Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
paatrykk    0

wydaje mi się że pompka hamulcowa padła i łapie lewe powietrze(a płynu hamulcowego nie ubywa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetror    0

Zobacz czy gdzieś nie przetarła się tobie rurka doprowadzająca płyn.A co do ręcznego to może pękła tobie taśma pękła???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    636

ale odpowietrzasz tylko na wysprzęgliku czy jeszcze zwalasz koło?? :lol: pompka za pedałami musiała polecieć moim zdaniem. A nie masz mokro od płynu pod pedałami hamulca ??


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też mam zetora 5320 i mam problem z hamulcami ale inny tzn

w ciągniku działa ręczny i nożny. ale jak podłącze przyczepę to z nożnego nie idzie na przyczepę

a z ręcznego idzie i z ręcznego zahamuje

 

przyczepa jest na 100% dobra bo kilka już podłączyłem i działa wszystko ok

co to może być za przyczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

@szymonek5320 Ty masz na 98% wyrównywacz ciśnień.

@michal jaki masz płyn? możliwe że tez masz ten wyrównywacz zepsuty.

 

Na początek rozbierzcie to i zobaczcie od środka a jak zdecydujecie się kupić a macie aluminiowy to kupcie ten oryginał aluminiowy za 150 a nie ten żeliwny za 50.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paatrykk    0

też mam zetora 5320 i mam problem z hamulcami ale inny tzn

w ciągniku działa ręczny i nożny. ale jak podłącze przyczepę to z nożnego nie idzie na przyczepę

a z ręcznego idzie i z ręcznego zahamuje

 

przyczepa jest na 100% dobra bo kilka już podłączyłem i działa wszystko ok

co to może być za przyczyna

a jakie masz ciśnienie w zbiorniku na powietrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechol    1

szymonek 5320 pewno zaśniedział Ci zawór sterujący -robi się tak jak hamulce na przyczepe nie są czesto używane , trzeba rozebrać umyć i będzie oki, ew jeszcze reg cięgnem od nożnego do tego zaworu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja na cylinderkach odpowietrzam i pochodzi troche i od nnowa nie ma hamulcy a reczny działa cały czas płyn wogule nie ubywa a słyszałem że mugł pujść wyrównywacz co to jest i gdzie to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Zobacz jaki masz teraz, jak masz żeliwny to jest ten za 60PLN. Ja mam ten aluminiowy za 150 i jak założę ten żeliwny za 60 to się zaciera :lol:




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Rozkręć go i zobacz co tam jest w środku wyczyść jak nic tam się nie zacina to go załóż i zobaczysz może pomoże a jak nie no to kupisz nowy :lol: u mnie było tak, zepsuł się (miałem aluminiowy) kupiliśmy żeliwny założyłem, zepsuł się i tak trzy zatarłem a na koniec wyczyściłem ten stary aluminiowy popryskałem w środku WD40 i działa do dziś




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Musi być zalany płynem DOT4 inny uszkodzi właśnie ten wyrównywacz jeśli chodzi o mtz to nawet nie wiem gdzie się włącza wom :lol:




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew64003    1

panowie z tym wyrównywaczem ciśnień pierdoły opowiadacie ze zepsuty;p bo jak może być skoro na ręcznym działa. Jedyne co musi kolega z zetora 5320 zrobić to przełożyć sworzeń w inny otwór na tym zaworze który odcina powietrze na przyczepę (jest on za zbiornikiem paliwa niedaleko niego wisi jakaś linka chyba) :rolleyes:

 

a kolega któremu się hamulce zapowietrzały niech sprawdzi gumki na tłoczkach i niech sprawdzi tylne tłoczki bo lubią zardzewieć ;d

 

pozdrawiam

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Jakoś miałem takie same objawy zrobiliśmy wyrównywacz i działa :rolleyes:




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bobureczek    1

Witam wszystkich!

Mam problem. Mianowicie w moim zetorze 5211 prawie w ogóle nie ma lewego hamulca. Próbowałem odpowietrzać nic nie dało rozdzielacz jest nowy nie dawno zmieniany klocki tak samo bęben nowy nei możliwe żeby się to zużyło. Było zmieniane rok temu. Hamulca prawie w ogóle nie ma trzeba go wcisnąć dopiero do dechy fest żeby coś złapał nie wiem co jest grane prosze o pomoc! Prawy hamulec żyleta!

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

a przewód hamulcowy nie jest gdzieś zagięty,płynu nie ubywa a może na cylinderkach przepuszcza;?


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj