Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kombajn idealny na usługi

24 odpowiedzi na ten temat

#21 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 24 listopad 2008 - 22:59

Kombajn idealny na usługi kolega ma racje kombajn musi być z zapasem bo można dużo stracić jak pogoda nie dopiszę a z kombajnem to po prostu o maszynę trzeba dbać i nie oszczędzać kupując części patrząc że są tańsze kombajn musi kosić a awarie mogą się zdarzyć ale nie z winy maszyny tylko z winy człowieka który przygotowuję maszynę do żniw i który nią kosi bo sprzęt trzeba szanować a nie dobijać nawet kombajny najlepszych firm będą się psuły jak ktoś nie będzie o nie odpowiednio dbał

Edytowany przez Matey, 25 listopad 2008 - 15:42.
cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kombajn idealny na usługi Dzisiaj, 13:38
  •  

#22 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 25 listopad 2008 - 02:15

Kombajn idealny na usługi Zgadzam sie panowie z wami. Ja co roku na poczatku czerwca wyciagam kombajny z garazu i zaczynam przeglad przed zniwami. Ojciec sie troche denerwuje bo jak widze ze pas lekko podjechany to wywalam z miejsca. Jak tylko uslysze gdzies lozysko to od razu leci na nowe. Nie wyznaje zasady ze ' jeszcze troche pochodzi ' wiec albo jest dobre albo do wymiany. Na poczatku byl maly niesmak bo kase musial wykladac to na pasy to na lozyska ale nie mialem jeszcze awarii w zniwa. Serio przez 8 lat jeszcze nigdy mi sie kombajn nie popsul na polu. Tylko smaruje i rope leje, filtry przedmucham i w pole. Po tych wszystkich latach sie nauczyl ze nie warto oszczedzac bo kazda zlotowka wlozona w kombajn przed zniwami zwraca sie 10 krotnie. W moim przypadku kazdy dzien przestoju to jakies 5 tys w plecy wiec nie warto oszczedzac.

#23 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 25 listopad 2008 - 06:25

Kombajn idealny na usługi A wlasnie ja mam ten problem bo moj Tata uznaje to slowo ' jeszcze pochodzi' i nie wiem jak go przekonac ze lepiej wymienic wczesniej niz w zniwa grzebac macie jakies wskazówki?

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share mateusz111

mateusz111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 25 listopad 2008 - 16:35

Kombajn idealny na usługi Szczewko ale jak kupisz sobie ładnego bizonka to też pare lat polatasz. Czy jak upisz wyłachanego NH to też będziesz bezawaryjnie kosić? Na dobry kombajn trzeba kasy wyłożyć. Ja niejestem taki zły na te kombajny. W tym roku kosiłem u 2 właścicieli co mają JD 330 (takie małe jamniki), u jednego 7 Ha, u drugiego 3 Ha. Jednemu coś padło w silniku a drugiemu biegi wyskakują. Sołtys posiada claasa senatora to urwał mu się pasek od młocarni (tak mówił) i stał 3 dni. 2 lata temu miałem claasa 76 dominator. Niechwaliłem tego kombajnu. W ciągu jednego roku padł targaniec 1500 zł. wał od wytrząsaczy pękł 2500 zł. pas od młocarni 1200 zł po 2 godzinach pracy obkręcił mi się i następne 1200 zł :angry: . Komfort bezcenny. Za wszystko zapłacisz karta Master Card. Uważam że na usługi tylko bizon i do 50 Ha, a dla siebie powyżej 50 Ha jakiś zachodni. Jeszcze jeden przykład. Moja konkurencja posiada JD 985 dowiedziałem się że w tym roku poszedł mu wałek w szkrzyni, całe 6 tyś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share KAROL0905

KAROL0905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oraz nowe technologie uprawy i hodowli

Napisany 25 listopad 2008 - 17:10

Kombajn idealny na usługi Ja mam dominatora 66 i chwałe go sobie
a co tych pasków na młocarni to wymiana plastikowej tulei ( 70 zł na koło)która chodzi pomiędzy 2 polówkami koła i może łożysk i musi chodzić , wał od wytrząsaczy był pewnie wyrobiony ( jajowaty) a ty aby kombajn nie hałasował pewnie wyrzuciłes po podkładce z klocków i pękł jak się zagrzał

Edytowany przez Matey, 25 listopad 2008 - 17:50.
cytowanie poprzedniego posta + ort