Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce w Zetorze

370 odpowiedzi na ten temat

#221 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 03 grudzień 2011 - 18:13

Hamulce w Zetorze Odkręć sobie tę blachę co jest za silnikiem przy kabinie (4 śruby M8) wyciągasz ją i widzisz wszystko i masz eleganckie dojście do pompek.
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce w Zetorze Dzisiaj, 18:00
  •  

#222 Share romeooo

romeooo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 03 grudzień 2011 - 20:24

Hamulce w Zetorze Ja odkręcałem blachę z przodu i jest dobre dojście.

#223 Share karolci13

karolci13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 13:42

Hamulce w Zetorze Witam po przeszukaniu tematów i braku odpowiedzi zakładam własny, a mianowicie mam problem z hamulcami po odpowietrzeniu działają super ale trwa to nie zbyt długo potem hamulec znowu staje się miękki i go brak dodam że płynu jest stan-nie ubywa, a hamulce mam tarczowe-jeśli ma to jakieś znaczenie! Proszę o pomoc,bo bez hamulców to nie robota!!!
Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 12 kwiecień 2012 - 09:13.

#224 Share huta64

huta64

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 17 styczeń 2012 - 17:25

Hamulce w Zetorze na co ci hamulce ja nie pamietam zeby przy moim 7711 kiedys działały ważne ze reczny działa

#225 Share malopolanin64

malopolanin64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 17:39

Hamulce w Zetorze hahah aleś chłopie teraz walnoł bez kitu...
Kolego płynu może nie ubywać ale gdzieś powietrze zasysa, prawdopodobnie będzie to gdzieś przy siłownikach tych pod pedałami no labo z tyłu przy cylinderkach choć tam to bardziej by ciekło no ale akurat w 77 jest tam wszystko na wierzchu to zobacz bo tylko te platiki odkręcisz, ogólnie przpatrz cały ukłąd od zbiorniczka do siłowniczków i do tyłu, ale dziwne że nie ubywa płynu.

#226 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 18:35

Hamulce w Zetorze Tak ja mówi kolega prawdopodobnie przyczyną są pompy hamulcowe , można wymienić uszczelki u mnie się sprawdziło bądź kupić nowe jest jeszcze coś takiego jak wyrównywacz ciśnienia . pod pompuj rozepnij pedał hamulca i naciskaj raz lewy raz prawy zobaczysz który szybciej opada i od tej pompy zacznij .

#227 Share karolci13

karolci13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 19:03

Hamulce w Zetorze Zapomniałem dodać cylinderki z tył są już nowe bo ciekły i na sprzęgle też oby dwie bo jedna padła a druga siąpiła więc pewnie tak jak mówicie albo pompki na pedałach lub ter regulator!!! jutro coś zadziałam i z góry dzięki za rady jak dojdę co to napisze

#228 Share karolci13

karolci13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 17:49

Hamulce w Zetorze Obie pompki wymienione i jak na razie hamulce brzytwa zobaczymy co będzie dalej!!! dzięki za rady!!!

#229 Share tedizetor56

tedizetor56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,myslistwo,pilka nozna Wdizew Lódz.

Napisany 18 luty 2012 - 19:23

Hamulce w Zetorze ja niedawno robilem i zalozylem cylinderki(tak jak byly zalozone przez mechanika ktory je robil) odpowietrznikami do przodu i prawy blokuje delikatnie.po zdjeciu kol zauwarzylem ze pracuja tylko przednie szczeki,rozebralem stare cyli. i te samoregulatory w srodku maja z jednej strony wiekszy luz.dodam ze jak wdepne na wstecznym to przod 30 cm do gory sie podnosi do przodu tez ok,czy moga byc odwrotnie cylinderki? dzisiaj zaczol puszczac plyn wyrownywacz wiec bedzie nowy caly uklad bo tylko to zostalo stare.jeszcze zobacze po tym co bedzie oby nie cylinderki .moze ktos podpowie.troche zamieszalem ale jak ktos to robil to wie o co chodzi. z 5211

Edytowany przez tedizetor56, 18 luty 2012 - 19:25.

Zetor Team.

#230 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 19 luty 2012 - 10:52

Hamulce w Zetorze Robiłem hamulce ale trochę dawno więc dobrze nie pamiętam ale chyba sam sobie odpowiedziałeś na pytanie - cylinderki są najprawdopodobniej zamienione. Mają one automatyczną regulację szczęki przedniej - 3 mm, tylnej - 1,5 mm więc jak je założysz odwrotnie to przednia szczęka ma zbyt mały luz i może trochę blokować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share Czarox

Czarox

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Muzyka,mechanika rolnictwo.

Napisany 26 luty 2012 - 14:23

Hamulce w Zetorze kolego też tak miałem najpierw zrobiłem cylinderki tylko ze przy 7211 i tam są hamulce bębnowe i miałem tak samo raz były raz pedał miekki i nie ma hamulców wymieniłem wtedy pompki i wyrównywacz i jest wszystko ok od tamtej pory

#232 Share Bartmk

Bartmk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 17:52

Hamulce w Zetorze Witam pisałem tu kiedyś bo miałem problem z hamulcami po ich wymianie przez warsztat.Moim problemem była pęknięta spręzyna na szczękach w wyniku czego spalił mi się hamulec i nic z niego nie zsotało(lewa strona).W związku z tym wymianiłem sprężyny na szczękach i całe szczęki, pompki hamulcowe w kabinie.Wszystko wydaje się że jest ok tylko nie wiem dlaczego ale prawa strona gdzie nic nie robiłem od poprzedniej naprawy hamuje bardzo dobrze a lewa trochę gorzej.Pedał hamulca lewego jest znacznie miększy od prawego i koło niezupełnie staje w miejscu w porównaniu do prawej strony hamuje stopniowo po wciśnięciu do podłogi. Coś jest nie tak czy po porstu musi się to ułożyć czy tp.?Dodam że raczej układ był dobrze odpowietrzony.
Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 12 kwiecień 2012 - 09:10.

#233 Share wojoch7340

wojoch7340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 18:13

Hamulce w Zetorze ustawiles pedał dobrze odpoeietrzyles a jak tak to złe materiały nowych

#234 Share tedizetor56

tedizetor56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,myslistwo,pilka nozna Wdizew Lódz.

Napisany 07 marzec 2012 - 18:30

Hamulce w Zetorze ja tak mialem jak byly odwrotnie cylinderki zalozone.
Zetor Team.

#235 Share ZetorToNieMaszyna

ZetorToNieMaszyna

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 17:06

Hamulce w Zetorze Witam wszystkich mam problem ponieważ ucieka mi płyn hamulcowy przez górę w zbiorniczku . Wie ktoś czego może to być przyczyna i jak temu zapobiec ?
Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 12 kwiecień 2012 - 09:07.

#236 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 23:14

Hamulce w Zetorze wg instrukcji napelnienie ma byc na 3/4 zbiornika i do pelna nie trzeba lac, moze uszczelka kiepska albo zakretka wyrobiona i nie ma szczelnosci. u mnie plyn uciekal dolem -nowe opaski na wezyki i po problemie.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#237 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 23:15

Hamulce w Zetorze A jaki tam płyn jest?
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#238 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 08:49

Hamulce w Zetorze R3

#239 Share tombien

tombien

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 22:37

Hamulce w Zetorze Zetor 5211 1988r. użytkuję od 8 lat. Do tej pory nie miałem problemów z hamulcami.

Zaczęło się od tego, że rurka doprowadzająca płyn do cylinderka w prawym kole pękła. Rurkę wymieniłem płyn uzupełniłem (zbiorniczek był pusty) - DOT 4 poprzednio dolewany był R3.

Jak tylko w układzie pojawił się nowy płyn od razu na wszystkch pompkach (sprzęgło + hamulce) pojawiły się przecieki. We wszystkich wymieniłem uszczelniacze i odpowietrzyłem (sprzęgło + hamulce).

Sprzęgło działa super (2 lata temu pompka wymieniona na nową), natomiast hamulce hamują słabo i trzeba się nieźle zapierać, żeby zahamować ciągnik. Przy rozłączonych pedałach da się wyczuć, że prawy coś hamuje, lewy prawie wogóle.

Zastanawiam się co może być przyczyną takiego stanu?

1. Stary płyn, który jest jeszcze w układzie?
2. Pompki nie wytwarzają właściwego ciśnienia (jeszcze nie były wymieniane)?
3. Coś innego?

Narazie skłaniam się do wymiany pompek i być może wężyków elastycznych bo skoro na starym płynie hamował bez problemu - no chyba, że DOT-4 nie nadaje się do takiego starego układu?

Jeszcze nie robiłem hamulców i nie wiem do końca co może być przyczyną tak słabego hamowania.

Dlatego zwracam się z prośbą o pomoc. Być może, ktoś już taki scenariusz przerabiał i wskaże mi bezpośrednią przyczynę. Nie chcę wymieniać od razu całego układu hamulcowego bo mój ciągnik ma zaledwie 2300 mth i jest słabo zużyty jak na swój wiek.
Tematy połączone

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share malopolanin64

malopolanin64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 23:04

Hamulce w Zetorze Wina leży po stronie DOT 4 masz do wymiany wszystko co ma gume w tym układzie, po zalaniu takim płynem rozszczelni CI po czasie wszystko, zapewne już w tylnym moście leje z cylinderków... Najlepszy jest może prymitywnym ale R3.