Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce w Zetorze

370 odpowiedzi na ten temat

#241 Share tombien

tombien

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 21:14

Hamulce w Zetorze

Wina leży po stronie DOT 4 masz do wymiany wszystko co ma gume w tym układzie, po zalaniu takim płynem rozszczelni CI po czasie wszystko, zapewne już w tylnym moście leje z cylinderków... Najlepszy jest może prymitywnym ale R3.

Najpierw wymieniłem z powrotem na R3, zrobiło się trochę lepiej, potem wymieniłem pompki hamulcowe na nowe - bez zmian.
Teraz rozebrałem zwolnicę z prawej strony bo od pęknięcia rurki z tej strony się zaczęło i płynu cały czas ubywało. Okazało się, że z cylinderka w prawym kole się lało, do tego uszczelniacz na wale od półosi zaczął puszczać i wszystko było uwalone od oleju, który został już wyrzucany na zewnątrz.przez kratkę i góry no i z otworu na dole.

Wymieniłem szczęki, cylinderek, taśmę od ręcznego, wszystkie uszczelniacze. Do tego wymieniłem uszczeniacze w wyrównywaczu bo jak się okazało również. Złożyłem całość i hamulec w prawym kole mam na dotyk - brzytwa. W lewym nie mam przecieków, ale nie hamuje tak jak w prawym więc chyba poświęcę jeszcze dzień i zrobię to samo z lewej strony bo warto.

Dodany obrazek

Edytowany przez tombien, 14 kwiecień 2012 - 20:51.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce w Zetorze Dzisiaj, 23:57
  •  

#242 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 27 marzec 2012 - 19:08

Hamulce w Zetorze zalałeś płynem który jest zrobiony do układów nowszych oparty on jest na silikonie wyżera on uszczelniacze do wymiany gumki na pompkach a najlepiej nowy wysprzęglik pompki hamulcowe do tego cylinderki na kołach jak już będziesz mieć zwolnice rozebrane to od razu szczęki o przyjrzyj się bębnom niestety nie wiedza czasami sporo koszyuje

#243 Share mirekb9

mirekb9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 15:55

Hamulce w Zetorze Koledzy zapomnieliście o wyruwnywaczu siły hamowania znajduje się pod podłogą po prawej stronie.

#244 Share piter161

piter161

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 20:58

Hamulce w Zetorze Witam posiadam zetora 7211 i od jakiegoś czasu gdy wduszę pedał hamulców to przyczepa zachamuje i nie odhamuje się od razu tylko po jakiś 20 sekundach puszczą hamulce. Regulowałem już tą srubką co jest pod kabina po prawej stronie, ale pare razy hamuje dobrze a potem znów tak samo. I moje pytanie co z tym zrobic?

#245 Share perszing61

perszing61

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 14:20

Hamulce w Zetorze Witam, posiadam Zetora 7011 z przyczepami D3. Mam taki problem: zawór główny w zetorze nie odcina dopływu powietrza do przyczep co powoduje brak hamowania w przyczepach. Zawór jest nowy jak i róznież zawory powietrzne tez sa nowe, traktor hamuje prawidłowo. Co może być przyczyna ze przyczepy nie chca hamować? prosze o pomoc :)

#246 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 15:06

Hamulce w Zetorze Zbiornik przyczepy napełnia się po podłączeniu przewodu? Zbiornik ciągnika też, jest napełniony?

Edytowany przez zorzyk2, 25 kwiecień 2012 - 15:09.

#247 Share perszing61

perszing61

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 20:41

Hamulce w Zetorze

Zbiornik przyczepy napełnia się po podłączeniu przewodu? Zbiornik ciągnika też, jest napełniony?

tak zbiornik przyczepy sie napełnia i ciagnika tez jest napełniony.
Tak jak kolega poniżej napisał, niestety dopadłem cię... niestety +10% za cytowanie poprzedniego posta

Edytowany przez danielhaker, 25 kwiecień 2012 - 21:23.

#248 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 21:12

Hamulce w Zetorze Edytuj i usuń cytat, bo mod-erator Ciebie dopadnie :rolleyes: .
Sprawdź jak mocno porusza się dźwignia zaworu po naciśnięciu na pedał hamulca, ewentualnie odepnij i uruchom ją ręcznie jakąś breszką. W ten sposób sprawdzisz czy problem jest w pneumatyce, czy sterowaniu pneumatyką.

#249 Share perszing61

perszing61

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 27 kwiecień 2012 - 20:39

Hamulce w Zetorze Dzieki za rady, ale problem juz jest rozwiazany. Okazalo sie, że zawór powietrzny byl zacięty i po podłączeniu 10 at ze sprężarki tłoczek sie odblokował i puscił. Teraz sprawuje sie dobrze :) dziekuje za pomoc :)

#250 Share MarQ784

MarQ784

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 20:34

Hamulce w Zetorze Witam.
Posiadam Zetora 5211 i od jakiegoś czasu 'piszczą' w nim hamulce i działaja bardzo słabo. Co ciekawe, gdy jadę na wstecznym i zachamuję to wszystko jest OK. Gdy kupiłem go od innego rolnika, wszystko było w porządku. Hamulce bardzo dobrze sie sprawowały. Nie wiem co może być tego przyczyną.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share ziemek256

ziemek256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 03 maj 2012 - 08:47

Hamulce w Zetorze Płynu hamulcowego nie ubywa Ci w układzie?

It's My Life...

JD...

#252 Share MarQ784

MarQ784

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 maj 2012 - 15:49

Hamulce w Zetorze Zauważyłem właśnie, że jest ok. 3/4 płynu w zbiorniczku, więc może ubywać.

#253 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 07 maj 2012 - 19:05

Hamulce w Zetorze a jak z ręcznym?? bo taśmy lubią piszczeć jak są za luźno... ja tak miałem... w 7211, a jesli słabo działają a pedał masz twardy to bardzo prawdopodobne że okładziny się skończyły...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#254 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 04 czerwiec 2012 - 21:23

Hamulce w Zetorze

Wina leży po stronie DOT 4 masz do wymiany wszystko co ma gume w tym układzie, po zalaniu takim płynem rozszczelni CI po czasie wszystko, zapewne już w tylnym moście leje z cylinderków... Najlepszy jest może prymitywnym ale R3.

Z rok albo dwa lata temu zmieniłem płyn na dot 4 w zetorze 12145 do tej pory nic się nie rozszczelniło...

#255 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 04 czerwiec 2012 - 21:30

Hamulce w Zetorze U mnie był zalany DOT4 (nie pamiętam ile czasu. Max pół roku aż zaczął gdzieś cieknąć) i teraz mimo zmiany na R3 mam problemy z ginącym płynem a co za tym idzie problemy z hamulcami. Co zaleję zbiorniczek to tydzień i nie ma.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#256 Share jarekstryszawa

jarekstryszawa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Zainteresowania:http://jarekstryszawa.w.interia.pl

Napisany 11 sierpień 2012 - 19:55

Hamulce w Zetorze Czy w Zetorze 3340 z bębnami jest regulacja odległości szczęk od bębna? Mam wrażenie, że hamulec łapie nisko i nie trzyma zbyt mocno.

#257 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 11 sierpień 2012 - 20:55

Hamulce w Zetorze a próbowałeś podkręcić te śrubki przy pompach?? a jak nie trzyma to albo masz zalane olejem szczęki lub jakąś nie szczelnośc w układzie... ale jak wciśniesz pedał, to jest sztywny, czy po woli opada...???

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#258 Share jarekstryszawa

jarekstryszawa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 11 sierpień 2012 - 21:00

Hamulce w Zetorze Śrub przy pedałach jeszcze nie ruszałem, pedał jest sztywny tylko łapie nisko i mam wrażenie, ze słabo trzyma. Płynu nie ubywa i żadnych wycieków oleju nie widać. Ręczny trzyma dobrze.
Ciągnik mało pracował (rocznik 1999 ma 600 Mth) i u mnie też jest używany sporadycznie.

#259 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 15:12

Hamulce w Zetorze Regulatory luzu miedzy szczękami a bębnami są w cylinderkach. Patent niezniszczalny praktycznie i bezobsługowy. Raczej założył bym koniec pompek hamulcowych. Wraca płyn z powrotem do zbiorniczka
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share jarekstryszawa

jarekstryszawa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 15:45

Hamulce w Zetorze Dzięki za info.
Regulatory są automatyczne czy wymagają korekt w miarę zużywania się szczęk? Da się jakoś zweryfikować stan szczęk bez demontażu zwolnic?