Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DarekD    70

bardzo możliwe ,że źle poskładałeś tym bardziej jak nie wchodzą 2 nakrętki . Zgodnie z instrukcją ustawiasz w ten sposób ,że luzujesz taśmę maksymalnie i zaciągasz ręczny na trzeci ząbek . Następnie napinasz taśmę tymi dwiema nakrętkami .

Jak taśma jest oryginalna to źle poskładałeś . Sprawdź jeszcze przez  górną pokrywę czy taśma ułożyła się właściwie na bębnie -może siedzi przesunięta na jeden bok - nic więcej mi do głowy nie przychodzi a rozbierałem to już parę razy

Edytowano przez DarekD

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu001    1

Witam chciałbym otrzymać poradę. Niedawno zakładałem instalacje pneumatyczna w zetorze 7745 i wymieniłem także wyrownywacz ciśnienia. Jak hamuje to ciągnik prawie staje a przyczepa dopiero zaczyna hamować. Cięgno jest skręcone do końca. Jak skracam to Cięgno to cofa się ten tłoczek w wyrownywaczu co jest w nim igła. Czy razem z nim nie powinna rozciagac się także sprężyna w zaworze powietrza? Ciśnienie mam na 7 atmosfer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z moim 5211, mianowicie płyn hamulcowy ubywa sam z siebie na postoju. Ciągnikiem nigdzie nie jezdze a w ciagu 5 godzin  płyn wyleci . Zbiorniczek itp jest suchy, przewody tak samo.


asd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Postaw ciągnik na betonie i będziesz widział gdzie ucieka, proste. Ludzie myślcie trochę, w necie ma Ci ktoś powiedzieć gdzie ucieka?.

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jasne że może . Tak działa grawitacja . Masz gdzieś nieszczelność , to se ucieka . Zlokalizuj i napraw .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor10    1

Witam. Panowie mój problem z zetorem 5340 jest taki że po wciśnięciu pedału hamulca blokuje się prawe koło  i tłoczek cylinderka nie cofa się. Co może być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

Panowie w zeszłym roku w moim 5245 wymieniłem pompki hamulcowe i wyregulowałem aby równo brały. W tym roku wymieniłem wyrównywacz ciśnienia i hamulce biorą tylko na 1 kolo. Układ był odpowietrzany oraz po rozłączeniu pedałów hamulców koła hamują.

Moje pytanie jest takie czy trzeba ponownie regulować hamulce (iglica przy pedałach) czy może nowy wyrównywacz możne być wadliwy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Płyn jest ? Szukaj wycieku .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

A jak by padły pompki to jakie objawy by były?Dodam tylko że na wiosnę straciłem hamulce w jednym kole i nie miałem czasu tego naprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Tak żeby całkiem , to nigdy nie miałem . Zawsze coś tam było . Pompka jak wysiadła to też były , tyle że słabo to wszystko działało . Trzeba sprawdzać po kolei . Skoro mówisz , że wcześniej już był problem , to zaczął bym od tego koła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    893

Wymieniłem wyrównywacz ciśnienia, prawe koło hamuje, na lewym pedał wpada do końca i cylinderek nie odbija, albo odbija samoczynnie z trudem. Co począć,jak żyć? Wymieniać cylinderek czynalezy coś regulować? Zetor 7711, cylinderki na wierzchu


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3037

cylinderki maja sprezyne wiec chyba musza odbijac ?? pompke hamulcowa sprawdziles, popychacz sie nie odkrecil ??? dobrze odpowietrzony ??? sila hamowania ustawiona ??

przy tarczowych to chyba nic innego nie moglo sie stac, wyrownywacz sam kiedys wymienilem-zupelnie niepotrzebnie, ale co sie wtedy naprawde zepsulo-juz nie pamietam.....


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, jacus napisał:

sila hamowania ustawiona ??

Znaczy co ? Czym się ustawia ? Wyrównywacz jak koła nierówno biorą . U mnie ciekł , to wymieniłem . Skoro cylinderek nie odbija , to może też wymienić ? Drogi nie jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    893

Musiałem rozpolowic bo była robiona skrzynia, przy okazji wymieniłem wyrównywacz na nowy, ten aluminiowy no i rurki. Przy pompkach nie grzebałem nic, przed remontem nie było żadnych problemów z hamulcami. Czy dobrze odpowietrzony to nie wiem, naciskając pedał raz, wpada do końca, drugi raz jest twardy, ale to już popychacz dotyka tylnego mostu. Wystarczy go lekko odgiąć od tylnego mostu i wraca na swoje miejsce.  Przy kilkukrotnym odpowietrzaniu idzie tylko płyn z odpowietrznika. Prawe koło odbija elegancko, pedał bierze przy końcu, ale bierze. Z tym moim zetorem to czary, jak jeździ to ok, jak trzeba stanąć i coś zrobić to wyskakuje kilka nowych problemow


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3037

zetorki-masz hamulce tarczowe ?? bo jak nie to po co ci ta wiedza ?? B|, w widelkach pod cylinderkiem widac nakretke  12 - podnosisz kolo do gory i dokrecasz nakretke krecac przy tym kolem-gdy sie zablokujesz wracasz ze 2 obroty-tak zeby kolo swobodnie sie krecilo i tak masz ustawione hamulce tarczowe...

obstawiam pompke hamulca.

popatrz tez jak masz ustawione te trzpienie pedalow [ciekawe czy z automatu pokaza sie gwiazdki] hamulca-wkrecajac i wykrecajac je mozna regulowac dzialanie-ja wole wysokie branie..

 

  • Thanks 1

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    893

Dzięki,dokrecilismy te nakrętkę i nadal bez efektu, pedał teraz nie wpada za pierwszym razem do końca, tylko do połowy, ale ciągnik nawet nie zaczyna hamować, spróbować go odpowietrzyć? Zastanawiam się czy podczas remontu mógł się tam dostać olej, ale raczej nie. Też wolę wysokie branie, a jakoś noga zawsze było mi bliżej do lewego hamulca i teraz ciężko się przyzwyczaić. Skończzymy go składać i jak będzie chwila to pobawię się z pompką jak radzisz


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    893

wymienie jutro pompke i chyba odrazu cylinderek bo mam na stanie kupiony i zobaczymy


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieciu110    1

Witam mam problem z wymianą szczęk w zetorze 7211, otóż nowe nie wchodzą do bębna, nr katalogowy szczęk się zgadza, bęben już trochę wytarty więc na chłopski rozum powinno wejść luźno a w żaden sposób nie da się go założyć na nowe szczęki. Spotkał się już ktoś z czymś takim ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj