Polecane posty

patrystyka    6

czy smaruję się łożyska kryte ?? głupota mam u bizona i nie smarowane od 30 lat i działa po co sa te kalamitki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jak nie macie pojęcia to nie piszcie o napychaniu palcem czy smarowaniu obudowy.

To są specjalne łożyska z rowkami i otworami i po to są  kalamitki w obudowach żeby je smarować.Są też łożyska wzmocnione z blachą i RS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrystyka    6

Jak nie macie pojęcia to nie piszcie o napychaniu palcem czy smarowaniu obudowy.

To są specjalne łożyska z rowkami i otworami i po to są  kalamitki w obudowach żeby je smarować.Są też łożyska wzmocnione z blachą i RS

np mam w unia kombi 5,6 kupiłem w tym roku i są łozyska kryte i są kalamitki a podobno sie nie smaruję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A próbowaleś nasmarować?

Kupiłem talerzówkę z  Ago Masza i na tylnych wałach mam kalamitki. Pojechałem w  pole bo bylem pewny że jako nowa maszyna jest nasmarowana dobrze. Po 10 ha wały zaczeły nie miłosiernie piszczeć  ale że miałem 16 ha do roboty i 15 km od domu to nie zjechałem.

W domu nasmarowałem i  przestało piszczeć. Mam takie  łożyska w Uni, która bardzo dobrze smaruję,, w  Expomie, Farmecie i Ostroju,  i wszystkie są smarowane.

Tam gdzie kalamitka to się smaruje. Raz w roku smaruję na 100 ha obrabianych.

To są łożyska kryte RS  to tańsze a RS + w środku jeszcze dodatkowa blacha droższe Francuskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Akurat w Uni takich łożyska nie mam, bo mam inaczej to rozwiązane. Ale wątpie żeby zwykłe założyli, ale z drugiej strony to Unia potrafi. kaszane zrobić., więc mocno bym się nie zdziwił że założyli zwykłe do obudowy  z kalamitką, i i jeszcze kalamitki wkręcili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Jeśli są kryte a są smarowniczki to może po to aby kurz nie miał dostepu a jeśli nie idzie przecisnąć to zaszlo juz syfem i trzeba się pomeczyc aby ruszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Niby w jaki sposób smarować zwykłe łożysko zakryte smarem stałym bo jeszcze olej to coś wpłynie przez blaszkę ochronną?

Łożysk zakrytych ( bez względu na rodzaj osłony ) nie zaleca się stosować gdy pierścień zewnętrzny łożyska może się obracać, ponieważ może wypłynąć smar.

Może po to ta smarowniczka lub takie łożyska były:)

Ewentualnie są tam inne łożyska np. wahliwe lub samonastawne.

Jeśli chodzi Ci o łożyska wału to są raczej, a nawet na pewno, są samonastawne w oprawie i takie łożyska są smarowane, samo łożysko powinno mieć w pierścieniu zew. otwór.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ludwik1977    1

jak są łożyska kryte w plastiku to można delikatnie podważyć jedną stronę i palcem troszkę smaru napchać i jak jest łożysko wolnoobrotowe to następne 10 albo 15 lat będzie chodziło ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

A nie lepiej kupić dobre łożysko? Ja tam nic nie smaruję, a w łożyskach markowych producentów nie tak łatwo podważyć tą osłonkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

takich łożysk pojawiło się na rynku mnóstwo  ,głównie chińskie , w większości  wraz z obudową


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

tomek73 - to jest łożysko samonastawne. Pierścień wew. łożyska zaciśnięty na wale, a pierścień zew. jest wycinkiem kuli i ma się ustawić do wału.

DarekD - nie masz racji, są to standardowe łożyska samonastawne mocowana za pomocą pierścienia mimośrodowego. Obudowy są różne, od blaszanych po żeliwne. Kombajn Rekord już miał takie łożyska. Każdy markowy producent ma je w swojej ofercie a w większości starych zagranicznych kombajnów z lat 70-tych były montowane.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

@akmaly ma rację w tym co pisze a do autora tematu jak jest w maszynie czy urządzeniu kalamitka to znaczy ze trzeba przez nią wcisnąć smar


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Konrad2510
      Słuchajcie panowie posiadam agregat unia kombi 4,2 i mam pytanie czy wymieniał ktoś łożyska na przednich walkach oraz te piasty bo rozebralem wczoraj żeby wymienić łożyska a tam piasty pekniete i rozmielone a nowych już nie sprzedają takich proszę o rade
    • Przez KrzysztofWyszyski
      Problem polega na tym że zawiasy puszczają po spuszczeniu z przewodów oleju i było odpowietrzane. Co to może być za przyczyna?
    • Przez ZetorPower
      Witam Pany mam pytanie jest do kupienia agregat unia ares tl drive z hydropakiem ale nie mam pojęcia jak taki wał oponowy poradzi sobie w uprawie i siewie po orce centralnie po orce lub wstepnie przebronowane ciezkimi bronami na rędzinie lub glinie no i troche na normalnych glebach  rozwali to troche bryły czy opony za miekkie są?? własciciel pracował nim na lekkich glebach to mówi że malina 
    • Przez Arek84
      Jak w temacie, poszukuję agregatu unia kombi 3,7 m rozkładany hydrauliczne  rozważę  każdą propozycje najlepiej nie malowany w oryginale i w obrębie tarnowa, krakowa,  katowic i kielc.
    • Przez norbi9032
      Witam stoję przed zakupem zestawu uprawowo siewnego (Unia cerse z wałem packera + poznaniak 500/3D lub podobny zestaw z AGRO MASZ-u)
      Który zestaw był by lepszy.? Wady i zalety? I może orientuje się ktoś jak wychodzą cenowo.?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj