kaczorek

Rozrzutnik - jednoosiwy czy na tandemie???

Polecane posty

Buuz40    5

tak się teoretycznie zastanawiam jaki rozrzutnik byłby lepszy

np. zakładając do ciągnika ok. 80km warfama 6t (tandem) czy tytan8 (jedna oś)

 

 

 

 

W styczni będziesz już miał 6-tkę z Metaltechu. Będzie za jakieś 55 tysi netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikPPL    0

Ja bym polecał jedną oś na dużym ogumieniu - w moim odczuciu lepiej się zachowuje na polu, mniejsze opory przy nawracaniu co za tym idzie mniejsza moc ciągnika a jeśli chodzi o nacisk na zaczep ciągnika to biorąc pod uwagę polskie tandemy te z niższej półki to jest takie same ja na 1 osi.

Sam posiadam nowego tandema (6 ton) i właśnie z tego rozwiązania jestem średnio zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jak do ciągnika o większej mocy to lepszy tandem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus1    0

Witam, jestem nowy, dziś dołączyłem do was.

Odrazu mam kilka pytań, ale zacznę od rozrzutnika. Ostatnio mam zamiar kupić rozrzutnik około 10t, nie mam pieniędzy na nowy, zamierzam kupić coś w cenie 15-28tyś. Co myślicie o takich rozrzutnikach:

 

http://otomoto.pl/rozrzutnik-obornika-sodimac-le-boulch-rafal-900-A162904.html

http://otomoto.pl/rozrzutnik-obornika-rozrzutnik-obornika-A163165.html

 

Posiada ktoś rozrzutnik takiego typu? jak się sprwują?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

witam zastanawia mnie czy ursus 5314 72km dałby radę z rorzutnikiem apollo 10 albo apollo11 albo tytan 10 ..... najciekawsze pytanie o nacisk rozrzutnika na zaczep ciągnika czy go nie urwę ? w danych technicznych ciagnika jest dopuszczalna masa statyczna tylnej osi 5000kg hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
360i82Sa    0

Lepszy bedzie na tandemie a tytany sa ciezkie

 

Na mus da rade tylko nie wiadomo jak z tym naciskiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kikoland    0

Ciągałem 12 tonowego BROCHARDA na jednej osi zetorem 80 koni (proxima 8441) troche rwie przód do góry bo nie mam obciążników , narównym i suchym jest niezle ale na na mokre nie polecam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukosz1352    0

Chce kupici rozrzutnik obornika 6t który będzie lepszy SIPMA RO 600 ZEFIR czy metal-fach n280-6t ?

Który byłby lepszy układ jezdny tandem czy jedno osiowy z dużymi oponami,w cenie sa podobne.

Będe ciągał ursusem 4514 czy da rade sipma jest troche cięższy.

ma ktoś SIPMA RO 600 ZEFIR i jak sie spisuje?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

Z własnego doświdczenia wiem że rozrzutnikiem na dużym kole pracuje się lepiej idzie lżej i nie "zarywa" ziemi na uwrociachj . rozrzutniki którymi mam styczność mają 8 ton (tandem) igamet oraz apollo 9t duże koło.oba są bardzo dobrze wykonane i mogę je polecić

Edytowano przez Pietras892
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    139

witam jaki polecacie rozrzutnik 8 do 10 ton ?? jaki rodzaj tzn 2 czy 4 waly do rozrzucania?? czy może talerze z tyłu ?? cena do 65tys netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zoch    4

Ja proponował bym Tytana 11.Adapter na 2-wałkach.Cena ok.75tyś brutto.Tak na marginesie nie kupuj rozrzutniki na 4 pionowe wałki.Jest on bardzo ciężki na ciągnik i szerokość rozrzutu nie jest duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdziarz    12

Po pierwsze pomyśleć zanim zada sie pytanie!to nie boli ,więc polecam Ci kolego.  Co do taśmy zapewne powinieneś ruszyć dżwignią rozdzielacza w drugą sronę ew. przerzuc przewody

Edytowano przez magdziarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, czy ktoś wie coś na temat sprzedawanych tu rozrzutników?

http://olx.pl/oferta/rozrzutnik-obornika-CID757-ID29471.html

Interesuje mnie ten 4,5 tonowy ale mam obawy co do jakości i wykonania, może ktoś posiada i użytkuje taki sprzęt i podzieli się doświadczeniem lub opinią?

Edytowano przez wojtektomaszewski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darik4    0

Witam, chce zakupić rozrzutnik do MTZ 82  myslę nad Apollem 11 lub Jeantil 10 lub 12 . Jak sądzicie MTZ da Rade?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam od czego zależy lub jak ustawić szerokość roboczą w rozrzutniku pronar herkules 10t z pionowym 2walcowym adapterem , bo wiem że jest możliwość rozrzutu nawet do 12metrów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenus    0

witam jaki proponujecie rozrzutnik na 80 ha do rozrzucenia budżet 120-130 tys ciągnik współpracujący 150 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenus    0

Witam serdecznie chciałbym zapytać jakiej firmy i ilu tonowy rozrzutnik byście zaoferowali na jednej osi do 120 tys areal do nagnojenia 82 ha i wywóz od 135 sztuk bydła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drozd82    0

witam,moze ktos posiada herosa z pronaru z pionowymi czterema wałkami adaper ,da sie nim wozic wapno,na ile to moze rozrzucic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    4883

Słuchajcie, czy ktoś użytkuje na forum rzutnik obornika Rolland V2-160? Rzutnik ten ma dosyć wysuniętą do tyłu tylną oś, oraz sporą ładowność.  Zastanawia mnie czy nie będzie to zbyt duże obciążenie dla traktora. Jeśli ktoś ma taki, to mógłby napisać z jakim traktorem pracuje i czy nic złego się nie dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
    • Przez redbull
      Stoję przed wyborem rozrzutnika 10-12 ton , raczej stawiam na polskie maszyny bo ceny i tak zwalają z nóg Unia , Euromilk a może coś takiego jak Roltrans czy coś jeszcze innego polecacie, są tu użytkownicy tych marek rozrzutników jakieś wady zalety w porównaniu z konkurencją?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj