Matey

Konflikt Rosja - Gruzja i tarcza antyrakietowa w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Matey    895

Witam, chciałem Was zapytać co sądzicie na ten temat.

 

Według mnie, dobrym posunięciem jest decyzja o wysłaniu pomocy humanitarnej do Gruzji i w tej sprawie popieram prezydenta. Jednak martwi mnie trochę zapowiedź wysłania naszego wojska w razie potrzeby. Co do tarczy antyrakietowej.. z jednej strony dobrze, bo uzyskamy protekcję USA i pomoc militarną, z kolei z drugiej strony możemy stać się obiektem ataku... Podsumowując: w sprawie pomocy humanitarnej - TAK, militarnej - NIE.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

już i tak mamy złe stosunki z rosją a mogą być jeszcze gorsze, niestety nie od amerykanów a od ruskich kupujemy gaz i ropę i o tym też trzeba pamiętac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

zawsze musimy miec dobre stosunki z Rosją bo bierzemy od niech surowce mineralne jak ropa czy gaz ale takze sprzedajemy im wiele towarów np mięso niestety my jesteśmy uzależnienie od Rosji.jak któreś państwo odpali rakiety nuklearne to będzie jeden z ostatnich dni naszej planety naszym największym zagrożeniem jest wojna jądrowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meteorek91    1

Dziś w wiadomościach mówili że po podpisaniu umowy o tarcze Rosja zapowiedziała że może spóścić bombe jądrową na polske i to się zaczyna robić nie ciekawie :angry: a i jeszcze jedno Ci rosjanie to po**** ponieważ strzelają do reporterów transmitujących wydarzenia w Gruzji :D;) :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Co do reporterów - jak się jedzie na wojne to trzeba się z tym liczyć że można zginąć.

 

A z drugiej strony po jakij kij Ci reporterzy tam jadą ?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

A po co polska naszych tam pha, ruskie juz kurki smarują, i niedlugo nie bedziemy miec ani ropy, ani gazu i wtedy będzie. Pomoc humanitarna, oczywiście ale po co naszych tam phać, to nie jest nasz problem, ruskie to potężne ludzie i kraj i oni sie nie boją a nasz prezydent zadziera z nimi, jak mu wpier..... spuszczą to zobaczy. Ja nie wiem, ja bym tam naszych niue phał, najpierw do iraku to też byly groźby, nie mam zamiaru żeby znowu byla wojna, a komune to bym przetrzymał, jak by się z nimi żyło w zgodzie


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twardy12    1

Moim zdaniem tarcza antyrakietowa w Polsce to nawet dobry pomysł. Polska otrzyma wsparcie od USA, i będzie miała zarypiste plechy. Rosja nie jest tak głupia żeby zaczynać do Polski która jest w NATO. Ruskie zawsze mieli chęć na polskie ziemie, wiec kto wie kiedy by wkroczyli tu i zrobili burdel. Tylko żeby kochany przyjaciel USA nie zrobił znowu polski w h…, jak z F-16 i tymi wspaniałymi obietnicami OFSETU, no i z Irakiem i Afganistanem. Ze współpracy z USA prawie nic nie mamy, no dostaliśmy parę Hamerów. Ale zobaczymy co nasz wspaniały rząd wynegocjuje w sprawie tej tarczy i nie będzie lizać d… amerykańcom którzy maja nas gdzieś i niewiedzą dokładnie gdzie polska leży. Polska powinna dostać gwarancje pełnej modernizacji Polskiej obrony rakietowej, i to ze Polacy mogą przebywać na terenie bazy. A nie ze USA dostanie kawałek polskiej ziemi i będzie mogła robić co jej się tylko podoba. Sorka za długość. :D Pozdrawiam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Jesli chodzi o pomoć humanitarna dla Gruzji to jak najbardziej jestem za ;) Pomoć wojskowa to kompletna głupota , czemu nasi mają walczyć i GINĄĆ za jakiś inny kraj?? :D Wypowiedz naszego kaczorka była chyba nie przemyślana(jesli wogóle mysli).Jesli chodzi o umieszczenie tarczy w polsce to chyba jestem za :) zawze to jakaś lepsza wspólpraca z Stanami. Ale jednak ja bym był bardziej za wspólpraća z Rosją :D Mysle ze z ruskimy mieli byśmy lepiej niż z ameryka. W dzisiejszych czasach gdy kazde "demokratyczne " panstwo byłego związku radzieckiego jest wrogo nastawione do Rosji ( i na wzajem) . widze w tym nasza sanse żeby poprzeć w paru sprawach Ruskich zacisąć z nimi wspólprace gospodarczą . przeciez jestesmy uzaleznieni od rosji jesli chodzi o surowce naturalne.a z drugiej strony Rosja to olbrzymi rynek zbytu i jest to szansa dla polskich przedsiębiorców i dla nas też!! .


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Dla mnie tarcza w Polsce jest totalnym debilizmem. Bo to już nie chodzi mi o polityków. Ale nie chcę żeby Rosja zagrała coś takiego z Polska jak z Gruzją. A co jest możliwe. Ameryka jest hen hen daleko a Rosja ?? Tuż pod nosem i tak jak napisano wcześniej to my im sprzedajemy żywność a nie Ameryce i od nich bierzemy surowce. Wdług mnie rząd sam utrudnia życie polakom.

 

Nasz kochany prezydent tylko pogarsza sprawę zresztą cała ekipa rządząca. Generalnie wolałbym żeby Polska była krajem neutralnym.

 

Pomoc humanitarna TAK ! Trzeba sobie pomagać !


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1987    2

Polska powinna trzymać z Rosją bogatą w surowce mineralne ropę naftową i gaz, mogłoby to polegać na zasadzie towar za towar my im żywność a oni nam ropę i gaz.Ja osobiście na miejscu prezydenta nie rzucałbym się jak wsza na kołnierzu i nie zadzierał z Rosją.Tylko patrzeć jak jak oni nam podniosą ceny a wtedy zobaczymy kto się będzie śmiał ostatni.Przecież prawie wszystkie placówki typu szpitale, szkoły itp. są ogrzewane gazem już nie jest słodko a strach co będzie dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ten kaczorek zamiast zagadać do ruskich żeby nasze swinki brali to z nimi zadziera, a żeby mu nalot na jego hausen zrobili i żeby się posral ze srachu ;):D Jak moj tata wspomina stare czasy Gierka, Pomożecie !????? Pomożemy!!!!!!!!! . Więc czemu nie pomóc gruzji ale rzeczowo ale nie naszych phać bo nie tyle co zgina tylko ruski mogą się zawrócic na zachod czyli na nas i będzie nie wesoło. Taki prezydent jaki jest to nie powinno go wcale być :angry: :angry: :angry:


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Co do konfliktu Rosja-Gruzja....Wiadomo.... Każda pomoc im sie przyda... Ale po kiego grzyba nasz Leszek kochany wychyla swoją głowkę i obraża Rosję i na dodatek jeszcze im grozi!! Po ukrainie rosja była wkurzona na nas, po białorusi jeszcze bardziej... a teraz nasze stosunki popsuły sie na całej linii...

A co do tarczy to okaże się za kilka lat... Jak będziemy jeszcze istniec to będzie dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

wg mnie tarcza sciagnie na nas rosje...przestana nam wysylac gaz, zerwia kontakty, i moze w przyszlosci nastapi do wojny..a ameryka?? a ameryka ma nas gleboko w...4literach...nie mamy zadnych cennych surowcow..co prawda niby jest troche ropy i gazu ale to sa male zloza i ameryce sie to nie bedzie oplacac...dlaczego usa "POMAGA" afganistanowi czy irakowi??

Bo tam jest ropa!! gdyby jej nie bylo mieli ich kompletnie gdzies....dlaczego nikt nie pomaga afryce?? bo tam rowniez nie ma za wielu surowcow....takze tarcza precz!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

no właśnie trzymamy nie z tymi co trzeba USA czy Rosja będzie od nas tylko brać .Niezależnie do których się przyłączymy.

A tarczę pewnie wzieli bo Czechy mogły by ją mieć ,o jak to Oni mają mić tarczę a My nie ,to rządzący zachowali się jak pies ogrodnika .A amerykanie dobrze kombinują jakieś zabezpieczenie jest (ta tarcza w Posce) i dodatkowo w razie czego pare rakiet mniej w USA (no bo w tarczę w PL)

Ruskie też się boją bo za wiele surowców nie mają ,pewnie są na wyczerpaniu (wiele surowców to mieli ale w krajach podbitych naokoło Rosji) dlatego tak się pchają do Gruzji.

Najlepiej by było tworzyć sojusze z podobnymi krajami do Polski ,byłaby chociarz równość ( w wielkości ,wspólnych interesach,itp) np.Czechy,Słowacja,Ukraina, niepamiętam jakie są jeszcze kraje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

A pomyślcie logicznie , to jak rosjanie rozwalą polske , to rozwalą takrze część amerykańskiej tarczy rakietowej , a ci na pewno przyjadą bronić swojej tarczy , a jak zobaczą że ruski se nie odpószczają , i zbierają wojska , na tarcze i reszte polski , to oni również wyśla swoje wojska i z polakami wyprą z polski rosjanów , a powiem szczeże że rosjanie nie tacy silni , a polacy nie tacy słabi bo kto odlądał wczoraj defilade ten to wie , a na defiladzie wystąpił tylko jakiś procent całego wojska , bo polacy to nie rosjanie , i nie wyciągają całego sprzętu na utwardzoną droge i jej nie rozwalają czołgami , tylko po to aby pokazać co oni mają . A tak szczeże mówiąc , to gruzini na dłóższą mete wygrali by z ruskami , bo zaczeli by ich rozwalać od środka , czyli prowadzili by zamachy na duże skupiska ludzi ( Rosjanów ) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekNH    0

Ja tam jestem za tym żeby bandytów nazywać bandytami. Jaka nasza Kaczka jest każdy wie. Mały, nie zna języków, ale najkonkretniej i najmocniej na wiecu i dzień później przemawiał. Podobało mi się też przemównie Adamkusa jeszcze kiedy to przyrównał całą tą sytuację do ugrzeczniania Hitlera, kiedy Państwa Zachodu oddały mu Czechosłowację licząc, że "Adolfik będzie nasycony". Jak się stało dobrze wiecie.

 

W tym wypadku myślę, że siedzenie cicho nie jest dobrym posunięciem. Jeśli "wielka Russijja" zagarnie Gruzję będziemy mieli monopolistę, któremu jak się zechce zamknie kurki. A tak przynajmniej zainteresowaliśmy świat.

 

Inną sprawą, którą należy wytknąć jest sprawa Sakaszwillego. To, że po pewnej nocy obudził się i pomyślał, że jest "Napolionem" dzisiejszych czasów. Wywołał wojnę. W pewnym sensie to on jest odpowiedzialny za śmierć jak podają 2000 swoich obywateli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

nie bądź taki pewny ruskie spuszczą rakietę na Polskę to ameryka=nom w to i graj po prostu mniej rakiet w USA ,a żeby tak szybko się chwapili do obrony Polski to nie licz co im za interes ,zreszta była II wojna światowa i co jak sami dostali po d*pie to dopiero się ruszyli i niby zaczeli nam pomagać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Ja wam powiem że z tej tarczy nic dobrego nie wyjdzie ruscy sie wkurzą i zerwą z polską wszelkie stosunki gospodarcze naszego mięsa i warzyw nie kupią bo to mściwy naród kupią sobie od niemców albo holendrów chociaż by nawet mieli więcej zapłacić bo ich na to stać. Czy nasz kraj nie może ze wszystkimi żyć w zgodzie i z każdym współpracować każdemu by to wyszło na zdrowie.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Kurde jak powstanie ta tarcza (to już pewne) to polska będzie ostrzeliwana przez kacapów że hoho już się boje w Polsce mieszkać. A jak oni naprawdę to bombę nie bąbę zrzucą ;):D


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

kiedy tak oglądam wiadomości w których mówią o tej tarczy, wojnach itp to coraz bardziej przekonuje sie do tego zeby skonczyc szkole,zdac mature, nauczyc sie jakiegos jezyka i spier...z tego popieprzonego kraju bo z kazdym dniem jest coraz gorzej. wystarczy spojrzec na ceny świn a ceny zywnosci i enegii a nie wspomne o paliwie które jest najdroższe w całej europie a jak ruski zechcą to wykonczą polske i to bez wojny......


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Co do konfliktu Gruzja kontra Rosja to moim zdaniem pomoc humanitarna jak najbardziej ale wysyłanie tam naszego wojska (szczególnie przez "pana" który wojsko zna jedynie z filmu o czterech pancernych ewentualnie stawki wiekszej niz życie) to kompletna głupota - bo tak jest niestety ze prowodyrem konfliktu jest co tu dużo gadać Gruzja która jak by nie patrzeć zaatakowałą Osetię a teraz ma pretensje ze małej Osetii pomaga Rosja - gdyby ten konflikt rozwinął się na szerszą skalę to mozemy mieć z tego III wojnę światową albo co najmniej kolejną wojnę z serii Wietnam, Irak, Afganista, Czeczenia - czyli wojne trwającą w nieskończonośc w której już nikt nawet po pewnym czasie nie wie o co poszło

 

Co do Tarczy to byłbym za jesli oprócz tego ze wystawiamy się na celownik reszcie świata zeby poszła REALNA pomoc militarna dla naszej armii a nie tylko poklepywanie naszych generałów po plecach i dawanie na odczepne kilku zdezelowanych Hamerów (i to po wielkiej aferze) Polskie wojsko jest w Iraku razem z USA juz chyba 5 rok i co z tego mamy... 7 miliardów złotych z budrzetu corocznie do wydania (zaznaczam naszych złotych z podatków) i wizy do stanów

 

Przy zakupie F-16 miał być dla Polski 100 milionów $ offsetu w różnej formie miedzy innymi na rozwoj armi oraz przemysłu zbrojeniowego - a co jest - zbrojeniówka lezy na łopatkach i kwiczy za przeproszeniem i aby przetrwać produkuje rózne inne sprawy poczynając od Butli do Propan-Butanu a kończąc na Maszynach rolniczych (Mesko)

 

więc nie chciał bym zeby historia się powtórzyła


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Za tarcze od stanow dostaniemy tyle samo co do tej pory za F-16,Irak i Afganistan czyli wielkie g****.Nasz kraj robi z siebie coraz wiekszego błazna właząc w d*** Ameryce.Co do Rosji to mysle ze jest to tak duzy partner w interesach ze nalezy sie liczyc z nia bo bez rynku wschodniego nasz kraj po prostu "padnie".Wszystkiego co wyprodukujemy nie wyslemy na zachod bo przy takim kursie euro nikt nic od nas nie kupi.

Na miejscu naszego "zajebistego" prezydenta byłbym bardziej powsciagliwy w swoich słowach i z zadnymi wojskami bym sie do Osetii nie wybierał.

A jesli z tego małego konfliktu powstanie jakas wojna(nie daj ch.j) to Jak Rosja w nas przy******li to USA nam pomoze pewnie tak jak podczas II wojny swiatowej wtedy kiedy juz "nie bedzie co zbierac" .

Ja osobiscie nienawidze USA gdyz maja dziwna tendencje do rozpoczynania wojen nie na swoim terenie.Ciekawe czemu?Ale nie od dzis wiadomo ze najlepszy interes mozna zrobic na wojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj