Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce w Zetorze

370 odpowiedzi na ten temat

#181 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo i troszkę handel.

Napisany 08 marzec 2011 - 22:38

Hamulce w Zetorze No właśnie kolego - dlatego pisałem że cylinderki raczej ok, bo tak to by płyn uciekał. Kupiłem dzisiaj jedną pompke i jutro spróbuje ja zamienić z tą prawą bo ona wogole nic nie daje, a ta lewa jakby coś próbuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce w Zetorze Dzisiaj, 23:21
  •  

#182 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 23:39

Hamulce w Zetorze Poluzuj przewód lub odpowietrznik przy kole i zobacz czy odpuści. Na obu jednocześnie się zablokowały?

#183 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 10:30

Hamulce w Zetorze umiesz odpowietrzac, bo jak nigdzie nie ma wycieku to nic innego nie wchodzi w gre.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#184 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo i troszkę handel.

Napisany 10 marzec 2011 - 21:39

Hamulce w Zetorze

umiesz odpowietrzac, bo jak nigdzie nie ma wycieku to nic innego nie wchodzi w gre.

Nie da się odpowietrzyc bo pompki nie robią ciśnienia ! tzn. nie robiły bo jedna okazała się padnięta a druga się zacinała, więc jedną dałem nową a z dwóch starych zmontowałem jedną i teraz jest ok, tylko zostało mi to odpowietrzyć, ale to może jutro :D

#185 Share bartusx5

bartusx5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 22:23

Hamulce w Zetorze Zapowietrzyły sie hamulce;)Musisz wziasc klucz i odkręcic śrubę z odpowietrznika ;)

#186 Share marcinmax

marcinmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:hehe
    rolnictwo
    motoryzacja

Napisany 15 marzec 2011 - 23:52

Hamulce w Zetorze u mnie w zetorze 5341 trzymał prawy hamulec
okazało się że w nich są montowane limitowanej serii siłowniki (te na skrzyni) te siłowniki to ponoć niewypał, są zamienniki one są lepsze ale sporo kosztują, ja wyjąłem siedzenie wtedy odkręciłem podłogę pod siedzeniem i miałem piękny dostęp do siłowników, wyczyściłem je i wymieniłem gumki i spoks, a o tarcze bym się zbytnio nie martwił bo pracują w oleju

#187 Share cinek285

cinek285

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 14:23

Hamulce w Zetorze witam
mam taki problem ze nie posiadam praktycznie hamulców nożnych znaczy sie są lekkie ale pedał jest miękki i wchodzi w podłogę ręczny jest dobry, płynu nie ubywa ze zbiorniczka wycieków też nie ma myśle o wymianie pompki hamulcowej chociaż nie widać wycieków.

i taka prośba czy mógłby mi ktoś napisać jak odpowietrzyć układ hamulcowy ?? krok po kroku co i jak ??
Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 12 kwiecień 2012 - 09:27.

#188 Share AREK5211

AREK5211

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 16:17

Hamulce w Zetorze Proponuje na początek wymienić pompki hamulcowe mogą już przepuszczać przyjrzeć też trzeba się wyrównywaczowi ciśnienia-też może przepuszczać i w konsekwencji płyn wraca do zbiorniczka.Po przeglądzie tych elementów spuszczasz stary płyn poprzez cylinderki przy kołach,na odpowietrzniki zakładasz kawałek wężyka i lekko odkręcasz odpowietrznik. W tym czasie dolewaj nowego płynu (dot 4) do czasu aż z cylinderków zacznie wypływać świeży płyn.Dalej potrzebna jest pomoc drugiej osoby przy zakręconych odpowietrznikach naciskaj pedał hamulca druga osoba w tym czasie odkręca odpowietrznik-wypłynie płyn z bąbelkami powietrza. Czynność powtarzaj aż do momentu gdy płyn będzie wypływał bez powietrza a pedał będzie twardy w tym samym miejscu.

#189 Share Cezary4514

Cezary4514

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 359 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 17:24

Hamulce w Zetorze chyba nie powiedziałeś mu najwazniejszego gdzie są te odpowietrzniki :lol: Jak nie ma nigdzie przecieków to sprubój aby odpowietrzyć i zobaczysz co się będzie działo :) Po pierwsze to rozłącz hamulce, bo jak odpowietrzać to osobno a Odpowietrzniki masz nad zwolnicami. Jak sie nie myle to na klucz 9. poluzuj z jeden obrót i rob jak napisał kolega wyzej albo poprostu wciśnij ze 2-3 razy i na wciśnietym pedale dokręc odpowietrznik.

#190 Share cinek285

cinek285

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 21:24

Hamulce w Zetorze ok dzięki koledzy za pomoc :) a gdzie jest ten wyrównywacz ciśnienia???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share Cezary4514

Cezary4514

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 359 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 12:33

Hamulce w Zetorze pod podłogą z tyłu przed bakiem. do wyrównywacz idą 4 rurki dwie od tłoczków w zwolnicach a kolejne dwie chyba od pompek w pedałach.
http://www.bankfotek.pl/view/920567 masz fote widać mniejwiecej

Edytowany przez Cezary4514, 21 marzec 2011 - 15:40.

#192 Share cinek285

cinek285

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 20:56

Hamulce w Zetorze ok dzięki zajmę się tym w czwartek bo w tedy będę miał wolne :)
napisze jak poszło :)

#193 Share adiksutil16

adiksutil16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 23 marzec 2011 - 19:57

Hamulce w Zetorze Witam. Mam świetne hamulce w zetorze i w tym problem ze za świetne bo jak lekko ale bardzo lekko nacisne to nie reagują a jak wcisne tyci mocniej to zaraz oba koła walą na szlak i w tym problem że nie ma tego momentu pomiędzy zeby lekko zachamować.
Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 12 kwiecień 2012 - 09:25.

#194 Share piotrek6211

piotrek6211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa

Napisany 23 marzec 2011 - 20:03

Hamulce w Zetorze u mnie w zetrze 6211 to regulował mechanik tymi śrubkami co są nad pedałami od hamulców są takie dwie rurki i je chyba trzeba trochę odkręcić a w środku śrubokrętem pokręcić i powinno się poluzować
Zetor Team

#195 Share adiksutil16

adiksutil16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 23 marzec 2011 - 20:27

Hamulce w Zetorze Dzięki sprawdze to

#196 Share szymon87

szymon87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 21:05

Hamulce w Zetorze Witam może był taki temat ale potrzebuje szybko pomocy nie mam czasu szukać. Mianowicie mam wymienione metalowe przewody, wyrównywacz ciśnienia, i jedną pompkę bo druga w miarę dobra. problem polega na tym że jak zahamuje to prawe koło nie chce puszczać, cały czas jest zahamowane (na prawym pedale jest nowa pompka)nie wiem co dalej z tym robić, lewe koło hamuje ok, hamulce są odpowietrzone, jaka może być przyczyna, czy to mogą być cylinderki??
pomocy!!!!!!!!!!!!!
Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 12 kwiecień 2012 - 09:24.

#197 Share Scarface

Scarface

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo,komputery

Napisany 29 marzec 2011 - 06:45

Hamulce w Zetorze Witam prawdopodobnie bolec na szczękach ci się zapiekł bądź cylinderek do wymiany

#198 Share szymon87

szymon87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 07:46

Hamulce w Zetorze no właśnie został tylko cylinderek
a czy przy rozbieraniu trzeba ruszać kabine czy tego miejsca jest wystarczająco żeby zdjąć pochwe??

#199 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 11:07

Hamulce w Zetorze No to przed toba troche roboty bo musisz odkręcać zwolnice. Sam remont nie jest zbyt skomplikowany jednak wiem z doświadczenia, że niekiedy zajmuje to z 3 godz a niekiedy to i cały dzień niewystarczy. Raz jak robiliśmy hamulce w 7211 u sąsiada to nieszło śrub odkręciść dopiero jak podgrzeliśmy palnikiem to jakoś z trudem poszło. W nowszych modelach problem cylinderków rozwiązano bo są one na wierzchu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 13:30

Hamulce w Zetorze Sprawdź jeszcze przewód elastyczny(jeżeli takowy jest), bo może się rozwarstwić i działać jak zawór zwrotny.