Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obroty zetor??

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Zetorex

Zetorex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Muza Disco Fury Impra itp itd xD

Napisany 17 sierpień 2008 - 08:40

Obroty zetor?? Ile wasze 5211 wyciągają obrotów na luzie na max, bo u mnie to około 2,3 - 2,4 tys i chce zobaczyć czy u was też tak jest czy może u mnie było coś grzebane przy pompie... ;) Pzdr

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obroty zetor?? Dzisiaj, 09:57
  •  

#2 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 17 sierpień 2008 - 10:40

Obroty zetor?? U mnie jak był skręcony na pompie 2200 bylo maks, a teraz zrobiłme pompe i mi licznik padł że nie pokazuje obrotów ale napewno jest wiecej ;)
Powinien Ci pod obciązeniem lekki dymek puścić u mnie nie puszczał i zrobiłem rergeneracje pompy i wszystko wróciło do normy ; ]

#3 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 17 sierpień 2008 - 14:18

Obroty zetor?? Dla Zetorów 5211-7245

obroty minimalne (jałowe) - 600rpm
obroty znamionowe - 2200rpm
obroty maksymalne - 2460rpm

1 mth to godzina pracy przy 1867rpm

#4 Share Zetorex

Zetorex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 17 sierpień 2008 - 18:25

Obroty zetor?? Heh, no szczerze mówiąc w moim 5211 to o dymek trudno, trzeba już zawaliście dużego obciążenia żeby coś tam z komina poszło. Do tej pory wydawało mi się że to dobrze, ale mowisz że jak nie dymi pod obciazeniem to pompa do regeneracji??

Obroty jałowe to 600rpm... Hmm ;) chyba mam troche wiecej, a może jednak i coś kolo tego bo czasem pedał się przycina ;) Pzdr

#5 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 17 sierpień 2008 - 18:43

Obroty zetor?? Mogą być nieco większe, aby nie mniejsze ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 17 sierpień 2008 - 19:29

Obroty zetor?? W moim 5211 ledwo można dojść do 2000 obrotów, pompa nie była nigdy dotykana (są wszystkie plomby) a ciągnik ma niespełna 1700 mth, co do dymienia to mój nie puści nawet smużki, można go zadusić do zera i nie zakopci.

#7 Share Zetorex

Zetorex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 17 sierpień 2008 - 20:29

Obroty zetor?? Nie no do 2 tysięcy to już lipa bo nie uzyskasz z niego pełnej mocy! ;) W 5211 czuć dopiero przy dobrych 2 tys prawdziwą moc, a czasami i nawet wiecej potrzeba, i dla mojego silnika 2 tys i wiecej to żadne katowanie smiga sobie jak na luzie z cięzkim sprzętem ;)

Gorszy problem jest z tym ze u mnie plomby są zerwane i nie wiem za bardzo jak sprawdzic czy cos bylo przestawiane, bo chce uzyskac maxymalną moc z tego silnika ;) hehe

#8 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 17 sierpień 2008 - 22:09

Obroty zetor?? U mnie też jak kupiłem byłem zachwycony mocą bo śmigał dużo lepiej niż c330 ale wogóle nie dymił, a to diesel więc powienien czasami przyciśniety do muru zadymic więc po licznych rozmowach dałem pompe do regeneracji (w drogim zakładzie kosztowało mnie 700zł z vat) i powiem Ci że nie ten ciągnik, przy niskich obrotach i wciśniętym na maks pedale puści dymek taki delikatny i idzie, sekcje były poprostu zużyte jak mi pokazał stare to cud ze wogóle jeszcze one pompowały paliwo ; ]
U mnie była zerwana plomba od tej porkywki, tam jest regulacja i mi powiedział gość że nie jest pewien ale coś było ruszane na 99% tam..
Ah, no i 'dobrą' moc czuje przy ok 1800obr, widać to pod obciażony kiedy obroty spadają i sztywno sięzatrzymują w tych okolicach, w końcu maks moment zobowiązuje ;)

#9 Share Zetorex

Zetorex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 18 sierpień 2008 - 08:15

Obroty zetor?? No mowa wogóle w zetorku żadko kiedy obroty spadają ;) Hehe (no chyba że puszcze pedał) ;) Czego napisałeś że ciągnie lepiej niż C-330, ja bym napisał że lepiej niż C-360 ;) Wogóle 5211 a 360 to nie porównanie w mocy ;) Miałem 360 100% w orginale wogóle nie robiła w polu jak ją kupiłem silnik żyleta i podpinałem agregat 1,8 i zawaliście szła, a teraz podpinam do zetora ten agregat to go nie czuje kupiłem taki sam 2,2 i śmiga lepiej niż 360 z 1,8 ale silnik mam 1300 mth i to na gwarancji sprzedającego więc... :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 18 sierpień 2008 - 10:02

Obroty zetor??

Nie no do 2 tysięcy to już lipa bo nie uzyskasz z niego pełnej mocy! ;) W 5211 czuć dopiero przy dobrych 2 tys prawdziwą moc, a czasami i nawet wiecej potrzeba, i dla mojego silnika 2 tys i wiecej to żadne katowanie smiga sobie jak na luzie z cięzkim sprzętem ;)

Gorszy problem jest z tym ze u mnie plomby są zerwane i nie wiem za bardzo jak sprawdzic czy cos bylo przestawiane, bo chce uzyskac maxymalną moc z tego silnika ;) hehe

Mi to nawet odpowiada że ma takie małe obroty bo 5211 nigdy nie służył u mnie jako ciągnik główny, tak więc nie potrzebna była pełna moc. Nic nie śwadczy o tym żeby miało się to zmienić, ponieważ niedługo dostanie do pomocy NH tak więc Zetora "przyspawam" do opryskiwacza a niewielkie obroty na pewno przysłużą się trwałości silnika.