Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce w Zetorze

370 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Zetorex

Zetorex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Muza Disco Fury Impra itp itd xD

Napisany 22 sierpień 2008 - 17:58

Hamulce w Zetorze No dobra dzięki oFsik, zrobię tak jak mówiłeś!! pzdr dla ciebie ;)
Może jeszcze jakiś użytkownik się wypowie na ten temat, może miał podobny przypadek ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce w Zetorze Dzisiaj, 01:27
  •  

#42 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 22 sierpień 2008 - 19:09

Hamulce w Zetorze Jak to zrobisz to napisz.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#43 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 11:43

Hamulce w Zetorze umnie tak sie działo wyrównywacza nie ruszałem wymieniłem pompki cylinderki i szczenki bo były zjechane jak mi sie zablokowywało to musiałem luzować przewody i popuszczać płynu a płyny dot i r są wpełni mieszalne wiec wymiana niewiem czy coś da

#44 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 11:47

Hamulce w Zetorze

umnie tak sie działo wyrównywacza nie ruszałem wymieniłem pompki cylinderki i szczenki bo były zjechane jak mi sie zablokowywało to musiałem luzować przewody i popuszczać płynu a płyny dot i r są wpełni mieszalne wiec wymiana niewiem czy coś da

taki sam przypadek miałem, z tym że u mnie wyrównywacz został wymienionny bo był już trche mokry..
Ten typ tak chyba ma... ;)

#45 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 16:26

Hamulce w Zetorze Jak odpowietrzyć hamulce w zetorze? Dzisiaj jak odbieralismy ciagnik i jezdzilismy po placu to czuć było ze troche "trzymają" mechanik popuścil troche i bylo lepiej. Jak wracałem ujechałem ze 2 kilometry i zaczeło się dymić ze nic w kabinie nie widziałem-znowu przyjechał mechanik znowu popuścil :) Kilometr przed domem znowu zauważyłem dym, jak wrzuciłem na luz to mi go hamowało.

Zauważylismy ze są zapowietrzone bo w węzyku pojawiają się banki powietrza. Po odpięciu jednego konca węzyka i załozeniu zeby zachamowac musze pare razy wcisnąc i odbic pedał zeby dopiero hamowalo.

Napiszcie jak ich odpowietrzyć :)

#46 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 20:39

Hamulce w Zetorze Do odpowietrznika na tłoczku hamulcowym podłączasz wężyk, którego jeden koniec zanurzasz np. w słoiku z płynem hamulcowym.
Okręcasz odpowietrznik, naduszasz hamulec - patrzysz, czy w słoiczku są bąbelki powietrza (spływa "stary" płyn). Po paru sekundach zakręcasz odpowietrznik, puszczasz hamulec. Tłoczek zaciąga płyn ze zbiorniczka. Następnie powtarzasz powyższe czynności do czasu, aż w słoiku przestaną pojawiać się bąbelki.

powodzenia :)

PS. inna miara, czy hamulce są już odpowietrzone - przy zakręconym odpowietrzniku dusisz na hamulec, jeśli nie "wpada" i ma odpowiedni opór, to ok.

#47 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 21:17

Hamulce w Zetorze Procedura odpowietrzania powinna wyglądać nastepująco. Wężyk nałożony na odpowietrznik , zanurzony w naczyniu z odrobiną płynu i pompujemy pedałem kilka razy , zatrzymujemy naciśnięty pedał , a druga osoba w tym czasie luzuje odpowietrznik obserwując bąbelki, zakręca. Powtarzamy operację do momentu, aż w naczyniu przestanie pojawiać się powietrze. Uwaga - pilnuj poziomu płynu w zbiorniczku.

#48 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 21:43

Hamulce w Zetorze Czyli dokładnie to co napisałem, tylko "innymi słowy".

#49 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 21:57

Hamulce w Zetorze

Czyli dokładnie to co napisałem, tylko "innymi słowy".

yhy
tylko nie do końca :)

#50 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 22:05

Hamulce w Zetorze Różnica między metodami ogranicza się do pompowania przed odkręceniem odpowietrznika... nie twierdzę, że się nie przyda... :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share mir36

mir36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 04 grudzień 2008 - 21:18

Hamulce w Zetorze podobny problem miałem w 360 ale okazało sie ze była winna pompka hamulcowa poprostu dostała ,,wrzerów '' i płyn spływał. po drugie radze sprawdzić stan sprezyn które sciagają szczeki hamulowe prawdopodobnie się wypracowały i nie sciagają szczek jak powinne lub na sworzniach mocujacych szczeki pojawiła się sniedz i sprezyny nie daja rady sciagniąć szczek spowrotem na swoje miejsce.

#52 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 04 grudzień 2008 - 22:48

Hamulce w Zetorze U mnie też czasem się przyblokują, że nieraz i dymek poleciał-wtedy przy pedałach w kabinie popuszczam te śruby od tłoczków i puszczają. Z tymi hamulcami hydraulicznymi tak już jest- a to zapowietrzanie, blokowanie, przecieki płynu!

#53 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 07 grudzień 2008 - 21:54

Hamulce w Zetorze To masz je źle wyregulowane, jak Ci sie odblokowuje hamulec od popuszczenia na pompce to masz tam właśnie przeciągnięte z wstępnym naprężeniem i niby fajnie sie hamuje ale po kilku szybkich puszczeniach pedału do przewodów dostaje sie zbyt duża ilość płynu który nie ma jak wrócić do zbiorniczka i blokuą sie hamulce-przerabiałem to az sie zapiekły. Zrobiłem na wiosne po zakupie i zapieczeniu remont hamulców i mam swięty spokój..

#54 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 08 grudzień 2008 - 17:29

Hamulce w Zetorze Tylko że wczesniej przed remontem skrzyni wszystko chodzi bardzo dobrze. Moim zdaniem są tylko zapowietrzone bo widać banki powietrza w wężyku ;)

#55 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 08 grudzień 2008 - 19:13

Hamulce w Zetorze Ten temat i ten http://www.agrofoto....lce-t12211.html są całkiem podobne więc proponuje połączyć.

Połączone

Edytowany przez deer, 08 grudzień 2008 - 20:04.
łączenie identycznych tematów

Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#56 Share Kombo

Kombo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 14 marzec 2009 - 19:21

Hamulce w Zetorze Witam. Posiadam ciągnik Zetor 7011 z 1984 roku. Jedyny problem jaki występuje to że jak włączę bieg wsteczny to blokują mi się hamulce. Przy jeździe do przodu nie ma takiego problemu. Czy ktoś spotkał się z takim problemem lub wie co może być przyczyną blokowania hamulców???
Za pomoc serdecznie dziękuję.
Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 12 kwiecień 2012 - 10:01.

#57 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 14 marzec 2009 - 19:30

Hamulce w Zetorze U mnie była taka sytuacja że ręczny hamował i faktem było to że gdy jechało się np. na trójce to nie odczuwalne było to hamowanie ale na wstecznym ledwo co można było ruszyć. Ale za to jak jechałem na piątce dłuższy czas to zaczynało dymić-tzn. z hamulców, było tyle dymu w kabinie ze nic nie było widać, radzę sprawdzić ręczny czy nie jest za bardzo podciągnięty no i czy hamulce nie są zapowietrzone.

#58 Share Kombo

Kombo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 14 marzec 2009 - 20:23

Hamulce w Zetorze dzięki za radę sprawdzę to zetora mam dopiero od miesiąca ijeszcze go nie rozszyfrowałem pozdrowienia

#59 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 14 marzec 2009 - 23:06

Hamulce w Zetorze zerknij gdzie idzie linka od hamulca ręcznego, połóż się pod ciągnik i w odpowiednią stronę postukaj młotkiem w tą dźwignię(przeciwną od zaciągania). U mnie tak mam.
To raczej trzeba zdemontować dźwignie (tą od ręcznego na dole) przeczyścić, nasmarować i zamontować z powrotem, i sprawdzić czy linka się nie blokuje.
To jest moja opinia, bo tak bym musiał u siebie zrobić, ale możliwe że to samo będzie u Ciebie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Dewro

Dewro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 15 marzec 2009 - 11:01

Hamulce w Zetorze U mnie bylo identycznie. Tez na wstecznym trzymal hamulec reczny. Ojciec troche poluzował ta tasme od recznego (nie wiem jak to sie dokladnie nazywa) przy kole. Teraz jest w porzadku.
Zetor 7745 Turbo
Ursus C-355