Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozrzutnik - jednoosiwy czy na tandemie???

89 odpowiedzi na ten temat

#21 Share agroplus77

agroplus77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 09 kwiecień 2007 - 14:36

Rozrzutnik - jednoosiwy czy na tandemie??? Tytan 10 może być jedno lub dwuosiowy ale ja bym wybrał jedno bo ma wyższe koła

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozrzutnik - jednoosiwy czy na tandemie??? Dzisiaj, 01:56
  •  

#22 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 09 kwiecień 2007 - 21:00

Rozrzutnik - jednoosiwy czy na tandemie??? Ciągam 2 rozrzutniki dwoma c360-3p jeden 6t tandem n218 z warfamy i drugi nieznanego pochodzenia 3 tonowy i łatwiej jest się zakopać z tym 3 tonowym niż z warfamą

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#23 Share Tc56

Tc56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Maszny rolnicze, uprawa ziemii.

Napisany 10 kwiecień 2007 - 10:18

Rozrzutnik - jednoosiwy czy na tandemie??? Ja też się zastanawiam nad rozrzutnikiem i podopba mi się Tytan 10 ale na tandemie. Pola mam wokól domu i nie muszę jeździć daleko z obornikiem, a wiadomo że tandem na drodzę idzie ciężej niż jedno osiowy ale za to w polu tandem na pewno tak nie będzie siadal jak jednoosiowy.

#24 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 10 kwiecień 2007 - 10:42

Rozrzutnik - jednoosiwy czy na tandemie??? Ja tam wybrałem Tytana 8 na jednej osi bo uważam ,że ciągnik będzie mniał w nim lżej niż w dwuosiowym , a pola mam tak do 10 km od domu więc na drodze będzie sie lepiej spisywał i nie będzie rył kolein przy nawrotach na podwórku .

#25 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 10 kwiecień 2007 - 12:56

Rozrzutnik - jednoosiwy czy na tandemie??? zgodze sie z wami ale mnie dziwi ze tytan 14 moze byc na jednej osi?! poważnie?! moim zdaniem na wyboistej drodze tandem lepiej sie spisuje nie telepie tak ciagnikiem, resorowane osie też sa dobre tylko wachnięcie tam jest sporo mniejsze

#26 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 10 kwiecień 2007 - 13:08

Rozrzutnik - jednoosiwy czy na tandemie??? Nom ,ale w mniejszych Tytanach masz resorowany dyszel i jest zaczepiany na górny zaczep ( nie wiem jak w większych ) co poprawia zachowanie podczas jazdy ,a Tytan 14 chyba nie jest robiony na jednej osii przynajmniej o takim nie słyszałem.

#27 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 10 kwiecień 2007 - 14:21

Rozrzutnik - jednoosiwy czy na tandemie??? to znaczy ze mój przedmówca sie pomylił

#28 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 10 kwiecień 2007 - 14:32

Rozrzutnik - jednoosiwy czy na tandemie??? A widzieliście Mengele na tandemie ?-sprzedaje je np.Agroma w Grajewie-naprawdę super sprzęt-super wykonanie.

#29 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 10 kwiecień 2007 - 14:57

Rozrzutnik - jednoosiwy czy na tandemie??? a tak przy temacie to ile złacz hydrauliki potrzebuje rozrzutnik który ma napędzaną hydraulicznie podłogę i zasówę z tyłu? 3 czy 4?

#30 Share samesilver

samesilver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 08 maj 2007 - 15:09

Rozrzutnik - jednoosiwy czy na tandemie??? polecam ci na tandemie bo w tym roku chociaż mam t-088 na tandemie to i tak go wyciągaliśmy z 8 razy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share zetor11441

zetor11441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 09 lipiec 2007 - 12:17

Rozrzutnik - jednoosiwy czy na tandemie??? Proponuje wziasc na tandemie ale zalezy z jakim ciagnikiem ma on chodzic.
Od kołyski aż po grób jedna wiara jeden klub John Deere

#32 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 09 lipiec 2007 - 12:26

Rozrzutnik - jednoosiwy czy na tandemie??? nieważne z jakim ciągnikiem ma pracować i tak polecam na tandemie. rozrzutnik jest dużo stabilniejszy na nierównościach niż jednoosiowy, ma mniejszy jednostkowy nacisk na glebę i dociąża tył ciągnika.

#33 Share korks

korks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 13 lipiec 2007 - 20:19

Rozrzutnik - jednoosiwy czy na tandemie??? tandem jest lepszy swojego fortschritta ciagałem U 912 chodził bez problemu naprawde dobra maszyna

#34 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 16 lipiec 2007 - 23:38

Rozrzutnik - jednoosiwy czy na tandemie??? Dziwią mnie wypowiedzi że rozrzutnik na tandemie nie dociąża ciągnika, chyba że nie taki jak myśle (z kołami na samym tyle). W gospodarstwie użytkujemy właśnie tandema, zalety to proste manwerowanie, mniejszy nacisk na podłoże, dobre dociążenie ciągnika, lepiej 'resoruje' i nie telepie traktorem jak jednoosiówka. Przy zakrętach nie ryje podłoża (zostawia tylko wyraźniejszy ślad :o )

@Pavel
Ta zasuwa z tyłu to z siłownikiem jedo- czy dwustronnego działania?

#35 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 17 lipiec 2007 - 07:23

Rozrzutnik - jednoosiwy czy na tandemie??? a sa dwa rodzaje tej zasuwy? moze i sama opada nie wiem...

#36 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 17 lipiec 2007 - 22:40

a sa dwa rodzaje tej zasuwy? moze i sama opada nie wiem...

Ja tam nie wiem, ale raczej powinna być na siłowniku dwustronnego działania, więc potrzeba 4 wyjścia... Tak tylko teoretyzuje...

#37 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 18 lipiec 2007 - 12:36

Rozrzutnik - jednoosiwy czy na tandemie??? Tylko i wyłącznie tandem - ma te same zalety co jednoosiówka (trochę gorzej ze zwrotnoscią) a ugniatanie gleby mniejsze - poza tym to nacisk na zaczep nie zależy od typu zawieszenia tylo od odległości osi od zaczepu i sposobu załadowania (jak załadujesz w jednoosiówce wszystko na adapter to tez bedziesz miał mniejszy nacisk) - my stosujem y rozrzutniki T-088 Fortschritt-a i nie narzekamy - no powoli jednak przydałaby się zmiana na nowsze bo te juz swoje w życiu przeszły :o
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#38 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 05 sierpień 2007 - 22:59

Rozrzutnik - jednoosiwy czy na tandemie??? Jedno i drugie ma wady i zalety:
Pojedyńcza oś: zaletą jest zwrotność a wadą większe ugniatanie gleby
Tandem: zaletą jest mniejsze ugniatanie gleby ale za to gorsza jest zwrotność.
Najlepszym rozwiązaniem jest tandem ze skrętną 1-osią.

#39 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 23 sierpień 2007 - 21:56

Rozrzutnik - jednoosiwy czy na tandemie??? o Jedym wariancie nikt nie wspomnial...pracuje w gospodarze gdzie lata 10t na jednej osi tylko ze kola ma jak od duzego ursusa ktore sa poza skrzynia ladunkowa, laki sa szerokie, rozrzutnik jest nisko polozony(nie resorowany) cholernie stabilny i zostawia tak samo glebokie slady ja ciagnik, czesc ciezaru opiera sie na ciagniku czesc na kolach, uwazam ze wlasnie taki rozrzutnik to mistrzostwo, tym cofa sie bajecznie wszedzie wejdzie, maszyna jest prosta i nie zniszczalna co jest bardziej awaryjne tandem czy jedna os? ja widzialem pogiete tandemy tak jak kazdy a pelna os nigdy sie nie zegnie, nizszy zawsze latwiej mozna zaladowac jak dla mnie zame plusy pozdro
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 24 sierpień 2007 - 09:18

pelna os nigdy sie nie zegnie

Zdziwiłbyś sie :D
Wysokość załadunku to nie problem, chyba ze ktoś widłami wyrzuca :P Ładowność... żeby jakiś jednoosiowy wytrzymał tyle ile mój tandem... choć tu dużo zależy od konstrukcji ale co słabsze belki zaczepowe w traktorach nie wytrzymywały więc raczej tył ciągnika troche dociąża :P I jak każdy wie zawsze lepiej jak ciężar rozkłada się na więcej kół.