Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce w Zetorze

370 odpowiedzi na ten temat

#361 Share mistrzgtsv6

mistrzgtsv6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 14 luty 2016 - 21:15

Hamulce w Zetorze

Witam. Kupiłem niedawno zetora 7211 i mam pytanko czy hamulec ręczny powinien działać na jedno, czy na oba koła. Dodam, że hamulce nożne prawidłowo hamują na oba koła, a ręczny tylko na lewe (zetor jest z 1987r-hamulce bębnowe). Czy tak powinno być?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce w Zetorze Dzisiaj, 12:08
  •  

#362 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 14 luty 2016 - 22:22

Hamulce w Zetorze

:D , wejdz pod ciagnik i zobacz co jest urwane..

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#363 Share pablos23

pablos23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 15 luty 2016 - 09:57

Hamulce w Zetorze

Tak jak napisał poprzednik, coś jest urwane lub rozłączone. Hamulec ręczny działa na dwa koła. Jest bardzo skuteczny. W większości przypadków jak nie działają hamulce zasadnicze (nożne ) to normalnie można jeździć używając tylko hamulca ręcznego.

#364 Share mistrzgtsv6

mistrzgtsv6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 15 luty 2016 - 19:39

Hamulce w Zetorze

Sprawdziłem według sugestii i pod ciągnikiem wszystko w porządku, faktycznie ręczny powinien hamować na 2 koła problem jest w "moście" że tak powiem, czyli cięgło się wysuwa po zaciągnięciu dźwigni ręcznego ale koła nie hamuje. I teraz mam kolejne pytanie jak najłatwiej sprawdzić w czym tkwi problem?

#365 Share pablos23

pablos23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 15 luty 2016 - 23:11

Hamulce w Zetorze

Masz dwie możliwości: albo można jeszcze podciągnąć (podregulować) cięgło ręcznego - robi się to z kabiny albo taśma hamulcowa się wytarła z całej okładziny i nie zaciska się prawidłowo na bębnie i nie hamuje. Ostatecznie mogło urwać się cięgło pociągające za taśmę lub po prostu taśma się  urwała.

#366 Share mistrzgtsv6

mistrzgtsv6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 16 luty 2016 - 20:04

Hamulce w Zetorze

Dzięki za pomoc. Może w sobotę znajdę czas i się tym zajmę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#367 Share BestZetor

BestZetor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 16 czerwiec 2016 - 17:51

Hamulce w Zetorze

Witam ! Ostatnio w czasie naprawy blokady mechanizmu różnicowego odpowietrzyłem prawy hamulec, gdyż dotychczas działał tylko lewy. Od tamtego czasu przy naciśnięciu jednego pedała, był miękki i trzeba było go kilka razy nacisnąć, aby stwardniał, w tym czasie drugi robił się miękki i na odwrót. Później zauważyłem, że płyn hamulcowy ubywa z tej dziury po prawej stronie ciągnika : http://pokazywarka.pl/yyfn37/ . Teraz nie mam hamulców wcale, ani lewego, ani prawego. Na 75 % podejrzewam, że będę musiał odkręcać zwolnicę z pochwą i wymienić cylinderek hamulcowy. Pytanie brzmi czy mam rację i co radzicie zrobić Panowie ? Chce się upewnić, by nie rozkręcać na darmo. Z góry dzięki za odpowiedź i pomoc. Pozdrawiam !

Edytowany przez BestZetor, 16 czerwiec 2016 - 19:04.

#368 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 17 czerwiec 2016 - 06:04

Hamulce w Zetorze

Masz racje. Jeśli poleciał jeden cylinderek rozkop obie strony i wyremontuj hamulce.

KPK Kumurun Team

#369 Share BestZetor

BestZetor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 17 czerwiec 2016 - 10:33

Hamulce w Zetorze

Dzięki wielkie kolego !

#370 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 21 czerwiec 2016 - 08:31

Hamulce w Zetorze

Witam

Mam problem z hamulcami w 5211, zarówno z nożnym, jak i z ręcznym. Co do nożnego to hamuje na jedno koło, gdyż prawdopodobnie leje lewy cylinderek w kole. Ale narazie raczej nie chcę tego rozbierać.

Chciałbym zatem doprowadzić do ładu hamulec ręczny, który co prawda działa gdy go skręcę pod kabiną, ale z wajchy z kabiny niestety nie! Przyczyną jest zapieczona dźwignia od sprzęgła WOM która to jest zamontowana na tym samym wałku pod kabiną, który służy do sterowania hamulcem ręcznym. Po odłączeniu linki od sprzęgła WOM, hamulce ładnie chodzą, no ale WOM też czasem potrzebny :)

Dźwigienki od ręcznego są na tym wałku osadzone na klinach, a dźwignia od sprzęgła chyba powinna luźno, swobodnie się obracać, niezależnie od hamulca ręcznego. A u mnie niestety jakby przyrdzewiała na stałe do tego wałka. Próbowałem ją już rozruszać oraz później to wszystko już rozebrać na części, ale nie mogę w żaden sposób ściągnąć tych dźwigienek z tego wałka.

W tej chwili do głowy przychodzi mi jedynie użycie szlifierki i ucięcie wałka lub rozcięcie tych dźwigienek żeby je z niego zsunąć... :/ Bo przy waleniu młotem to już się zacząłem o blok całej skrzyni obawiać by coś nie pękło...

Chciałbym się Was koledzy poradzić, bo może ktoś się już spotkał z czymś podobnym i coś mi doradzi jak to najprościej naprawić! Wylałem na ten wałek już z pół puszki WD i nic. obie strony zapieczone na amen. Wałek w bloku chodzi luźno, ma nawet około 0,5cm luzy, natomiast problemem są zapieczone wszystkie trzy osadzone na nim dźwigienki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 21 czerwiec 2016 - 21:26