Hamulce w Zetorze Każde urządzenia wymaga obsługi i konserwacji. Przy braku kultury technicznej widzimy na drogach maszyny bez
lamp, świateł, hamulców, zachlapane olejem itp. Pisanie, nie używaj hamulca ręcznego jest niedorzecznością, można napisać nie używaj ciągnika.

#73 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 15:29

Hamulce w Zetorze Jednak linka zabrudzona ciężko chodziła, przeczyściłem i teraz chodzi dobrze. Ale jeśli zaciąga się sprzęgło WOM to ręczny hamulec się zacina, jak WOM się włączy problem znika.
Linke hamulca i tak mam mocno rozkręconą, czyli musiałbym już wymienić taśmę hamulcową z okładzinami.
Chodzić chodzi ale to nie jest jeszcze to co powinno, czasami się przycisk zacina głównie przez tarcie choć nie mam mocno dźwignię skręconą

#74 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 16:39

Hamulce w Zetorze Nie koniecznie, o ile dobrze pamiętam to one (dźwignie) mają wspólną oś. Jeśli dźwignia nie obraca się na niej swobodnie to porusza drugą. W każdym bądź razie poruszają się obie dźwignie.
Ta wspólna oś to chyba nie przy samych dźwigniach tylko przy korpusie zespołu napędowego, taki układ zmiany kierunku ruchu cięgieł.

#75 Share michal1111111111

michal1111111111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 16:56

Hamulce w Zetorze Witam mam zetora 5320 kupiłem go nowego po jakimś czasie podły hamulce ręczny działa a nożny nie jak odpowietrze to pochodzą troche i od nowa niema prosze o pomoc
Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 12 kwiecień 2012 - 09:41.

#76 Share paatrykk

paatrykk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 17:11

Hamulce w Zetorze wydaje mi się że pompka hamulcowa padła i łapie lewe powietrze(a płynu hamulcowego nie ubywa)

#77 Share Zetror

Zetror

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 17:12

Hamulce w Zetorze Zobacz czy gdzieś nie przetarła się tobie rurka doprowadzająca płyn.A co do ręcznego to może pękła tobie taśma pękła???

#78 Share Pawel328

Pawel328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 17:29

Hamulce w Zetorze ale odpowietrzasz tylko na wysprzęgliku czy jeszcze zwalasz koło?? :lol: pompka za pedałami musiała polecieć moim zdaniem. A nie masz mokro od płynu pod pedałami hamulca ??
Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

#79 Share szymonek5320

szymonek5320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 17:41

Hamulce w Zetorze też mam zetora 5320 i mam problem z hamulcami ale inny tzn
w ciągniku działa ręczny i nożny. ale jak podłącze przyczepę to z nożnego nie idzie na przyczepę
a z ręcznego idzie i z ręcznego zahamuje

przyczepa jest na 100% dobra bo kilka już podłączyłem i działa wszystko ok
co to może być za przyczyna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 17:59

Hamulce w Zetorze @szymonek5320 Ty masz na 98% wyrównywacz ciśnień.
@michal jaki masz płyn? możliwe że tez masz ten wyrównywacz zepsuty.

Na początek rozbierzcie to i zobaczcie od środka a jak zdecydujecie się kupić a macie aluminiowy to kupcie ten oryginał aluminiowy za 150 a nie ten żeliwny za 50.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53