Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce w Zetorze

370 odpowiedzi na ten temat

#21 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 05 maj 2008 - 21:47

Hamulce w Zetorze Jesli sama wymiana klocków to odkręcasz te zaślepki z tyłu ciągnika bez zdejmowania zwolnicy prosta i szybka robota sąsiad swego czasu to robił

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce w Zetorze Dzisiaj, 21:54
  •  

#22 Share endru

endru

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 06 maj 2008 - 08:24

Hamulce w Zetorze Dobra panowie proszę się zdecydować bo odkręcanie zwolennicy wydaje się bezsensowne jeżeli można to zrobić tym okienkiem z tyłu, ale chyba poczekam na podręczniki naprawy i katalog części żeby się upewnić. :)

#23 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 06 maj 2008 - 20:48

Hamulce w Zetorze te klocki to w skodzie wymienial ?[tez czeska] bo w zetorze to sa tarcze dociskane do tarczy[zobacz w katalogu jak to sie fachowo nazywa]w instrukcji napraw to tego akurat nie ma.robilem to sam tydzien temu wiec wiem co i jak[z pomoca sasiadow-oczywiscie]sproboj je najpierw podkrecic a jak nie pomorze to rozbieraj

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#24 Share Hiszpan321

Hiszpan321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 07 maj 2008 - 20:50

Hamulce w Zetorze Zwojnice musi odkręcić bo jest cała w oleju na pewno bo ja tak miałem trzeba odtłusić i wrzuicić simeringi .

#25 Share endru

endru

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 08 maj 2008 - 19:55

Hamulce w Zetorze Dzisiaj dostałem katalog części i niestety ale bez odkręcania zwolennicy się nie obejdzie.

#26 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 08 maj 2008 - 20:10

Hamulce w Zetorze jesli przy hamowaniu nie czuc tarczy to podkrec a jak nie pomoze to dopiero odkrecaj

#27 Share endru

endru

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 09 maj 2008 - 21:34

Hamulce w Zetorze Niestety tarcze są już tak podciągnięte że śruba wystaje około dwóch cm za nakrętkę czyli czeka mnie rozbieranie.

#28 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 09 maj 2008 - 22:50

Hamulce w Zetorze No czyli musisz sie dostać do nich zdejmując zwolnice co i mnie czeka w 5211 który jest jakoś tam podobny i mi gość krzyczy 400zł ;)

#29 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 10 maj 2008 - 18:19

Hamulce w Zetorze podnies kolo i dokrecaj dopuki da sie kolo w miare lekko rekami obrucic

#30 Share endru

endru

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 06 lipiec 2008 - 16:13

Hamulce w Zetorze Remont hamulców zakończony sukcesem. Podczas wyjmowania zwolennicy polecam podparcie blokady tylnych kół łatwiej potem z włożeniem jej z powrotem. :P
I znowu kółka równo biorą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share zetmen

zetmen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 06 lipiec 2008 - 17:15

Hamulce w Zetorze i co wymieniałeś???
John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

#32 Share endru

endru

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 11 lipiec 2008 - 20:42

Hamulce w Zetorze Obie tarcze hamulcowe z prawej strony bo były zjechane do metalu. Ciągnik pracował przy odśnieżaniu i prawdopodobnie dociążano prawym hamulcem bo lewa strona jest OK.

#33 Share Zetorex

Zetorex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Muza Disco Fury Impra itp itd xD

Napisany 09 sierpień 2008 - 12:06

Hamulce w Zetorze Jak w tytule ponownie pojawił się problem z hamulcami. Wymieniłem pompki przy pedałach obydwie na nowe, odpowietrzyłem hamulce, chodź jedno koło długo nie chciało się odpowietrzyć, ale wkońcu udało się. Pedał jest bardzo wysoko wciska się ok. 3cm :angry: , i hamulce nie działają praktycznie wcale :angry: W dodatku dzisiaj podczas jazdy zaczęły się palić okładziny hamulcowe, tak jakby zacisnęło hamulce i nie chciało puścić. Nie wiem co może być źle może coś się zapchało, nie mam pojęcia, hamulce wogóle nie biorą, pedał się wogóle nie wciska i nawet tłoczek w wyrównywaczu ciśnienia został wyciśnięty, ale się nie cofnął, tak jakby płyn się nie cofał!! :angry: cylinderki były wymieniane tydzień temu, więc są dobre.

Jeśli ktoś by się na tym znał to proszę o pomoc Dodany obrazek Z góry dzięki!!Tema
Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 12 kwiecień 2012 - 09:58.

#34 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 12:15

Hamulce w Zetorze Miałem to samo, działały działały choć były słabe-przypaliłem bo prawdopodobnie na pedałach zbyt bardzo podciągnąłem tą śsrube od wstępnego 'naprężenia'(płyn sie nie cofał z cylinderków bo pompka przy pedałach nie puszczała)- zapieczone cylinderki na kołach-naprawa z wymianą sporych ilosci częsci - 1000zł ;)
Teraz po naprawie były dość słabe że poprostu musiałem kierownicy sie trzymać, podciagnąłem na owych śrubach przy pedałach i bez zapierania sie o kierownice idzie wylecieć przez przednia szybe jak jest dociazony tył ciągnika.. ;)

#35 Share Zetorex

Zetorex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 22 sierpień 2008 - 09:27

Hamulce w Zetorze Dlaczego co jakiś czas blokują mi się hamulce w 5211?? Co jakiś czas poprostu okładziny trą o bęben tak jakby cylinderki nie puszczały, nie dziaje się to co cały czas od czasu do czasu. Czasami prawe koło a czasami lewe, nie wiem dlaczego. Hamulce mam bębnowe jakby co. W związku z tą sprawą wymieniłem ostatnio: cylinderek w lewym kole, przewód haulcowy lewy, pompkę hamulcową prawą i lewą, wyrównywacz ciśnienia i to chyba tyle, ale w dalszym ciągu mam ten problem...
Proszę o pomoc... ;)
Hamulce to najgorsza chyba rzecz w zetorach... :angry:

#36 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 22 sierpień 2008 - 09:43

Hamulce w Zetorze A jaki płyn hamulcowy lejesz bo musi być DOT4.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#37 Share Zetorex

Zetorex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 22 sierpień 2008 - 12:07

Hamulce w Zetorze Wiesz nie wiem jaki była zalany jak kupilem ale hamulce mam bebnowe to chyba dolałem dot-3 ;) , a to może byc od tego?? :angry:

#38 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 22 sierpień 2008 - 12:22

Hamulce w Zetorze Ja miałem tak samo wymieniłem cylinderek pompkę przewód 3 wyrównywacze i lałem R3 aż w końcu nalałem DOT4 i się skończyło no i prawdopodobnie musisz kupić jeszcze jeden wyrównywacz.
Zetor is power
power is Zetor

#39 Share Zetorex

Zetorex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 22 sierpień 2008 - 12:38

Hamulce w Zetorze Dlaczego musze kupic wyrównywacz, przeciez jest nowy?? Nie wiem czy to może mieć aż takie znaczenie jaki się płyn zaleje, no ale skoro mówisz że tak miałeś ;) Tobie ustąpiło tak od razu po zalaniu dot-4?? Ja wymieniłalem pompke i cylinderek z innego względu, pompkę bo ciekła a w cylinderku gwint na przewód się wytarł i nie dało się wkręcic...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 22 sierpień 2008 - 13:28

Hamulce w Zetorze W moim przypadku R3 zacierał wyrównywacz ale to nie znaczy że u Ciebie też.Po wlaniu płynu DOT4 zablokowało jeszcze dwa razy w ciągu 3 tygodni.Krótko mówiąc wymień na razie płyn i zobaczysz co się stanie.
Zetor is power
power is Zetor