pawlus224

Przednie opony do c-330/c-360/pochodnych

Polecane posty

tata1    0

Ja kupiłem oponki Good Year, ale produkowane w Turcji, kosztują po 165zł, czyli tyle ile Dębica, ale mają dwa rowki i szeroki pasek w środku. Tylko te były z takim bieżnikiem. Zobaczymy ile wytrzymają. w końcu to Goog Year.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matios34    1

witam mam pytanie jakie oponki założyć do c-360 3p z przodu zeby były szersze słyszałem ze od busa jakies ale jakie zeby pasowały dokłóadny ozmiar bo takie 225/75 r16 to by były eleganckie tylko czy będą pasować na felge bo takie to w wulkanizacji zdarte to sie po 20 zl kupi a przy traktorze to by jeszcze duzo pochodziły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11
:) no ale kolego na ci zdarte opony,16 calowe na pewno by pasowały ale nie od busa tylko z terenówki z ładnym jeszcze bieżnikiem na all...o znajdziesz bez trudu :)

Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matios34    1

a po co ci dobry bierznik w traktorze z przodu jak nie ma 4x4. chodzi tylko o to zeby była szersza i mocniejsza niż orginał i pytałem sie o rozmiar czy wejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaelo90    0

przedmowca ma racje. lyse opony sie nie nadaja bo gdy ciagnik zlapie troche blotka pod przednimi kolkami to nie skrecisz tylko bedzie cie sunac prosto.osobiscie wole te opony standardowe z tymi paskami.glupi tego nie wymyslil i takie w traktorach bez 4x4 powinny byc.chyba ze potrzebujesz na laki.to wtedy rozgladalbym sie za oponami z terenowki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

ja mysle ze to nie bedzie za dobre rozwiazanie bo bedzie za maly bierznik i na polu bedzie ci sie przod slizgal przy skrecaniu szczegolnie przy orce lub wywozeniu obornika wiec radze troche zainwestowac i kupic zwylke oponki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matios34    1

co wy mowicie ja mam teraz przy 3p od takiego małego woza tam były 16 więc założyłem ale one sa takie samo waskie jak normalne i bieżnika mają bardzo mało i przy niczym mi nie przeszkadzają no moze najwyzej troche trudno było by nawrócić jak by na błocie na uniesionym agregacie bo wtedy przodek robi się leciutki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmkam    0

Skombinuj sobie felgi od ostrowka pasuja do c 360 a sa troszke szersze, jeszcze jak ktos ma tura to idealne rozwiazanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Przecież 30 nie ma napędu to według mnie przednie kapcie są mało ważne. Chyba że mówimy o szerokości to jak miałem bliźniaki w c360 to sie troche lepiej wiosną wjeżdzało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

Ja kupiłem oponki Good Year, ale produkowane w Turcji, kosztują po 165zł, czyli tyle ile Dębica, ale mają dwa rowki i szeroki pasek w środku. Tylko te były z takim bieżnikiem. Zobaczymy ile wytrzymają. w końcu to Goog Year.

czyli wytrzymają ci 'dobry rok" :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Mam taką oponę jak w drugim linku. Mam ją koło 2 lat. Ciągnik pracuje głownie z turem i jest przeciążony i za duże ciśnienie w kole. Nie widać aby opona miała jakieś ślady uszkodzenia.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

andrzej2110 a wiesz może jak sprawują sie w polu

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ciągnik w polu to pracuje tylko z opryskiwaczem i rozsiewaczem nawozów oraz transport słomy/siana. To nie jest opona napędowa wiec się zachowuje tak samo jak i inne tego typu.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Panowie

 

Opony na przód do c330 z turem, używanym niezbyt często, ale intensywnie, ok 30 t nawozów w bigbagach po 500 kg. Do tego nawozy pogłównie i opryski.

Które wybrać?

 

http://allegro.pl/opona-6-50-16-tf-03-8pr-tt-mitas-i5996489767.html

http://allegro.pl/mitas-tf-03-6pr-6-50-16-91-a6-83-a8-tt-radom-i5390085973.html

 

A może 6.50R16C od żuka?

Może jakieś inne propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

jeśli nie pracuje na roli, szczególnie orka to samochodowe, czyli żuk jak najbardziej


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do ciagników najlepiej pasuja 20stki jak w ciezkiej seri na te felgi przy TURach najlepiej wrzucic 8.25 lub 9.00 a do prac lekkich org 7.50 albo 6.50 przy tzw miedzyrzedziówkach wieksza srednica mniejsze opory toczenia do lekkich prac jak opryski czy nawozy wyzszy przeswit pomaga bo na org czesto przy rzepaku byly sciezki zawałowanego/połamanego zboza a miekka os od 4011 lub 385 zalezy od belki czy plaska czy okragla poprawia konfort pracy jak ktos potrzebuje jak to polaczenie wyglada moze zobaczyc w mojej galeri bo sprawuje sie fenomenalnie w tym roku juz 6 ciagników oprocz mojego jezdzi na osi od 385 kazdy sobie chwali lekko sie kreci nawraca sie 60tka lepiej niz 330 lepszy promien skretu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Dlaczego miałaby nie wytrzymać?

Zauważ, że indeks nośności często jest taki sam dla opon 6. i 8. płóciennych w tym rozmiarze, a to on określa ile dana opona wytrzyma nacisku. Indeks nośności 98 to 750 kg na oponę przy maksymalnej prędkości opony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

dlaczego miała by nie wytrzymać skoro te oponki z 330 wytrzymują

jeśli masz jakiś ładowacz czy coś zwiększającego nacisk na oś to może warto dopłacić kilka $$ do 8pr


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88

Tak pytam, bo 6pr wydawały mi się takie trochę liche względem 8pr :)  Na przodzie nic nie będzie zwiększało nacisku. Jednak zamiast tego mitasa wezmę bkt bo mają wyższy bieżnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek2000    8

chciałbym zmienić opony przednie na zwykle płaskie od wozu R16C bo żeby się lzej kręciło a potrzebuję tylko na sianokosy,

musze strasznie silnie krecić kierownicą aż strzela w łopatce,  moje obecne opony  w c330 to dębica z rowkami anp 6.00-16

Edytowano przez lolek2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj